Mushoku Tensei. Bezdarbnieka reinkarnācija: Es moteikti pacentīšos, ja došos uz citu pasauli.

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu (яп. 無職転生 〜異世界行ったら本気だす〜 musjoku tensei isekai itara honki dasu, tulkojumā «Bezdarbnieka reinkarnācija: Es moteikti pacentīšos, ja došos uz citu pasauli») — vieglais romāns Rifujin-na Magonote (jap. 理不尽な孫の手). Stāsts pirmo reizi tika publicēts Shousetsuka ni Narou tīmekļa vietnē 2012. gada 22. novembrī. Gadu vēlāk tika paziņots, ka tas tiks izdots ar MF Books izdevniecību Media Factory ar Pixiv lietotāja SiroTaka (シロタカ) ilustrācijām. Pēc Shousetsuka ni Narou teiktā, stāsts ir kļuvis par vienu no populārākajiem vietnē.

Stāstu adaptēja un izlaida kā mangu ar mākslu 2014. gadā Yuki Fujikawa, publicēja žurnālā Monthly Comic Flapper, un kā anime studija Bind, kuras pirmizrāde notika 2021. gada sākumā. Tas kļuva par pirmo pilnvērtīgo studijas projektu.

Sižets.

Pēc vecāku nāves 34 gadus vecais NEET tiek izlikts no mājām. Nonācis uz ielas, viņš domā par savu dzīvi un uzskata to par bezjēdzīgu. Mēģinot izdarīt vismaz kaut ko jēgpilnu, viņš izglābj pusaudzi no kravas automašīnas riteņiem, taču viņš pats iet bojā. Zobenu un maģijas pasaulē viņš atjēdzas mazuļa, vārdā Rudeus Greiratas, ķermenī. Viņš nolemj gūt panākumus šajā jaunajā dzīvē, lai neatkārtotos pagātnē. Jau agrā bērnībā apgūstot maģiju, Rudeus gūst lielus panākumus tās lietošanā. Bērnībā viņš kļūst par dēmones Roksija Migurdijas skolnieku, kā arī puselfa Silfieta draugu. Lai apmaksātu Silfijas un paša maģisko universitātes izglītību, Rudeuss kļūst par skolotāju savai otrajai māsīcai Erisai, kura viņā iemīlas. Pamazām Rudeus uzzina, ka viņam laimējies piedzimt, lai arī pa vidējam, bet aristokrātam, lai gan piesardzības dēļ nolemj nepiekrist radinieka piedāvājumam piedalīties varas intrigās starp dzimtas atzariem.

Dažus gadus vēlāk Rudeuss kopā ar Erīdu un visu apkārtējo reģionu nokļuva maģiskas katastrofas vidū, kas radikāli mainīja viņu dzīvi. Katrs no šī apgabala iemītniekiem nejauši tika teleportēts pa visu pasauli – tādējādi Erisa un Rudeuss nokļuva Ļaunuma kontinentā, ko apdzīvo dažādas dēmonu tautas. Pēc kritiena Rudeuss bija bezsamaņā un ieraudzīja sevi aizmirstībā bijušā NEET-lūzera izskatā, taču tajā brīdī viņa sapnī ienāca būtne, ko sauca par cilvēku Dievu. Cilvēku dievs ieteica Rudeusam uzticēties pirmajam vīrietim, ko viņš redz sev blakus pēc pamošanās, un palīdzēt atrisināt viņa problēmu. Atvēris acis, Rudeuss ieraudzīja spāru tautas pārstāvi, dēmonus ar ārkārtīgi sliktu reputāciju, kura vārdu izmanto bērnu biedēšanai visā pasaulē. Rudejs nolēma uzticēties šai švakai vārdā Ruijerds un pārliecināja Erisu, kura pamodās viņam blakus, no viņa nebaidīties. Ruijerds abiem apsolīja, ka aizvedīs viņus uz dzimteni. Vēlāk Rudejs uzzināja, ka Ruijerds cieš no savas tautas aptraipītās reputācijas un cenšas pats atjaunot savu godu, nesavtīgi palīdzot bērniem. Rudejs nolemj palīdzēt Ruijerdam un mēģina notīrīt sperdu vārdus ceļā uz mājām, izveidojot piedzīvojumu meklētāju grupu ar nosaukumu "Strupceļš" ar Ruijerdu un Erisu, alias Ruijerdu starp dēmoniem. Rudeuss sāk klausīties Cilvēka Dieva padomu, kurš dažreiz parādās viņa sapņos, bet viņam neuzticas.

