Mihaels Ende. Vēlēšanās punšs (Vēlmju nakts)

Vācu bērnu rakstnieka Mihaela Endes vārds lasītājiem ir pazīstams no pasakas "Bezgalīgais stāsts" un aizraujošām grāmatām par Džima Pogas un viņa drauga, mašīnista Lūkasa piedzīvojumiem.

"Vēlēšanās punšs" ir vēl viens pasaku stāsts no bērnu literatūras klasiķa, uz kura pamata tika filmēta multfilma, kas pazīstama kā "Wunshpunch". Grāmata jau ir izdota krievu valodā "Wunshpunsh jeb Genialkogadas maģiskais dzēriens"  pārstāstā no "Katastrofanarhistāstčūldedzinošais maģiskais punšs". Šajā izdevumā tas publicēts klasisko meistaru Liliannas Lunginas un Aleksandras Isajevas tulkojumā.

Grāmatas "Vēlmju punšs" darbība risinās Jaungada vakarā, kad visapkārt notiek neticamākie notikumi un notiek patiesi brīnumi ... ļaundaris un viņa tante nonāk tiesas priekšā par to, ka nav spējuši izdarīt visas zemiskas lietas un neķītrības. Bet ir dzīvības glābējs - vēlmju perforators, kas var visu salabot. Ja, protams, jūs to gatavojat pareizi un jums ir laiks to izdzert pirms zvana, paziņojot par jaunā gada atnākšanu. Bet ļaundari pat nenojauš, ka visas viņu sarunas noklausījās viņiem piešķirtie dzīvnieku pasaules vēstneši. Lai gan ko var ņemt no noplukušas vārnas un resna kaķa?!

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/409812/

Par rakstnieku.

Mihaels Ende (vācu: Michael Andreas Helmuth Ende, 1929. gada 12. novembris — 1995. gada 28. augusts) bija vācu fantāzijas un bērnu literatūras rakstnieks.

Dzimis Vācijā, Edgara un Luises Endes ģimenē. Iesaukts armijā, kā rezultātā Mihaelam Endem skolu pabeigt neizdevās. Divus gadus vēlāk viņš iestājies drāmas skolā, kur trīs gadus strādāja dažādus gadījuma darbus. Bijis gan aktieris, gan kabarē un lugu scenāriju autors, gan Minhenes tautas teātra direktors, filmu kritiķis. Ende mira ar vēdera vēzi 1995. gadā — Vācijā. Visu savu mūžu Ende, neskatoties uz savu darbu popularitāti un slavu, ko tie tam atnesa, bija kautrīgs un pieticīgs.

Populārākie Mihaela Endes darbi: “Džims Poga un Lūkas — lokomotīves vadītājs”, “Džims Poga un trakie 13”, “Momo”, “Bezgalīgais stāsts”, “Žongliera stāsts”, “Spogulis spogulī”, “Ofēlijas ēnu teātris”, “Vēlmju nakts”.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Mihaels_Ende