Nataša Ngana. Papīra un uguns meitenes

Nataša Ngana (dzimusi 1990. gadā) ir angļu zinātniskās fantastikas un fantastikas jaunajiem pieaugušajiem rakstniece, kas vislabāk pazīstama ar savu New York Times visvairāk pārdoto jauniešu fantāzijas seriālu Girls of Paper and Fire.

Ngana dzimusi Sentalbanā, Hertfordšīrā. Viņa ir jauktas rases pārstāve un uzauga starp Apvienoto Karalisti un Malaiziju. Viņai ir Malaizijas izcelsme no savas mātes puses un tur viņa pavadīja daudz laika, uzaugot. Ngana saka, ka viņas multikulturālā audzināšana veicināja viņas vēlmi rakstīt dažādus stāstus. Nganu vienmēr interesējušas starpkultūru attiecības, ko viņa nosauc kā vienu no iemesliem, kāpēc viņa studējusi ģeogrāfiju Kembridžas Universitātē, specializējoties kultūras ģeogrāfijā. Tur viņa vispirms izstrādāja ideju par debijas romānu "Elites". Pēc absolvēšanas viņa sāka strādāt sociālo mediju aģentūrā Londonā. Papildus rakstīšanai viņa ir arī modes emuāru autore un māca jogu.

Viņas trešais romāns "Papīra un uguns meitenes" ir iedvesmots no viņas ķīniešu un Malaizijas mantojuma.

Pašlaik viņa dzīvo Parīzē.

Īpatnības

Viņas debijas romāns "Elites" tika publicēts izdevniecībā Hot Key Books 2013. gada septembrī par pusaudzi, kurai kā karotājai ir jāaizsargā pilsēta viņas ģenētiski pārākās DNS dēļ. Ngana nosauc 2001. gadā izdoto Filipa Rīva grāmatu "Mortal Engines", kā arī rakstnieku Patrika Nesa un Paolo Bačigalupi darbus kā dažas no savām ietekmēm romānā, ņemot vērā to "oriģinālo" un "eksotisku" sajūtu.

Otrs romāns "Atmiņu glabātāji" par futūristisko Londonu, kurā atmiņas ir valūta, un sekošanu zēnam, kurš zog atmiņas un pārdod tās melnajā tirgū. Tas tika izdots 2014. gadā, arī Hot Key Books. Ideja par romāna rakstīšanu Nganai radās ģimenes brīvdienu laikā Seviļā, kur viņa atklāja, ka vēlas iegūt atmiņas un izdzīvot tās atkal un atkal, un šī koncepcija galu galā kalpoja par pamatu romāna priekšnoteikumam.

Sērija Girls of Paper and Fire

Viņas trešais romāns “Papīra un uguns meitenes”, pirmais tāda paša nosaukuma triloģijā, norisinās pasaulē, kurā dēmonu karalis izvēlas no astoņām cilvēku konkubīnēm, un divas no tām, Lei un Wren, iemīlas viena otrā. Ngana stāsta, ka stāsta pirmā dzirksts radās no idejas par vēlmi rakstīt par divām dēmonu karaļa kurtizānēm, kuras iemīlas viena otrā, nevis viņā. Romāns pievēršas tādām tēmām kā seksuāla vardarbība, homofobija un sieviešu ķermeņa pārveidošana. Kā seksuālās vardarbības pārdzīvotāja Ngana norāda, ka viņai bija svarīgi risināt šīs tēmas saprātīgā veidā, lai sagatavotu pusaudžus pasaulei, nevis viņus aizsargātu. To izdeva Jimmy Patterson Books 2018. gada novembrī. Grāmata "Girl of Paper and Fire" debitēja New York Times bestselleru sarakstā.

Otrais sērijas romāns “Vētras un ēnas meitenes” sākas uzreiz pēc pirmā romāna notikumiem, sekojot Lei un Wrenai, kad viņas ceļo pa karaļvalsti, lai pēc Dēmonu karaļa slepkavības gūtu labvēlību no nemiernieku klaniem. "Girls of Storm and Shadow" tika izlaists 2019. gada novembrī.

Trešais un pēdējais romāns “Likteņa un dusmu meitenes” ir plānots izdot 2021. gadā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Natasha_Ngan

Mājaslapa.

http://natashangan.com/