Ļu Cisiņs. Pārnovas laiks

Ieskats autora biogrāfijā un grāmatas apskats

Pasaule nekad vairs nebūs tāda kā agrāk. Bezprecedenta un grandiozs vēsturisks notikums - Supernovas uzliesmojums, jaunas ēras sākums. Zvaigznes starojums gada laikā nogalinās visus pieaugušos, kas vecāki par 13 gadiem.

Vai ir iespējams tik īsā laikā sagatavot bērnus patstāvīgai dzīvei? Kāda būs jaunā pasaule?

Pieaugušie bērnību vienmēr ir saistījuši ar laipnību un mieru. Tomēr viņi pat nevarēja iedomāties, ka mazāk nekā gadu pēc Supernovas laikmeta sākuma bērnu pasaule tiks iegremdēta jaunā pasaules kara bezdibenī.

https://fantlab.ru/work702955

Autors.

Valsts: Ķīna

Dzimis: 1963. gada 23. jūnijā.

Ļu Cisiņs (ķīn. trad. 劉慈欣,vienk. 刘慈欣, piņiņ: Liu Cixin) — mūsdienu ķīniešu rakstnieks-fantasts.

Ļu Cisiņs dzimis 1963. gada 23. jūnijā Jancjuaņas pilsētā, Šaņsi provincē, kur viņa vecāki strādāja ogļu raktuvēs. Kultūras revolūcija piespieda Ļu vecākus sūtīt viņu dzīvot uz tēva māju Lošaņā, Henaņas provincē. Ļu ir ieguvis tehnisko apmācību Ziemeļķīnas Ūdens saimniecības un elektroenerģētikas universitātē, kuru absolvējis 1988. gadā, un pēc tam strādājis par datoru inženieri spēkstacijā, kas atrodas Jancjuaņas pilsētā Šaņsi provincē.

Autors savu radošo darbību sāka vēl pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, bet pirmo reizi tā tika publicēta tikai 1999. gada jūnijā. Ļu Cisiņs tiek uzskatīts par populārāko zinātniskās fantastikas rakstnieku Ķīnā ar miljoniem grāmatu eksemplāru. Viņa darbi galvenokārt stāsta par Ķīnas lomu nākotnes pasaulē.

Ļu Cisiņs ir vairākkārtējs Ķīnas Galaktikas zinātniskās fantastikas balvas ieguvējs. 2011. gadā viņa romāns "Trīs ķermeņi III: Nāves beigas" tika apbalvots ar Ķīnas zinātniskās fantastikas asociācijas balvu, kā labākais romāns.

2015. gada 23. augustā ASV pārdotākais romāns "Trīs ķermeņu problēma" Kena Liu tulkojumā saņēma prestižo Amerikas Hugo balvu. Šis ir pirmais un līdz šim vienīgais romāns, kas nav sarakstīts angļu valoda (taču ir tulkots) un kurš saņēmis šo balvu.

https://fantlab.ru/autor46464

Blogs.

http://blog.sina.com.cn/lc