Makoto Sinkai, Midzu Sahara. Tālās zvaigznes balss

Filma un manga.

«Tālās zvaigznes balss» (jap. ほしのこえ Hosi no Koe, burtiski «zvaigznes balss») — īsmetrāžas OVA filma, 25 min., ko 2002. gadā radīja Makoto Sinkai, 2004. gadā tika izdota manga pēc filmas motīviem, scenārists bija pats Sinkai, bet ilustrēja to Midzu Sahara.

Sižets.

Filmas darbība risinās 21. gadsimta vidū. Piecpadsmitgadīgā skolniece Mikako Nagamine, kura kļuvusi par Apvienoto Nāciju Organizācijas Kosmosa spēku kaujas robota piloti, ar savu draugu Noboru Terao, kurš paliek uz Zemes, sazinās pa e-pastu no mobilā tālruņa. Tā kā atšķirībā no Zemes flotes kosmosa kuģiem, kas var pārvietoties pa hipertelpu, signāla izplatīšanās ātrumu ierobežo gaismas ātrums, to ziņojumi tiek aizkavēti arvien vairāk, flotei attālinoties no Zemes.

Pusstundu garais romāns skar galvenās Sinkai daiļrades tēmas, uz kurām viņš atsaucas daudzos savos darbos: tās ir vientulības, mīlestības, attāluma un atšķirtības tēmas. Šos jautājumus rada arī citas viņa filmas: "Viņa un viņas kaķis", "Viņpus mākoņiem" un "5 centimetri sekundē".

Priekšvēsture.

Marsa izpētes laikā 2039. gadā zemes ekspedīcija Marsa plato Tarsī atklāja drupas, kas piederējušas svešas civilizācijas pārstāvjiem. Citplanētiešus nosauca par tarsiešiem. Pateicoties tehnoloģijām, kas iegūtas, pētot Tarsijas drupas, cilvēce ir veikusi milzīgu lēcienu zinātnes un tehnoloģiju attīstībā un sākusi vajāt tarsiešus.

Līdz 2047. gadam, izmantojot Tarsijas un sauszemes tehnoloģiju sintēzi, pasaules sabiedrībai izdevās izveidot ANO kosmosa spēku floti. Milzīgi karakuģi, kas papildus pašai kaujai spēja lēkt pa hipertelpu, kalpoja arī kā kaujas robotu nesēji - Tracers (burtiski tulkots kā vajātājs) (ang. Tracers). Pirmā militārā izlūkošanas flote sastāvēja no četriem kuģiem: "Lisitea", "Himalia", "Leda" un "Elara". Flotes misija bija atklāt tarsiešus Saules sistēmā un ārpus tās, un, ja iespējams, tos iznīcināt.

Fabula.

Filmas struktūrā savijas notikumi no Mikako un Noboru dzīves. Kopš jaunības viņi vienmēr ir bijuši kopā, viņi ir spiesti doties prom, jo ​​Mikako saņēma Tracer pilota vietu un devās trenēties uz Marsa.

Filmas pati pirmā aina ir metaforiska skice, kā Mikako nevar nevienam tikt cauri – viņas telefons atrodas ārpus apkalpošanas zonas. Viņa drīz pamostas, atrodoties ceļā ap Agartu, izdomātu Sīriusa sistēmas ceturto planētu. Pēc tam, sekojot pēdējās tikšanās ainai, flotes, kurā ietilpst arī Mikako, secīgais brauciens tiek parādīts arvien tālāk no Zemes: no mācību bāzes uz Marsa līdz flotes pulcēšanās vietai Jupitera pavadoņa orbītā, tad par izlūkošanas ekspedīciju uz Plutonu, no kurienes flote tika Tarsiešu izdzīta līdz Saules sistēmas ārējai robežai, uz Ortas mākoni un, visbeidzot, par pēdējo lidojumu uz Sīriusa sistēmu.

Aizvien tālāk no Zemes Mikako nebeidz sūtīt Noboru vēstules, kuras viņu sasniedz arvien vēlāk. Pēdējā vēstule, kas viņai sūtīta no Agartas, balsī nedublēta kā iepriekšējās, taču skaidri redzams tās teksts: "Es tevi ļoti, ļoti, ļoti mīlu." Šīs vēstules piegādes laiks bija astoņarpus gadi. Pēc tam Mikako izveido mistisku kontaktu ar vienu no tarsiešiem, kas pieņēma viņas formu.

Filmas beigas ir atklātas, tās beidzas ar vērienīgu kosmosa kauju starp tarsiešiem un zemes floti pēc tam, kad 24 gadus vecais Noboru, kurš līdz tam laikam bija kļuvis par komandieri leitnantu, saņem ziņu no 15 gadu vecais Mikako. Tas netika saglabāts pilnībā, astoņarpus gadi to nesaudzēja, un pēc pirmajām rindām tas bija pilns ar traucējumiem. Taču, neskatoties uz solījumu sev dzīvot tagadnē, Noboru Mikako nav aizmirsis, viņu jūtas joprojām ir abpusējas. Kosmiska kauja Agartas orbītā, ko caurvij Noboru, kas dodas uz dienestu, noslēdz filmu ar Tammona tituldziesmu un Mikako un Noboru vienlaicīgu divbalsīgu pārdomu par abu iespējamo likteni.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81_%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%91%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D1%8B

Midzu Sahara ir japāņu mangakas mākslinieces un ilustratores Sumomo Yumeki pseidonīms. Sākusi kā doujinshi autore Mobile Suit Gundam Wing, One piece, Naruto projektiem. Zīmē stāstus par kategorijām seinen, shojo un shonen-ai. Viņas slavenākie darbi ir Chou ni Naru Hi, mangas adaptācijas no Hoshi no Koe, My Girl. 2009. gadā "Mana meitene" tika filmēta kā televīzijas seriāls. Ir izdotas arī četras audio lugas, kuru pamatā ir Yumeki manga. Par Sumomo Jumeku gandrīz nekas nav zināms, viņa pat norāda divus dzimšanas datumus: grāmatā "Natsukashi Machi no Rozione" datums ierakstīts 25.decembrī, citā vietā 1977.gada 10.maijs. Ar pseidonīmu Sahara Midzu mangaka veido seinen kategorijas stāstus.
Sīkāk livelib.ru:
https://www.livelib.ru/author/346051-midzu-sahara