Mieles.

Šī raksta autors ir Ils.

Mani palūdza ievietot.

 

Gribu pastāstīt par kādu vilšanos, ko dažreiz piedzīvoju, skatoties amerikāņu fantastiskos grāvējus. Ja tu jūti līdzi kādam no varoņiem, priecājies, ka viņš vai viņa, vai arī viņi un viņas izglābjas no briesmām, tad sevišķi sāpīgi pēc tā, kā filmas veidotāji izrīkojas ar saviem varoņiem nākamajās filmā. Domāju, ka izrīkojas necilvēcīgi. Te būs trīs piemēri.

Džordžs Lukass saraksta stāstu TV filmai "Evoku piedzīvojums" (The Ewok Adventure,1984.), tas ir blakus stāsts Zvaigžņu karu Visumā, kas vēsta par kāda zvaigžņu kuģa katastrofu uz planētas, kuru apdzīvo visādi briesmoņu un arī pret cilvēkiem visādi draudzīgie evoki.

{readmore}

 

<p style="margin: 0cm 0cm 0pt; text-alig

" class="MsoNormal">Meitenīte Vičija ar viņu palīdzību atbrīvo savus vecākus no milzīga briesmoņa gūsta. Ģimene atkal ir kopā un viss OK. Sākas kuģa remonts, lai atgrieztos mājās.

Nākošajā gadā iznāk jauna TV filma "Evoki: kauja par Endoru" (Ewoks: The Battle for Endor, 1985.). Bāc! Jau filmas sākumā visa meitenītes ģimene tiek nogalināta un filma stāsta par to, kā viņai, atrodot jaunus draugus, izdodas izkļūt veselai no šīs planētas. Jājautā. Tad kāpēc bija vajadzīga pirmā filma? Kāpēc bija jāglābj meitenes vecāki un brālis? Lai viņus nākošajā sērijā nogalinātu?!

Otrs piemērs. "Svešie". Drosmīgā Elena Riplija izglābj no Svešo nagiem Rebeku "Ņūtu" Jordenu. Atkal, mazu, bet drosmīgu meitenīti. Filma ir lieliska, Džeimss Kamerons – izcils režisors. Visi laimīgi. Bāc... Trešā filma, jau sākumā mēs uzzinām, ka Ņūta tomēr ir tikusi inficēta un mirusi. Sāp sirds un negribas, lai šī filma atrodas manā filmotēkā, jo tā faktiski iznīcina prieku no otrās filmas skatīšanās, jo zini, ka visas Riplijas pūles ir veltīgas.

Tālāk. "Terminators 2: Pastardiena". Mēs uzzinām, ka var novērst nākotni, kurā notiek karš uz izdzīvošanu starp cilvēkiem un mākslīgo internetu. visi laimīgi. Trešā filma "Terminators 3: Mašīnu sacelšanās". Bāc... Izrādās, ka viss bijis veltīgi, nākotne tomēr iegriežas tā, ka karš sākas. Tad kāpēc vajadzēja mūs maldināt ar laimīgām beigām "Terminatorā 2"?

Ar piemēriem varētu turpināt, kaut vai - daudzos šausmu filmu ciklos galvenais varonis izdzīvo tikai tāpēc, lai beigās ietu bojā, ja ne dotajā filmā, tad nākošās filmas sākumā.

Tad kāda tam visam jēga?

Labi! Mēs visi esam mirstīgi, mēs visi kādreiz mirsim. Bet kāpēc tieši tā? Lai pierādītu, ka visām mūsu pūlēm šajā dzīvē nav nekādas jēgas? Galvenais, ka var turpināt stāstu un iekāst naudu. Vai tā sanāk? Kā es varu skatīties filmu, just līdzi varoņiem, ja zinu, ka iespējams, nākošajā filmā viss izrādīsies veltīgi?