Makss Frajs. Krājums "Nada"

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā - t.p.)

Reiz mums bija kopīgs projekts ar izdevniecību "Amfora" ar nosaukumu FRAM. Mēs izdomājām publicēt dažādu autoru stāstu krājumus, tematiskus un vienkārši labus. Un patiešām ir izdotas daudzas brīnišķīgas grāmatas.

 

FRAM projekts tika slēgts jau sen, un mēs ar tā pastāvīgajiem autoriem sākām dzīvot tālāk. Un rakstīt dažādas grāmatas, tagad nevis kopā, bet patstāvīgi. Nu, vai nerakstīt. Kurš kā.

Kopš tā laika ir pagājuši vairāki gadi, taču kopumā nekas nav mainījies - tādā nozīmē, ka mēs joprojām mīlam viens otru un atceramies laikus, kad kopā rakstījām un vācām stāstus grāmatām, un mums veicās lieliski, ar katru gadu kļūst labāk. Un mēs beidzot nolēmām, ka mums visiem vajadzētu atkal sanākt kopā un spēlēt savu mīļāko spēli ar nosaukumu "Jaunākā krievu literatūra. Dari pats".

Tajā pašā laikā, lai divas reizes neceltos, mēs nolēmām iekarot pasauli. Ne tāpēc, ka viņa mums patiešām būtu vajadzīga, bet iekarotajā pasaulē ir daudz patīkamāk rakstīt grāmatas. Un, starp citu, tās ir vieglāk publicēt.

Ir vispārzināms, ka vienkāršākais veids, kā iekarot pasauli, ir ar kaķīšu palīdzību. Tāpēc pirmā mūsu stāstu grāmata, kas speciāli savākta "Vremena" redakcijai, saucas "Par kaķiem". Un tas nav reklāmas manevrs, bet gan patiesība. Stāstīšanas procesā nav neviena stāsta, par kuru vismaz viens kaķis šajā grāmatā neizlēktu.

Sastādījis Makss Frajs.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/691943/

Makss Frajs ir sākumā divu rakstnieku Svetlanas Martiņčikas un Igora Stepina literārais pseidonīms, vēlāk Svetlana Martiņčika rakstīja pati.

 Ar pseidonīmu "Maks Frai" tika izveidoti vairāki literāri projekti, tostarp fantastisku bestselleru cikls, liels eseju cikls par literatūru un mākslu, populāra vārdnīca-uzziņu grāmata "Laikmetīgās mākslas ABC", tematiskās literārās antoloģijas pasaules literatūras klasikas darbu un mūsdienu krievu autoru darbi. Dažreiz pseidonīmu izmanto, lai izveidotu mākslinieku Svetlanas Martiņčikas un Igora Stepina kopīgus literārus projektus. Maksa Fraja sarakstīto un apkopoto grāmatu skaits jau pārsniedzis sešdesmit. " .

Sērijā "Exo labirinti", "Exo hronikas" un "Exo sapņi" iekļauti aptuveni 40 stāsti, kur pirmajā personā tiek stāstīts par parasta, no pirmā acu uzmetiena jauna vīrieša piedzīvojumiem, kurš dramatiski maina savu dzīvi piekrītot viņa jaunās paziņas priekšlikumam no sapņiem - pārcelties uz citu pasauli un stāties viņa dienestā. Tādējādi Makss Frajs ir gan pseidonīms, gan varonis. Daži iemesli, kāpēc galvenais varonis ir arī grāmatu autors, atklājas vēlāk.

 Frai - vesels bars dažādu slavas līmeņu projektu vai kā tas izskatās no malas. … Un tomēr: “Nada Max Frai” nosaukums nozīmē “bez Max”, kā jau daudzkārt teikts.

Maksa Fraja grāmatu žanru var definēt kā ēdienkarti, ko veicina smieklīgā un nopietnā apvienojums, ikdienas dzīves un fantāzijas sajaukumu, darba polifoniju utt. Īpaši spilgts piemērs ir romāns "Mans Ragnaroks".

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81_%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%B9