Mēstules no Nigērijas.

Atcerieties, pirms vairākiem gadiem e-pasta lietotāju pasta kastītes pārpludināja, pārsvarā no Nigērijas, sūtītie spami ar milzīgu bagātību iegūšanas iespējām. Tomēr, izskatās, ka "nigērieši" nerimstas un te, lūk, būs vēl viens viņu "daiļrades" paraugs. To saņēmis viens no Krievijas karogpētnieku biedrības biedriem Viktors Lomancevs. Kaut ar karogiem tur nekāda sakara...
Mani sauc Bakare Tunde, es esmu pirmā nigēriešu kosmonauta, Nigērijas GKS majora Abaka Tundes brālis. Mans brālis kļuva par pirmi āfrikāņu kosmonautu, kas ar slepenu misiju devās uz padomju kosmisko staciju "Salūts-6" tālajā 1979. gadā. Vēlāk viņš piedalījās padomju kuģa "Sojuz T-163" lidojumā uz slepeno padomju kosmisko staciju "Salūts-8T". 1990. gadā, kad PSRS krita, viņš tieši atradās stacijā. Visi komandas krievu locekļi spēja atgriezties uz Zemi, taču manam brālim nepietika kuģī vietas. No tā laika līdz pat šai dienai viņš ir spiests atrasties orbītā un tikai retie kravas kuģu "Progress" apciemojumi apgādā viņu ar visu nepieciešamo.

 

 

Neskatoties ne uz ko, mans brālis nezaudē gara spēku, tqaču viņš ilgojas atgriezties atpakaļ mājās, dzimtajā Nigērijā. Tajos ilgajos gados, ko viņš ir pavadījis kosmosā, viņam nepārtraukti krājas darba alga, kas jau sasniegusi summu 15 000 000 amerikāņu dolāru. Pašreiz šī summa glabājas bankā, Lagosā. Ja mums izdosies dabūt piekļuvi naudai, mēs spēsim apmaksāt Roskosmosam vajadzīgo summu un noorganizēsim manam brālim reisu uz Zemi. Roskosmosa pieprasītā summa ir 3 000 000 amerikāņu dolāri. Taču, lai iegūtu šo summu, mums ir vajadzīga jūsu palīdzība, tāpēc ka mums, nigēriešu valsts dienestu darbiniekiem ir aizliegtas operācijas ar ārzemju kontiem.
Mūžīgi Jūsu, doktors Bakare Tunde, astronautikas vadošais speciālists...
Nu! Kurš grib palīdzēt nabaga nigēriešu astronautam, kas jau vairāk nekā 20 gadus nīkst kosmosā uz slepenas padomju kosmiskās stacijas? Nešaubos, ka atlīdzība ir vismaz miljons ASV dolāru.