Nenotikušais skandāls

http://getfiles.tv/news/read/290640/avatar_sashi_barona_koehna_otkazalis_puskat_na_oskar/

Atskaņas no Oskaru pasniegšanas ceremonijas.

 Sašas Barona Koena avataru atteicās ielaist Oskara pasniegšanas ceremonijā.

 Britu komiķim Sašam Baronam Koenam, kas vairāk pazīstams pēc filmas «Borats», neatļāva uzstāties prēmiju «Oskars» pasniegšanas ceremonijā. Kā ziņo NY Magazine, šova producenti Bils Mekaniks (Bill Mechanic) un Ādams Šenkmans (Adam Shankman) izsvītroja viņu no ceremonijas dalībnieku skaita, jo uzskatīja, ka Koena sagatavotais priekšnesums var apvainot «Avatara» radītāju Džeimsu Kameronu.

 

 

Izdevuma avoti ziņo, ka Koens bija plānojis parādīties uz skatuves «Avatara» galvenās varones grimā un kostīmā. «Tulkam» «citplanētietei» bija jābūt vēl vienam pazīstamam komiķim, aktierim Benam Stilleram.

Pēc runas na'vi valodā  Koenam vajadzēja atplest vakarkleitu un parādīt, ka viņš «gaida bērnu, kas ir Džeimsa Kamerona mīlestības auglis».

Producents Bils Mekaniks, kas personīgi pazīst režisoru, uzskatīja, ka Kamerons var joku nesaprast un pamest ceremoniju viesu un miljoniem skatītāju acu priekšā.

Jāpiezīmē, ka agrāk producenti bija plānojuši uzticēt Koenam visas ceremonijas vadīšanu, taču Kinoakadēmijas vadība uzlika veto šai idejai, uzskatot to par pārāk radiālu. [Domāju, ka pareizi, jo ir joki, kas tur iederas, un ir joki, kas labāk der kādam britu futbola fanu krogam — t.p.]

Atgādināsim, ka «Avatars» pretendē uz deviņām amerikāņu Kinoakadēmijas balvām. Prēmijas laureāti kļūs zināmi 2010. gada 7. martā. [Tas datums jau ir pagājis un mēs jau zinām, ka filma ieguva 3 Oskarus: Labākie vizuālie efekti, Labākais operatora darbs, Labākais mākslinieka inscenētāja darbs — t.p.]

 P.S. Vēsturiski fakti:

http://en.wikipedia.org/wiki/Avatar_(disambiguation)

Izrādās, ka Kamerona filma «Avatars» ir trešā filma vēsturē ar šādu nosaukumu. Pirmā ir itāļu filma, kas uzņemta... 1916. gadā, bet otrā ir 2004. gadā, Singapūrā uzņemta zinātniski-fantastiska filma.

Televīzijā «Avatars» ir animēts seriāls, ko pašlaik rāda arī mūsu TV3. Vēl tāds nosaukums ir 4 animētu un spēles seriālu atsevišķām epizodēm. Nekam nav sakars ar Kamerona filmu.

Vēl var pieminēt 1930. gada indiešu filmu «Vaman Avatar».

 P.P.S. Paralēli atrasta — vienkārši interesanta lapa:

http://www.altfg.com/blog/best-films-of/best-films-of/