Nākamgad uzliesmojumi uz Saules atstās Zemi tumsā

image00121.jūnijs 2011

Tuvāko pusotra gada laikā Zemei draud pēdējos 150 gados spēcīgākā magnētiskā vētra, ko izraisīs plaši uzliesmojumi uz Saules, brīdina britu zinātnieki.

Zinātieki prognozē ārkārtīgi spēcīgu magnētisko vētru, ko izraisīs uzliesmojumi uz Saules Saskaņā ar viņu aprēķiniem, gaidāmā vētra draud paralizēt svarīgākās dzīvības uzturēšanas sistēmas, to skaitā, planētas elektroapgādes tīklus un datorsistēmas. 

 

 

Izdevums The Sunday Times ziņo, ka Lielbritānijas valdība, pamatojoties uz likumu par ārkārtas situācijām, vajadzības gadījumā plāno atslēgt elektrību visas valsts teritorijā, lai tādejādi mazinātu gaidāmās magnētiskās vētras potenciālos zaudējumus.
Zinātnieki brīdina, ka Saule šobrīd iegājusi paaugstinātas aktivitātes ciklā, kurš savu augstāko punktu sasniegs 2012.gadā. Pēc viņu aprēķiniem, gaidāmā magnētiskā vētra jaudas ziņā vismaz piecas reizes pārsniegs to, kuras rezultātā 1989.gadā bez elektrības palika 6 000 000 kanādiešu.
Savukārt, mēneša sākumā zinātnieki paziņoja, ka Saules aktivitāte tuvāko 20-30 gadu laikā var strauji mazināties, sasniedzot tā saucamo „Maundera minimumu” – līdz šim ilgāko Saules aktivitātes kritumu, kas fiksēts laikā no 1645.-1715.gadam, un ar kuru tiek saistīts Eiropas „mazais ledus laikmets”.

Oriģinālu lasiet šeit