Lūsija Edlingtone. Sārtā lente

Lucy Adlington.

Nav fantastika, taču tā kā nesen bija 8. maijs. Tad, kā atcerēšanās ir svarīga lieta. Vienmēr aktuāla paruna: "Kad cilvēki aizmirst iepriekšējo karu, sākas nākamais".

"Sārtā lente" ir labākais jauniešu romāns, ko jebkad esmu lasījis par holokaustu", - Roberts Iglstons, Londonas universitātes Holokausta institūta profesors. Četrām dažādām meitenēm bija lemts satikties uz dzīvības un nāves robežas Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnē. Ella ir mērķtiecīga talantīga, jauna šuvēja, kurai pateicoties prasmei izdodas izdzīvot nometnē, viņa šuj krāšņus tērpus tiem, kuri katru stundu nolemj simtiem tūkstošu nevainīgu cilvēku nāvei.Viņa atrada patvērumu no nežēlīgās realitātes zīda pasaulē, ar šķērēm un adatām. Šeit viena kleita var izlemt viņas likteni, piešķirot dzīvību vai, gluži pretēji, atņemot to. Roze ir maiga stāstniece un redzētāja. Meitene vienmēr ir gatava dalīties ar savu ēdienu porciju ar kādu, kam tas nepieciešams, un nebaidās no soda par palīdzību citiem ieslodzītajiem. Marta ir priviliģēta ieslodzītā, kura vada šūšanas darbnīcu. Viņa darīs visu, lai paliktu dzīva. Karla ir viena no uzraudzēm, kurai ieslodzītie šuj kleitas. Viņi nekad nebūs draugi, un ne visiem ir lemts izdzīvot Birkenau. Var dot tikai cerību, kuras simbols būs sārtā lente, reiz nozagta no cietuma darbnīcas ...

Romāns guva augstas atsauksmes no vēsturniekiem un pētniekiem Otrā pasaules kara un holokausta vēstures jomā.

https://eksmo.ru/book/alaya-lenta-ITD948514/

Īsumā par autori.

Lūcija Edlingtone pēc izglītības ir vēsturniece, populārzinātnisko pētījumu un romānu autore pusaudžiem, kas tikuši izvirzīti dažādām balvām (Kārnegi medaļa, Mančestras literārā balva, Līdsas literārā balva un Roterdamas grāmatu balva).

https://eksmo.ru/authors/edlington-lyusi-ITD35013/

Mājaslapa.

http://www.lucyadlington.com/

Autore par sevi.

Es rakstu YA fiction, tajā skaitā "Pelly D dienasgrāmatu", "Burning Mountain" un "Night Witches". Mans pēdējais romāns "Sārtā lente" pievēršas manai interesei par 2. pasaules kara vēsturi. To iedvesmojuši Aušvicas šuvēju patiesie stāsti. Pēc grāmatas pabeigšanas es bieži domāju: “Kas notika tālāk?” un tā es sāku “Summerland” ... par ebreju bēgli, kurš ieradās Anglijā 1946. gadā.

Es arī rakstu par ģērbšanās vēsturi: "Sieviešu dzīve un apģērbi Otrajā pasaules karā" ir mans jaunas grāmatas nosaukums.

Starp visiem šiem rakstiem es dodu prezentācijas par kostīmu vēsturi - tik pasakains darbs.

Es mīlu atslēgties ar krimināltrilleriem (Lee Child, Agata Christie ...) vai ar biogrāfijām.

https://www.goodreads.com/author/show/7014795.Lucy_Adlington

Nakts Raganas.

Divas nācijas karā. Viena meitene, kas atrodas pa vidu. Reina Aranoza ir pusaudze - bumbvedēja pilote no Rodinas - zinātnes un faktu nācijas, kuru pārvalda visu zinošā Aura - kur tiek aizliegta ticība raganām vai jebkura veida māņticība. Reinas pulku veido tikai pusaudžu meitenes, un viņu loma ir būtiska kara centienos pret Krustu (Crux) - nāciju, kura tic liktenim un ir reliģiska, kur tiek svinēta un pielūgta daba un Dievs. Bet Reina cīnās vēl vienā cīņā. Viņai vienmēr bija sajūta, ka viņas daba ir atšķirīga no visām pārējām, un ka neaktivizēts spēks draud izcelties no viņas. Kad viņa sastopas ar jaunu pārbaudītāju, viņa iemīlas viņā, bet tiek plēsta uz pusēm starp to, kas viņai ir iemācīts, un to, kādas jūtas ir pareizas. Pieaugot izpratnei par viņas latento spēku, ienaidnieks apdraud gan viņas draugus, gan viņas mīlestību. Viņa vairs nevar ignorēt spēku, bet viņai jāizvēlas, kā tas tiek izmantots ... Bet ko viņa zaudēs šajā procesā?

https://www.goodreads.com/book/show/24908141-night-witches