Marija Kiča. Dinastijas. Kā iekārtota vara mūsdienu arābu monarhijās

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā - sastādītāja piezīme)

Maldināšana un mīlestība, skandāli un intrigas, maģiskas leģendas un nežēlīga realitāte, pārsteidzoša pagātne un neticamas tagadnes reformas - tas viss ir mūsdienu arābu monarhisko dinastiju vēsture.

"Arābijas troņu spēle" ir pārpildīta ar stāstiem no "Tūkstoš un vienas nakts" pasakām un valdnieku zemes netikumiem. Šīs dinastijas radās laikmetu maiņā, un tās radīja nebijušu arābu pasauli ar jauniem "pasaules brīnumiem", piemēram, Dubaju, taču palika dziļi konservatīvas. Šī grāmata ir ceļojums uz to cilvēku aizliegtajām zālēm, kuri ietekmē mūsdienu pasauli un kuru greznās pilis joprojām stāv uz smiltīm, naftas un asinīm.

Mūsdienu arābu monarhijas radās laikmetu pārejā. Kā jauns koks ar spēcīgām saknēm viņi izcirta Osmaņu imperiālisma un musulmaņu tradicionālisma gruvešus un radīja arābu pasauli, kas nekad agrāk nebija redzēta. Tā ir atvērta investīcijām un satricina tūristus ar "jauniem pasaules brīnumiem", piemēram, Dubaju. Tomēr šodien - tāpat kā pirms simtiem gadu - arābu "Troņu spēle" joprojām ir pilna ar mānīgām intrigām, vardarbīgiem strīdiem un pasakām. Tuvajos Austrumos ainava mainās – bet ne cilvēki. Šī grāmata ir par lepnumu un negodu, par lojalitāti un nodevību, par ļauno likteni un neticamo veiksmi, kas mūsu laikos piemeklēja arābu valdniekus.

1. Šī ir pirmā un vienīgā apskatu grāmata krievu valodā par mūsdienu arābu monarhiskajām dinastijām.

2. Parāda, kā veidojās mūsdienu Tuvie Austrumi.

3. Parāda aktuālās tendences un izmaiņas mūsdienu arābu monarhisko dinastiju politikā.

4. Populāru viltojumu atmaskošana par mūsdienu arābu monarhiskajām dinastijām.

5. Ārzemju avoti un jaunākā informācija no orientālistes, vēsturnieces un ceļotājas.

https://eksmo.ru/book/dinastii-kak-ustroena-vlast-v-krupneyshikh-imperiyakh-blizhnego-vostoka-ITD1101765/

Autore

Zinātņu kandidāte, pasniedzēja, lieliski pārzina Austrumu politikas, reliģijas, kultūras smalkumus. Daudzus gadus viņa ir ceļojusi uz Tuvajiem Austrumiem un kaimiņu reģioniem, studējot vietējo vēsturi un kultūru. Viņa uztur emuāru vietnē VKontakte par Tuvo Austrumu kultūru un vēsturi. Middle East is not so far away, kuru abonējuši vairāk nekā 30 000 cilvēku.

https://eksmo.ru/authors/kicha-mariya-vyacheslavovna-ITD36734/