Neparastas ziņas

Dažas visai neparastas ziņas

Jaunzēlandē laulāsies spageti briesmoņa baznīcā.

Tagad Jaunzēlandē laulāt pārus atļauts tā dēvētājai Lidojošā spageti briesmoņa baznīcai. Lidojošā spageti briesmoņa ticības jeb Pastafari kustības pārstāvji apgalvo, ka neredzams citplanētietis, kas veidots no makaroniem un gaļas bumbiņām, esot radījis pasauli pēc "smaga dzerstiņa". Baznīcas aizsākumi meklējami kā satīrisks protests pret kreacionisma teorijas mācīšanu ASV skolās. Jaunzēlandē tiesības laulāt ir dažādām reliģiskajām grupām, piemēram, raganu kustībai "Wicca", Scientoloģijas baznīcai un druīdiem.

(No izdevuma "Nedēļa kabatā", 2015. gada 30. decembra.)

Laime sliņķiem.

Saklātas un rūpīgi sakārtotas gultas ir paradīze putekļu ērcītēm. Tā noskaidrojuši zinātnieki. Lielākie ērcīšu ienaidnieki ir saules gaisma un svaigs gaiss, tāpēc nesaklātas gultas, kur palagiem brīvi piekļūst gan viens, gan otrs, tām ir nāvējošas. Pat pašos tīrākajos palagos un spilvenos mīt miljoniem ērcīšu. Gultu apklāšana vai gultas veļas ielikšana skapjos vai kastēs palīdz tām dzīvot un vairoties. Tāpēc vislabāk būtu gultas veļu izkārt saulītē, lai izvēdinās.

Lai pārliecinātu neticīgos, zinātnieki iesaka nosvērt ilgi netīrītu spilvenu un to pašu - notīrītu. Būs jūtama svara starpība uz ērcīšu rēķina.

( No "Taini XX veka", 2015. gada 48. numura.)

Zēns ar grūtniecību.

Indijā, Rietumbengālijas štata Mundapūras apriņķa Harikabandas ciemā dzīvo četrus gadus vecs zēns, kurš žēlojās par spēcīgām sāpēm vēderā. Vecāki aizveda viņu uz slimnīcu un pārcieta šausmas, kad ārsti pateica, ka viņu dēlam ir grūtniecība!

Tā gan tika iegūta tādā veidā, ka viņš piedzima ar embriju vēdera dobumā. Acīmredzot viņa nedzimušā dvīņu brāļa embrijs nepareizas attīstības dēļ bija iekļuvis viņa miesās. Tādas lietas notiek ļoti reti - viens gadījums uz pusmiljonu. Medicīna pazīst apmēram 200 šādu gadījumu.

- Embrijs bija miris, taču diezgan labi attīstīts, - pēc tā izņemšanas operācijas stāsta doktors Giri. - Tagad zēns jūtas labi, bet mēs tomēr kādu laiku viņu novērosim.

(Turpat.)

Sarkanās planētas indīgā migla.

Nesen iegūtie dati no Marsa visurgājēja "Spirit" atklāja pārsteidzošu parādību - uz Marsa ir arī indīga migla, kas saēd stipras klintis.

Sarkanās planētas vulkāniskās darbības rezultātā rodas skāba migla, kas izšķīdina sāļus un sārmus no klinšu iežiem. Palikušais kalna "skelets" saules staru ietekmē zaudē mitrumu un no pirmā acu uzmetiena stingrā klints sabrūk pīšļos.

(Turpat.)

"Roskosmos" atsakās no pilotējamiem lidojumiem uz Mēnesi.

"Jā, "Roskosmos" atsakās no vairums Mēness pilotējamiem projektiem. Svarīgi, ka Federālajā kosmosa programmā (FKP) uz 2016. - 2025. gadu ir saglabātas automātiskās Zemes pavadoņa pētniecības programmas.  Tāpēc atteikšanās no vairums pilotējamām programmām neatsauksies negatīvi uz Mēness izpēti", - sacīja KZA Kosmisko pētījumu institūta direktora vietnieks Oļegs Korabļovs.

Pēc viņa vārdiem krievu zinātnieki plāno realizēt piecas automātiskās programmas FKP ietvarā 2016-2025.

Agrāk tika ziņots, ka pilotējamās programmas no plāniem tiek izņemtas pēc budžeta sekvestra.  Pašlaik, pēc tam, kad krievu aparāts LEND ir atklājis ūdens ledus iegulas uz Mēness, zinātnieki strādā pie tā, lai to varētu izmantot nākamie Mēness iedzīvotāji. No ūdens ūdeņraža būtu iespējams taisīt arī raķešu degvielu. Ūdens nepiegādāšana no Zemes salētinātu Mēness apgūšanu nākotnē. 

http://novosti-kosmonavtiki.ru/news/30068/

P.S. Starp citu, ir teorija par grēku plūdiem. Tiek spriests, ka kādreiz uz Mēness ir bijis daudz vairāk ūdens, vai arī tas ir sadūries ar kādu komētu (tās sastāv galvenokārt no ledus), un notikusi milzu ūdens masu gāze uz Zemi, par ko Bībelē un citos svētajos rakstos un leģendās pieminētos Vispasaules plūdus.