Atrodoties Milisas kontinentā, Rudeuss satiek savu tēvu, no kura viņš tikai uzzina, ka teleportāciju ir piedzīvojis ne viņš viens pats, bet viss reģions – daudzi viņa draugi ir miruši, bet ģimenes locekļi ir izkaisīti pa pasauli. Kopā ar Ruijerdu un Erisu viņi dažus no viņiem atbrīvo, pēc kā ceļā uz dzimteni viņi kalnos satiek Orstedu, vienu no spēcīgākajiem cilvēkiem pasaulē. Orsteds, atpazīstot Rudeusu par cilvēka dieva marioneti, nolemj viņu nogalināt un ievaino pamatīgi: brūces, no kurām var nomirt, bet vēlāk dziedē. Erisa, kura pilnīgi nespēja kaut kā palīdzēt Rudeusam cīņā ar Orstedu, nolemj kļūt sava izvēlētā cienīga un gūt panākumus zobenmeistarībā. Pirms pamešanas no Rudeusa Erīda viņu pavedina un kopā ar viņu zaudē nevainību. Nākamajā rītā Rudeus atklāj, ka Erīda ir aizgājusi un, uzskatot, ka to izraisījusi viņa sliktā rīcība gultā, gūst psiholoģisku traumu, kas izpaužas kā erekcijas disfunkcija.

Pēc vairāku gadu piedzīvojumu meklēšanas Rudeuss saņem uzaicinājumu kļūt par studentu maģiskajā universitātē, kuru reiz bija iecerējis apmeklēt, un nolemj tur iestāties, t.sk. jo tautas Dievs deva mājienu, ka viņš varētu izārstēt disfunkciju. Universitātē Rūdijs atklāj Silfiju, kura tur slēpās apkaunojošās princeses jaunsarga aizsegā, taču ilgi nevar saprast, ka tā ir viņa. Savukārt Silfija ir iemīlējusies Rudeusā kopš bērnības un nolemj viņu ar laiku pavedināt, kā rezultātā viņa psiholoģiskā slimība tiek izārstēta. Viņi apprecas, un Silfija paliek stāvoklī. Pēc tam Rudeuss saņem vēstuli no sava tēva meklēšanas grupas, informējot, ka viņiem nepieciešama viņa palīdzība mātes glābšanā. Rudeus nolemj palīdzēt un izglābj Roksiju cietumā, kurš ir kļuvis par daļu no viņa tēva grupas. Tomēr pēdējā kaujā, sargājot Rudeusu, viņa tēvs iet bojā, kādēļ pats Rudeuss krīt izmisumā. Roksija, nespējot redzēt, ka Rudeuss cieš, nolemj viņu mierināt seksuālā veidā. Pēc atgriešanās mājās Rudeus iepazīstina Roksi kā savu otro sievu.

Pēc kāda laika Rudeusam sapnī parādās Cilvēka Dievs un lūdz viņu pārliecināties, ka Rudeusa mājas pagrabā viss ir kārtībā. Pa ceļam uz turieni, savā mājā, Rudeuss uzduras kādam dīvainam vecim, kurš iepazīstina viņu ar savu vārdu un paziņo, ka ir nācis no nākotnes. Vecais vīrs Rudeus atklāj mūsdienu Rudeusam, ka cilvēku Dievs plāno iznīcināt viņa ģimeni, jo Rudeusa pēcteči var iznīcināt pašu cilvēku dievu. Papildus saviem vārdiem vecais vīrs iedod Rudeusam savu dienasgrāmatu, kurā sīki aprakstīta Roksija un Silfija, kā arī Erisa nāve. Vecais vīrs iesaka Rudeusam ņemt Erisu par savu trešo sievu un paskaidro, ka viņa viņu nav nodevusi, pirms nomira no nepareizās ceļošanas sekām. Rūdijs savos jaunajos sapņos atkal satiek cilvēku Dievu, kurš pavēl viņam nogalināt Orstedu apmaiņā pret savas ģimenes dzīvību, kurš vēlas cilvēku Dieva nāvi. Rudeuss atkal tiek uzvarēts cīņā ar Orstedu, taču viņš piedāvā viņam kopīgu cīņu pret cilvēku Dievu, un viņi sāk strādāt kopā. Rudeuss apprecas ar Erisu, pēc tam viņš sāk izpildīt Orsteda pavēles stāties pretī cilvēku Dievam un turpina mēģināt atjaunot sperdu reputāciju.

No Vikipēdijas. Vispār, baigs gabals.