MSI Raider GE67 HX super jaudīgā klēpjdatora apskats

26.06.2023

MSI Raider GE67 HX noteikti ir viens no dārgākajiem (ja ne pats dārgākais) redzētajiem klēpjdatoriem, kas vienlaikus ir forši, bet tajā pašā laikā augsta cena uzliek savus pienākumus ražotājam. Šoreiz apskatāmā klēpjdatora cena ir tik nopietna, ka par to sanāktu labi aprīkots Intel jaunākās paaudzes i9 procesora galddators ar RTX 4090 videokarti, 32 GB RAM un 2 TB NVMe SSD, un vēl pāri paliktu tūkstotis laba monitora un perifērijas iegādei.

Vienlaikus gan jāatzīst, ka MSI Raider GE67 HX ir nežēlīgi jaudīgs, kad to salīdzina ar citiem redzētajiem klēpjdatoriem. Kā jau geiminga ierīcēm piederas, te ir RGB izgaismojumus un pilnībā pielāgojams tastatūras izgaismojums, kā arī tīri laba, bet visai skaļa dzese.

Pie mums ir atbraucis maksimāli aprīkots MSI Raider GE67 HX, te ir viss, ko piedāvā ražotājs savā mājaslapā. Protams, vēl pašam lietotājam pastāv iespēja uzstādīt līdz 64 GB RAM un palielināt atmiņas ietilpību ar vēl vienu NVMe SSD tipa atmiņu.

Tehniskā specifikācija

 • Procesors: Intel Core i9-12900HX 1.7 – 5.0 GHz (30 MB kešatmiņa, 8 P kodoli, 8E kodoli)
 • Videokarte: NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Laptop, 16 GB GDDR6, 1640 MHz Boost Clock, 175 W Maximum Graphics Power with Dynamic Boost, Max 220 W CPU-GPU Power with MSI OverBoost Technology
 • RAM: 32 GB DDR5 SO-DIMM (max 64 GB)
 • Ekrāns: 15.6″ QHD (2560 x 1440), 240 Hz, OLED
 • SSD: 2 TB NVMe PCIe 4.0 SSD
 • Pieslēgvietas: 1x Type-C (USB3.2 Gen2 / DP), 1x Type-C (USB / DP / Thunderbolt 4), 2x Type-A USB3.2 Gen1, 1x Type-A USB3.2 Gen2, 1x SD Express Card Reader, 1x HDMI 2.1 (8K @ 60Hz / 4K @ 120Hz), 1x RJ45
 • Bezvadu savienojumi: Killer Wi-Fi 6E (802.11ax) Dual band 2×2 + Bluetooth 5.3
 • Izmēri: 358 x 267 x 23.4 mm
 • Svars: 2.38 kg + 1.43 kg lādētājs
 • Akumulators: 99.9 Wh, 329 W lādētājs
 • Papildus: izgaismoti taustiņi un RGB LED joslas ap datora perimetru
 • Programmatūra: MSI Center, SteelSeries GG
 • Cena: apskatam saņemtais modelis veikalos Latvijā maksā aptuveni 4300 eiro

Izskats un uzbūve

Tā kā runājam par 4300 eiro datoru, atļaušos dažviet pret MSI Raider GE67 HX būt skarbāks vietās, kur diez vai varētu piesieties uz pusi lētākiem klēpjdatoriem. Uzskatu, ka par šādu cenu klēpjdatoram būtu jābūt perfekti noslīpētam, bet diemžēl tā tas ne vienmēr notiek.

Gribētos sacīt, ka MSI Raider GE67 HX uzbūvē izmantoti par standartu dēvējami materiāli – vāks un daļa ap tastatūru ir no metāla (droši vien kāds alumīnija sakausējums), apakšdaļā ir visai čābīga plastmasa. 2.38 kg klēpjdatoram nav joka lieta, un var just, ka datoru nevajadzētu atvērtā veidā ņemt aiz viena stūra, tad pirksti nepatīkami iegrābjas apakšas plastmasā. Otrā nejaukā lieta ir milzīgais 329 W lādētājs, tas sver 1.43 kg, somā uz muguras šo visu skaistumu diez vai gribēsi staipīt ikdienā.

