Luīze Boije af Jennesa. Latvānis. Pretošanās triloģija

Kad Sāras tēvs mīklainos apstākļos mirst ugunsgrēkā, viņa no Zviedrijas mazpilsētas Erebrū pārceļas uz Stokholmu. Tur 25 gadus vecajai jaunietei viss rit ļoti gludi: no viesmīles darba viņa ātri pāriet strādāt cienījamā sabiedrisko attiecību aģentūrā un no trūcīgas mājvietas piepilsētā pārceļas uz greznu dzīvokli ekskluzīvajā Estermalmes rajonā Stokholmas centrā. Sāra priecājas, ka viņai dzīvē viss beidzot izdodas.

Taču drīz vien viņa apjauš, ka nekas nav tā, kā šķiet. Sāk atgadīties baisas lietas, kurām nav izskaidrojuma. Pamazām viņa zaudē uzticību apkārtējiem, līdz kādā brīdī neuzticas vairs pat savam prātam. Vai visas dīvainības notiek tikai viņas iztēlē? Vai viņa tiešām vairs nevar uzticēties nevienam?

Saistoši un šausminoši reālistiski Luīze Boije af Jennesa atklāj pretošanās triloģijas stāstu, kura centrā ir jaunas sievietes stāšanās pretim nezināmiem spēkiem. Autore darbam piešķīrusi tādu spriedzi, ka grāmatu var nolikt malā tikai tad, kad Sāra ir atklājusi, kas aiz visiem dīvainajiem notikumiem slēpjas.

No angļu valodas tulkojusi Anna Šēfere.

https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/dailliteratura/tulkota-dailliteratura/kriminalromani-trilleri-sausmu-romani/latvanis-pretosanas-trilogija.html

Arī https://jumava.lv/products/luize-boije-af-jennesa-latvanis/

No Vikipēdijas.

Louise Gunvor Catharina Lagercrantz Boije af Gennäs (dzimusi Boije af Gennäs 1961. gada 1. novembrī) ir zviedru rakstniece, feministe un līdzautore "Rēderejai", kas ir visilgāk rādītā zviedru ziepju opera vēsturē.

Boije af Gennäs vislabāk pārdotais romāns, daļēji autobiogrāfisks "Stjärnor utan svindel" (Zvaigznes bez vertigo) no 1996. gada, ir balstīts uz autores attiecībām ar ievērojamo feministi Mianu Lodālenu. Stāsts atklāj stāstu par 32 gadus veco Sofiju, kura bauda laulības apmierinātību ar uzņēmēju, vienlaikus veidojot romānu rakstnieces un žurnālistes karjeru. Pāra buržuāziskā dzīve Stokholmas lidmašīnās virzās uz mežonīgo pusi, tomēr, kad uz skatuves ienāk lesbiešu radikālā feministe Kaja, abu sieviešu draudzība pārvēršas kaislīgā mīlas dēkā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Louise_Boije_af_Genn%C3%A4s