"Mākoņu pavēlniece"

"Mākoņu pavēlniece" (japāņu: 天気の子, Tenki no Ko) ir 2019. gada japāņu anime pilnmetrāžas filma. Filmas režisors un scenārists ir Makoto Sinkai, mēs viņu pazīstam, kā Your Name režisoru.

Filma "Mākoņu pavēlniece" veidota studijā CoMix Wave Films, bet filmas izplatītājs ir Toho. Filmas pirmizrāde bija 2019. gada 19. jūlijā, savukārt Latvijas kinoteātros to rāda no 12. decembrī. Tēlu dizaina autors ir Masajosi Tanaka. Mūziku filmai sarakstīja un izpildīja japāņu roka grupa Radwimps.

Filmas nosaukums angliski ir "Weathering with You", krieviski - "Laika bērns", kas precīzāk atbilst arī japāņu nosaukumam "Tenki no Ko". Burtiski - "Child of Weather".

Japānā un it īpaši Tokijā nepārtraukti līst lietus, taču cilvēku vidū izplatās leģenda par meitenēm - laika pavēlniecēm - kuras mistiskā veidā var panākt ap sevi saulainus laika apstākļus. Filmas galvenais varonis ir jauns puisis-pusaudzis, kas no provinces ieradies Tokijā laimi meklēt. Viņam īpaši neveicas, pirmkārt, oficiāli nedrīkst nodarbināt tik jaunus cilvēkus, kā viņš, arī citādi darba nav un vēl var iekulties nepatikšanās ar šaubīgiem tipiem. Tomēr, nonācis galīgā izmisumā, darbu viņš atrod pie kāda dzeltenu izdevumu žurnālista, kurš meklē visādus, ne visai parastus stāstus vai vietējās leģendas savam izdevumam. Sākot pētīt ļeģendu par meitenēm - laika pavēlniecēm, puisis - žurnālista palīgs - saprot, ka tā nav tikai leģenda, bet meitene - laika pavēlniece - ir pavisam reāla.  Stāsts savijas ar otru motīvu - par to, kā dzimst pirmā mīlestība. Kā vienmēr, Makoto darbs ir brīnišķīgs un arī filma ir apburoša, protams, ka domāta jaunāku pusaudžu auditorijai un tiem, kuri mīl fantastiku un ir sirdī jauni. iespējams, ka to sapratīs arī kāds, kurš fantastiku nemīl. Stāsts jau ir par īstu mīlestību, kas stiprāka par visu. Iespējams...

https://en.wikipedia.org/wiki/Weathering_with_You

Vēl par filmu - treileris.

https://www.youtube.com/watch?v=Q6iK6DjV_iE