Pieslēgvietu skaits ir labs vai pat lielisks, te ir trīs pilna izmēra USB 3.2 pieslēgvietas un divas Type-C, aizmugurē izvietotā pieslēgvieta ir ar Thunderbolt 4. Tāpat te ir SD karšu lasītājs un HDMI 2.1. Pieslēgvietas izvietotas saprātīgi, varbūt kādu USB gribējās redzēt pārceltu uz datora aizmugures daļu. Skaļruņi ir visai labi, bet ne izcili, šāda izmēra spēlēm paredzētos klēpjdatoros noteikti dzirdēti labāki skaļruņi.

RGB izgaismojums ir tastatūrai un arī priekšpusē ir plats ielaidums, kur arī dzīvojas gaismiņas. Nekādu papildu izgaismojumu neredzēsim ne sānos, ne aizmugurē, ne arī logo uz vāka.

Tastatūra un skārienpaliktnis

Patīkams pārsteigums ir SteelSeries veidota tastatūra ar katram taustiņam atsevišķi pielāgojamu RGB izgaismojumu. Izgaismojums pielāgojams ar MSI Center vai SteelSeries GG lietotni. Tastatūra ir ļoti forša un geimerīga ar lieliem kreisās puses Shift un Ctrl taustiņiem. Fn taustiņš novietots no Space pa labi, lai spēlēs tas netraucētu. Vien Delete pogu derēja samainīt vietām ar Power pogu, kā to dara daudzos ofisa klēpjdatoros.

Visai traki iet ar skārienpaliktni, tas gan ir sīciņš izmēros un darbojas pat varbūt jāsaka nepatīkami. Tik draņķīgu skārienpaliktni diez vai kāds uzdrošinātos likt pat 600 eiro klēpjdatorā. Skārienpaliktnis arī šķita nedaudz ielauzts uz iekšu kreisajā apakšējā stūrī.

Ekrāns

MSI Raider GE67 HX izmanto 15.6 collu OLED ekrānu ar 240 Hz atsvaidzi un 1440p izšķirtspēju. Ekrāns ir vienkārši bomba, neko citu nevar par to pasacīt. Citviet atrastie mērījumi (mūsu ekrāna krāsu kalibrēšanas ierīce nedraudzējas ar OLED) norāda, ka tam ir aptuveni 370 cd/m² spilgtums, kas nav ideāli, bet OLED kontrasts palīdz. Uz aci šis 370 cd/m² OLED spilgtums varētu būt aptuveni kā 450 cd/m² IPS paneļa spilgtums. Ekrāns ir glancēts, bet ikdienā tas nekādi netraucē, jo te jau atkal talkā nāk OLED.

Man jāsaka, ka šajā cenā būtu prasījies jau 16:10 malu attiecības ekrāns, kas dotu kaut ko tuvu 16 collu diagonālei. 16:9 malu attiecība jau sāk lēnām izskatīties pēc sendienām.

Programmatūra

Programmatūras ziņā MSI Raider GE67 HX ir tīri pieņemami aprīkots, te nelec ārā nez kādi antivīrusu pirkšanas piedāvājumi. Te ir MSI Center, SteelSeries GG un vēl viena SteelSeries lietotne, kas ļauj pielāgot skanējumu.

MSI Center izdarīs lielāko daļu darba, te ir pielāgojams RGB izgaismojums, kā arī šī programma atbild par veiktspēju.

Kopumā jāsaka, ka šajā klēpjdatorā neatradīsi uzbāzīgas reklāmu programmas, kā arī MSI uzstādītās programmas klēpjdatora pārvaldīšanai ir loģiskas un tās nav niķīgas, kā tas redzēts pāris citiem ražotājiem.

Veiktspēja

Jāsaka, ka veiktspējas jomā MSI Raider GE67 HX noteikti ir čempions mūsu tabulās, te pārspēt šo klēpjdatoru ir ļoti sarežģīti, jo izmantots 12. paaudzes Core i9 procesors kopā ar GeForce RTX 3080 Ti videokarti un ātru atmiņu. Protams, ir jāņem vērā, ka MSI Raider GE67 HX ir 1440p ekrāns, kas arī paņems šo to nost no kadriem sekundē, kad vēlēsies spēlēt spēles atbilstošā izšķirtspējā. Spēlēs iebūvētos testus tieši arī darbināju pilnā izšķirtspējā.

Spēlēs iebūvētajos veiktspējas testos arī var redzēt, ka ar 1440p izšķirtspēju un Ultra iestatījumiem spēles būs baudāmas. Spēles testētas ar Ultra iestatījumiem.

