Marks Levī. Plēsoņu krēsla

Marks Levī ir mūsdienu franču romānu rakstnieks.

Marks Levī dzimis 1961. gada 16. oktobrī Francijas pilsētā Bulanā-Billancourt Parīzes rietumu priekšpilsētā.

Pirmā darba vieta ir Sarkanā Krusta organizācija. Marks tur ieradās 1979. gadā, tikko 18 gadus vecs. Trīs gadus vēlāk viņš kļuva par Rietumu reģionālā ārkārtas palīdzības biroja direktoru. Paralēli viņš ieguva izglītību Parīzes Dofinas universitātē. 1983. gada beigās, mācoties otrajā kursā, viņš izveidoja savu pirmo uzņēmumu Logitec France, kas nodarbojās ar interjera dizainu. Jau nākamajā gadā viņš nodibināja jaunu uzņēmumu. Topošais rakstnieks tolaik pat nedomāja par literāro darbu, viņu piesaistīja daudzsološās tehnoloģijas. Marks pārceļas uz ASV un atver datorgrafikas uzņēmumus Kalifornijā un Kolorādo. 1991. gadā, atstājot biznesu amerikāņu partneru ziņā, Levī atgriezās Francijā, kur nodibināja lielu uzņēmumu, kas koncentrējās uz ekskluzīvu interjera dizainu radīšanu un arhitektūras projektu izstrādi. Uzņēmums pieauga un Levī nodrošināja stabilus ienākumus. Starp klientiem bija tādas korporācijas kā Coca-Cola, Perrier, Evian, Norton, satelītkanāls Plus un žurnāls L’Express. Uzņēmums joprojām strādā un sava profila ziņā ir viens no populārākajiem valstī.

Marks Levī: No biznesa uz literatūru

Kā veiksmīgam uzņēmējam Levī izdevās atrast laiku savai ģimenei. Viņam patika stāstīt savam mazajam dēlam Luijam interesantus stāstus, ko pats izdomājis. Pamazām radās nepieciešamība ierakstīt fantāzijas uz papīra. Arhitektūras birojam vairs nebija vajadzīgs tik daudz laika, tāpēc viņš visu savu brīvo laiku veltīja rokrakstam, kuru pabeidza 1998. gadā un deva tam nosaukumu "Tikai tad, ja tā bija patiesība". Tajā bija stāsti, kas izdomāti viņas dēlam. Pēc savas māsas, pēc profesijas scenāristes, ieteikuma 1999. gada sākumā Levī nosūtīja manuskriptu Robertam Lafonam un astoņu dienu laikā saņēma piekrišanu publicēšanai. Romāns uzreiz kļuva par bestselleru, un Stīvens Spīlbergs uzreiz nopirka tiesības filmēt grāmatu un režisēja filmu “Starp debesīm un zemi”. Vēlāk romāns tika atkārtoti izdots ar tādu pašu nosaukumu.

Pēc sižeta vientuļa arhitekta dzīvoklī reiz parādās skaista nepazīstama meitene. Grūtības ir tādas, ka meitene izrādās spoks un tikai galvenais varonis ar visvarenās mīlestības palīdzību var viņu atgriezt dzīvo pasaulē. Lasītāji bija sajūsmā par neparasto sižetu, un kritiķi atzīmēja, cik dziļi autoram izdevās nodot varoņu jūtas. Par šo grāmatu Marks Levī saņēma savu pirmo un vienīgo balvu - Goijas balvu kategorijā Debijas romāns.

Vēlāk Marks Levī nolemj pilnībā veltīt sevi literatūrai. Viņš atstāj savu biznesu Francijā un dodas uz Londonu. Tur viņš raksta romānu "Kur tu esi?", kas publicēts 2001. gadā. Šī grāmata stāsta, ka katrs izvēlas savu ceļu. Filipa un Sjūzenas pārī valdīja pilnīga idille, līdz viņa negaidīti aizbēga no mīļotā uz pasaules galu. Romāns kļuva par pamatu tāda paša nosaukuma daudzdaļīgajai televīzijas kanāla M-6 lentei.

Levī literārie panākumi pieauga ar katru romānu. Grāmatu "Septiņas radīšanas dienas" un "Nākamā reize" pirmie izdevumi tika izpārdoti acumirklī. 2008. gadā tika filmēta autora grāmata "Ikviens grib mīlēt", kuras režisore ir autora māsa Lorēna. Tajā pašā gadā tika izdots romāns "Meet Again", kas ir "Starp debesīm un zemi" turpinājums. Rakstnieks nolēma fantazēt, kas notiktu, ja varoņi atkal satiktos.

