Maikls Svenviks. "Nekas īpašs", - sacīja kaķis

Michael Swanwick

Īsā ZF stāsta meistars Maikls Svenviks aicina lasītāju ceļot pa telpu un laiku - uz Mezozoja bāru, Goblinu ezeru, uz Sapņu namu. Šeit roboti runā par brīvu gribu, mākslinieks nolaižas uz noklausīšanos ellē, Dalarnas zirgs izglābj meiteni no troļļa, paradoksālākajā veidā tiek apvienota zinātne un maģija.

https://www.litres.ru/maykl-suenvik/nichego-osobennogo-skazal-kot/

Maikls Svanviks ir mūsdienu amerikāņu rakstnieks, zinātniskās fantastikas darbu autors.

Psiholoģiskās barjeras pārvarēšana

Maikls Svenviks dzimis 1950. gada 18. novembrī Schenectady, Ņujorkā. Viņš ir beidzis Viljama un Marijas koledžu, strādājis Saules enerģijas pētījumu centra Informācijas birojā, un kopš 1980. gada profesionāli nodarbojas ar literatūru. Viņa pirmie divi stāsti tika nominēti labākās zinātniskās fantastikas balvām, un viņiem bija jāsacenšas sarakstos savā starpā.

Vairākus gadus Maikls Svenviks lasītāju vidū ieguva popularitāti, publicējot vienu stāstu pēc otra zinātniskās fantastikas žurnālos, taču tomēr pastāvēja zināma barjera: viņš nevarēja uzrakstīt romānu. Noslēgumā pēc viena drauga ieteikuma Svenviks par pamatu izmantoja savu stāstu “Kum of Mummer”, uzrakstīja vēl vairākus savstarpēji saistītus stāstus un veidoja no tiem debijas romānu “Atbrīvošanas zonā”. Darbs neizraisīja emociju vētru lasītāju vidū, bet palīdzēja autoram pārvarēt psiholoģisko šķērsli.

Darbs pie populāriem darbiem

Tagad rakstniekam ir vairāki lieli darbi, kā arī stāstu krājumi. Starp populārākajiem darbiem var minēt šādas grāmatas:

"Dzelzs pūķu hronikas" (seriāls);

"Dejo ar lāčiem";

““ Nekas īpašs,” - teica kaķis” (krājums);

“Reiz laika malā” (krājums);

"Grifa ola";

"Džeks / Fausts".

Pēdējos gados Svenviks vairāk uzmanības pievērš maziem stāstiem un ļoti niecīgām mini skicējošām skicēm, vienlaikus neaizmirstot par literāro darbu. Viņš vairākkārt ir līdzautors Gardner Dozua un Jack Dunn, sarakstījis stāstu “Duelis” ar Viljamu Gibsonu. Maikls Svenviks pabeidza arī divus nepabeigtus Avrama Deividsona darbus, kas Krievijā pazīstami kā fantastikas romāns “Fēnikss un spogulis”.

Tagad rakstnieks dzīvo Filadelfijā, Pensilvānijā, kopā ar sievu Marionu Porteru un dēlu aktīvi strādā un neaizmirst regulāri atbildēt uz visa veida jautājumiem, kurus uzdod viņa oficiālās vietnes apmeklētāji. [Rakstnieks arī agrāk ir pieminēts mūsu mājaslapā - t.p.]

https://www.litres.ru/maykl-suenvik/ob-avtore/

Autors Vikipēdijā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Swanwick

Mājaslapa.

https://www.michaelswanwick.com/

Fantastikas lapa.

https://www.fantasticfiction.com/s/michael-swanwick/