MSI Center ļauj pārslēgt MSI Raider GE67 HX pilnā jaudas režīmā, kad tiek izmantota tikai RTX 3080 Ti videokarte, tad atliek vien pārstartēt datoru un baudīt visu tā jaudu.

Passmark PerformanceTest 9.0 testā šis klēpjdators sasniedza ļoti augstu 9786 punktu rezultātu, kas ir pamatīgi virs pavisam svaigā un nesen testētā ASUS ROG Zephyrus M16 6074.9, kā arī senāk testētiem ASUS ROG Strix G (4653.7 punkti) un ASUS ROG Zephyrus G14 (5056 punkti) līmeņiem. Šajā testā iepriekš pats labākais rezultāts no pie mums sabijušiem datoriem bija Lenovo ThinkPad X1 Extreme ar 7809.2 punktiem, bet nu šis rekords ir kritis.

Arī PCMark un 3DMark testos šis dators sasniedz lieliskus un pat pašus augstākos rezultātus.

Par karšanu būtu jābilst, ka MSI Raider GE67 HX silst un sasniedz 100 grādu atzīmi, kad tiek samazināta procesora veiktspēja, bet tas notiek tikai pašos prasīgākajos veiktspējas testos. Vienlaikus derētu piebilst, ka apkārtējās vides temperatūra bija ap 26 grādiem, kamēr ziemas periodā klēpjdatorus esam testējuši pie aptuveni 20 grādiem istabā. Šim klēpjdatoram ir visai klusi ventilatori, bet tie vēl arvien ir skaļi, kad salīdzinām ar galddatoru spējām.

Akumulators

Te jābilst, ka pie mums atceļojušais MSI Raider GE67 HX, iespējams, visai pamatīgi lietots arī pirms tam, kas varētu ietekmēt akumulatora spējas. Ražotājs lielās ar 99.9 Wh akumulatora ietilpību, kas ir lielākais izmērs, ko drīkst nest iekšā lidmašīnā.

Mani novērojumi liecina, ka ikdienā bez pamatīgā lādētāja nekur tālu netiksi, jo mūsu iecienītajā PCMark 10 Office akumulatora testā MSI Raider GE67 HX sasniedza aptuveni 2 stundas un 30 minūtes, kas pamatīgi iepaliek aiz citiem jaudīgajiem spēļu klēpjdatoriem. Parasti šādi datori uzrāda trīs, četras vai pat 5 stundas. Te gan jāņem vērā, ka 240 Hz OLED ekrāns arī paņem savu daļu.

Droši vien MSI Raider GE67 HX būtu jāuzskata par galddatora aizvietotāju, lidmašīnā spēles bez datora pievienošanas elektrībai nepaspēlēsi ilgi.

Nobeigumā

MSI Raider GE67 HX gribētos dēvēt par galddatora aizstājēju, un šim klēpjdatoram to izdodas paveikt negaidīti veikli veiktspējas jomā. Klēpjdators piedāvā milzu jaudu, kā arī tam labi vai pat lieliski (ja skatāmies uz to kā ātru klēpjdatoru spēlēm) veicas ar dzesēšanu. Ideālā gadījumā mājas apstākļos es nedaudz paceltu MSI Raider GE67 HX no galda virsmas, tad tas kļūst nedaudz vēsāks un arī attiecīgi klusāks.

Liels pluss ir 240 Hz OLED ekrāns ar 1440p izšķirtspēju. Klēpjdatoriem diez vai kaut ko dullāku vajag. Man gan būtu gribējies redzēt 16:10 malu attiecību, kas tagad nāk modē. Jau pieminētajam ASUS ROG Zephyrus M16 bija 16:10 ekrāns ar 1440p+ izšķirtspēju, tas bija ikdienas darbiem ērtāks.

No mīnusiem jāmin vājais skārienpaliktnis un arī dažviet uzbūve neatbilst MSI Raider GE67 HX ļoti augstajai cenai. Nelielas pārdomas radīja arī līdzi dotais barošanas bloks, jo citos apskatos redzēts, ka šis klēpjdators identiskā aprīkojumā līdzi iegūst tik pat jaudīgu barošanas bloku, kas izmēros ir krietni mazāks.

https://kursors.lv/2023/06/26/msi-raider-ge67-hx-super-jaudiga-klepjdatora-apskats/