Māra Svīre. Bailes no dziļuma

Drusku par autori un viņas grāmatu.

Laiva bez airiem Daugavā, Pļaviņu ūdenskrātuvē pusotru diennakti nes Alīnu pretim nezināmajam. Neparastās un bīstamās situācijas laikā Alīnā pakāpeniski mainās izjūtu gamma – cerības uz drīzu izglābšanu nomaina arvien augoša bezpalīdzība, briesmu apjausma un nāves bailes, ko veicina garāmbraucošo peldlīdzekļu pasažieru vienaldzība. Alīnai ir bailes no dziļuma, tāpēc viņa nespēj mesties peldus, kā varbūt viņas vietā darītu kāds cits. Tomēr īstais sievietes eksistenci apdraudošais dziļums izrādās kāds cits, – un Alīnai jāsaņem drosme, lai šajā tik biedējošajā, pārdomām atvēlētajā laikā spētu ieskatīties viņas un vīra Niklāva attiecību dziļumā. Izrādās, ka baisāko noslēpumu glabā ne jau upes dzīles, bet gan attiecības.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/201840-bailes_no_dziluma.html

Apraksts. Romānā ir arī pārdabiskas mistikas nots.

https://www.tvnet.lv/7161279/bailes-no-dziluma-jauns-maras-svires-romans

Māra Svīre.

Māra Kaijaka (dzimusi Brīdaka), plašāk zināma ar literārajiem pseidonīmiem Māra Svīre un Astra Priede (dzimusi 1936. gada 13. oktobrī Jaunlaicenes pagastā), ir latviešu prozaiķe un dramaturģe. Kultūras kanonā iekļautās filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" scenārija autore.

Dzimusi grāmatveža un skolotājas ģimenē. 1954. gadā absolvējusi Alūksnes 1. vidusskolu, bet 1959. gadā — Latvijas valsts universitāti, iegūstot jurista kvalifikāciju.

Sešus mēnešus strādājusi par Jūrmalas vasarnīcu tresta līgumu daļas inspektori, bet jau 1960. gada februārī iestājās darbā Latvijas radio par redaktori. No 1970. līdz 1975. gadam strādāja žurnālā "Padomju Latvijas sieviete" par nodaļas redaktori. Kopš 1975. gada — profesionāla literāte, Rakstnieku savienības biedre kopš 1979. gada. Daudzus gadus bijusi Rakstnieku savienības valdes locekle. Izstājusies no Rakstnieku savienības 2005. gadā. Kopš 2020. gada LKKF mūža stipendiāte.

https://lv.wikipedia.org/wiki/M%C4%81ra_Sv%C4%ABre