Mariana Lekija, “Ko var redzēt no šejienes”

Stāsts par autori un viņas grāmatu

19:32, 9. jūnijs 2020

No vācu valodas tulkojusi Inga Karlsberga. “Jānis Roze”, 272 lpp.

Ikreiz, kad Zelmai sapnī parādās okapi, šis aplam skaistais, dīvainais dzīvnieks, nākamo divdesmit četru stundu laikā kāds no ciema iedzīvotājiem nomirst. Šādās reizēs ļaudis kļūst tramīgi, sāk baiļoties par sevi un saviem tuvajiem, un varbūtējā pēdējā stundiņā izmisīgi laužas uz āru gadiem ilgi noklusētas patiesības, ko, iespējams, tomēr labāk paturēt pie sevis. Šis ir stāsts par dzīvi, nāvi un mīlestību kādā mazā Vestervaldes ciemā, par Zelmu un viņas kluso pielūdzēju Optiķi, par Zelmas mazmeitu Luīzi un viņas draugu Mārtiņu, par Luīzes tēvu Pēteri, kurš ceļo pa pasauli, par budistu Frederiku, par Elzbetu, Palmu un skumjo Marlīzi, un visiem, visiem mums. Mariana Lekija (1973) tiek dēvēta par vienu no spēcīgākajām balsīm mūsdienu vācu literatūrā.

https://www.la.lv/mariana-lekija-ko-var-redzet-no-sejienes

Par autori.

Mariana Lekija (dzimusi 1973. gada 12. februārī Ķelnē) ir vācu autore. Viņas romāns “Ko jūs varat redzēt no šejienes” kļuva par "Spiegel" bestselleru 2017./18.

Papildus grāmatu tirdzniecības praksei Lekija 1993. gadā sāka studēt vācu valodas un empīriskās kultūras studijas Tībingenē. No 1994. līdz 1996. gadam viņa apmeklēja universitāti "Studiju literatūra un teātris". Kopš 1999. gada viņa studēja radošo rakstīšanu un kultūras žurnālistiku Hildesheimas universitātē. Studiju laikā viņa ieguva balvas Allegra konkursā un Lejassaksijas literatūras konkursa “Jaunā literatūra”. Viņas debijas krājums "Liebesperlen mit Erzählung" tika publicēts 2001. gadā. Viņas pirmais romāns "Pirmā palīdzība" parādījās 2004. gadā. Viņas romāns, kas publicēts 2017. gadā, "Was man von hier aus sehen" bija Spiegel bestselleru sarakstā 65 nedēļas un tika izvēlēts par grāmatu "Neatkarīgā, iecienītākā grāmata".

Mariana Lekija dzīvo Berlīnē.

https://de.wikipedia.org/wiki/Mariana_Leky