Marija Brennana. Pūķu dabiskā vēsture

Par autori un viņas pūķu grāmatām jau ir bijis atsevišķs raksts, taču šoreiz ir iznācis omnibusa izdevums, visas grāmatas vienā sējumā.

Cienījamais lasītāj! Mēs uzskatām, ka mūsu pienākums ir brīdināt jūs, ka šīs grāmatas lasīšana nebūt nav nodarbe cilvēkiem ar vājiem nerviem. Vismaz tādā pašā mērā kā pašus pūķus pētot. No otras puses, autore ir pārliecināta, ka šādi pētījumi sola atlīdzību, kuru gandrīz nevienu citu nevar salīdzināt: pat īss brīdis, kas pavadīts blakus pūķim, dzīvības riskam sagādājot prieku, jūs to esat vismaz reizi dzīvē pieredzējis, jūs vairs nevarat aizmirst. Un šajā ziņā var paļauties uz Izabellas viedokli, lēdija Trenta: visa pasaule, sākot no Širlandijas līdz pat tālākajiem Erigi apgabaliem, viņu pazīst kā izcilu dabaszinātnieci un slavenāko pūķu ekspertu. Šī ievērojamā sieviete ir izvilkusi pūķu izpēti no duļķainajiem mitoloģijas un nesaprašanas džungļiem un pacēlusi skaidrā mūsdienu zinātnes gaismā. Bet pirms kļūšanas par slaveno zinātnieci, kuru mēs šodien pazīstam, lēdija Trenta bija tikai grāmatas mīloša, jauna sieviete, kuras aizraušanās ar zinātni un, protams, pūķiem izaicināja viņas dienu apgrūtinošo plūsmu. Un tagad jūsu priekšā, izmantojot viņas pašas vārdus, ir īsts stāsts par pētoša prāta izpēti, kas riskēja ar tā reputāciju, izredzēm un trauslo cilvēka miesu, lai apmierinātu zinātnisko zinātkāri; par patiesas mīlestības un laimes meklējumiem, neskatoties uz viņu pašu ekscentriskumu; un, protams, saviļņojoša ekspedīcija uz bīstamajiem Vištranas kalniem, kuras laikā lēdija Trenta veica pirmo no daudziem vēsturiskajiem atklājumiem, kas uz visiem laikiem izmainīja pasauli.

Sīkāka informācija vietnē livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1002729941-estestvennaya-istoriya-drakonov-mari-brennan

Par šo rakstnieci jau ir bijuši pāris rakstu.

http://lffb.lv/raksti/lasit-talak/news/mari-brennana-puku-dabiska-vesture-ledijas-trentas-memuari-a-natural-history-of-dragons-the-memo/

https://p-v-t.ru/lv/mari-brennan-estestvennaya-istoriya-drakonov-drakony-drakony/

http://lffb.lv/raksti/lasit-talak/news/mari-brennana-halcedona-galms/

Liekas, ka visas grāmatas vienā ir tikai izdevums krieviski.