No 2008. līdz 2017. gadam autors uzrakstīja 12 vislabāk pārdotos romānus:

"Tie vārdi, kurus mēs viens otram neteicām";

"Pirmā diena";

"Pirmā nakts";

“Daldrija kunga dīvainais ceļojums”;

"Aiziet, lai atgrieztos";

"Stiprāks par bailēm";

"Vēl viena laime";

"Viņa un viņš";

“Apgāztais horizonts”;

"Pēdējais no Stenfīldiem".

Viņa grāmatās ir vieta visu patērējošai mīlestībai, noslēpumainiem noziegumiem, aizraujošiem ceļojumiem un dzīves diskursiem.

https://www.litres.ru/mark-levi/ob-avtore/

Anotācija "Plēsoņu krēslai" - trilleris.

"Grupa 9" izsludina ģenerālsanāksmi. Šķiet, ir pienācis laiks uzbrukt "plēsējiem", kas pārkāpj cilvēku brīvības. Šīs pasaules varenie ir pārliecināti par savu nesodāmību un dara visu, ko vēlas, nerūpējoties par sekām. Izmisuši hakeri, noziedznieki, kas darbojas sabiedrības labā, gatavojas savas dzīves lielākajai operācijai. Tikai ir problēma.

Pirmkārt, Maija, viena no grupas dalībniecēm, pazuda. Otrkārt, noslēpumainais devītais grupas 9 dalībnieks nekad nelika sevi manīt. Kas viņš ir, kāpēc viņš tik rūpīgi slēpjas pat no savējiem? Vai arī viņš ir nodevējs, kas gatavo slazdus saviem biedriem?

Lai kā arī būtu, hakeri jau ir sākuši savu biznesu. Viņi gatavojas uzsākt lielāko kiberuzbrukumu vēsturē, un laiks spēlē pret viņiem. Ar kādiem "plēsoņu" netīrajiem noslēpumiem varoņi saskarsies? Salīdzinājumā ar to, ko slēpj slaveni politiķi un biznesmeņi, trešo personu ienākumi, korupcija un seksa skandāli šķiet bērnišķīgs joks.

Vai mūsdienu pasaulē ir iespējams panākt taisnīgumu? Vai taisnīgums vispār pastāv? Kas būs tiesneši tiem, kuri ir pieraduši tiesāt paši sevi? Hakeri gatavojas izkustināt milzīgu sirseņu ligzdu, nezinot, pie kādām sekām tas novedīs. Spēle ir sākusies. Atliek tikai izdzīvot šajā trakajā sacīkstē.

Grāmatas apraksts

Marks Levī, pasaulē populārākais franču rakstnieks, kārtējo reizi ieved mūs dižciltīgo hakeru pasaulē, atklājot "plēsēju" - korumpētu politiķu un lielo biznesa haizivju - sazvērestību. Digitālās pasaules Robins Huds, īpaši slepenās "9. grupas" dalībnieki ir tikušies, lai veiktu vēsturē lielāko kiberuzbrukumu... Tomēr savrupmājā netālu no Kijevas ierodas tikai septiņi. Maija, astotā 9. grupas dalībniece, joprojām nesazinās, un tas ir pamatota iemesla dēļ. Bet kurš ir noslēpumainais devītais hakeris? Kurš iesniedz anonīmos ziņojumus, kas papildina plēsēju sazvērestības priekšstatu kā trūkstošie puzles gabaliņi? Kurš brīdina par briesmām pēdējā brīdī? Un kāpēc viņš neieradās uz kopsapulci? Jauns pilsētu un valstu kaleidoskops, jauni riskanti piedzīvojumi, jauni bīstami pretinieki – un jaunas sajūtas.

https://www.litres.ru/mark-levi/sumerki-hischnikov/

Nakts, ar kuru viss sākās

"Es parasti piešķiru balsi diviem varoņiem. Šoreiz tādi ir deviņi. Es darīju visu, lai pievienotos viņu bandai. Un viņi mani pieņēma." Deviņi šīs grāmatas varoņi viens otru nepazīst pēc skata, un tomēr viņi ir patiesi draugi. Viņi atrodas ārpus likuma, bet labā pusē. Viņi ir digitālās pasaules Robin Hudi. Hakeru uzbrukumi, klasificētie materiāli, noslēpumi, kuru atklāšana varētu maksāt dzīvības, trakas sacīkstes pa Oslo, Parīzes, Madrides, Telavivas, Londonas un Stambulas ielām ir cīņa starp labo un ļauno, kas tā var būt tikai 21. gadsimtā. Pasaulē populārākā franču rakstnieka Marka Levī divdesmit pirmo romānu kritiķi salīdzinājuši ar Džeimsu Bondu, Meiteni ar pūķa tetovējumu un Oušena triloģiju.

https://azbooka.ru/books/noch-s-kotoroy-vse-nachalos