Ļoti īsas ziņas_4

Ļoti īsas ziņas_4

1.

Pat Obama izteica līdzjūtību Džekija Čana ģimenei.
29.03.2011 | Avots Правда.Ру
[Pie mums kaut kā laikam bija paslīdējis garām, vai arī vismaz man -t.p.]
Rietumu MIL bija parādījusies informācija par to, ka miris leģendārais Džekijs Čans. It kā 56 gadus vecais aktieris ir miris naktī uz otrdienu Losanželosas hospitālī, kur viņu nogādāja pēc sirdslēkmes.
Losanželosā Džekijs Čans bija ieradies jaunās filmas "Kunfu Panda 2" reklāmas kampaņas ietvaros, filmā viņš ir ieskaņojis vienu tēlu. Kā paziņoja vietējā hospitāļa ārsti, visādu pasākumu grafiks, kur aktierim vajadzēja piedalīties, esot bijis tik saspringts, ka viņa sirds nav izturējusi slodzi.
daudzas slavenības pasteidzās izteikt savas līdzjūtības apliecinājumus aktiera ģimenei. Viņa fani rakstīja nožēlas pilnus vārdus viņa Interneta mājas lapā. Kā ziņo portāls "ТЛТгород.ру", pat ASV prezidents Baraks Obama esot paguvis izteikt līdzjūtību.

 

 

Taču drīz noskaidrojās, ka ziņojums par leģendārā Čana nāvi ir tikai banāli meli. Konoaktieris ir dzīvs un vesels, un gatavojas piedalīties koncertā Japānas zemestrīces upuriem. Pasākums laikam jau noticis, jo bija paredzēts 1. aprīlī Viktorijaparkā, Honkongā. Uz koncertu bija uzaicināti pazīstami aktieri no Ķīnas, Japānas, Taivānas, Dienvidkorejas un Indonēzijas, ziņo "Вести.ру". Tikai dezinformētie fani joprojām atstāj viņa mājas lapā labus vārdus par "pirms laika viņsaulē aizgājušo elku".
Bet, pavisam drīz, 7. aprīlī, Džekijs Čans svinēs savu 57. Dzimšanas dienu. Starp citu, ziņa par viņa nāvi parādoties ne jau pirmo reizi, atzīmē "Argumenti i Fakti".

http://www.pravda.ru/news/showbiz/29-03-2011/1071793-chan-0/

Mājas lapa.
http://jackiechan.com/
Vikipēdija.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jackie_Chan
Īsumā arī latviski.

http://lv.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEekijs_%C4%8Cans

2.

Bulgārijā piemineklī atveidotus padomju karavīrus pārkrāso par komiksu varoņiem
«Apollo»,
Piektdiena, 17. jūnijs (2011)

Sofijas centrā Padomju Savienības karavīriem veltītu pieminekli kāds nezināms mākslinieks pamatīgi pārkrāsojis – monumenta karavīri pārkrāsoti par amerikāņu komiksu varoņiem. Zem pieminekļa atstāts šī darba paraksts: «Mainoties līdzi laikam».

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/241452

3.

Indonēzijā atrasts kuģa vraks ar 70 miljonus dolāru vērtu sena porcelāna kravu
LETA, 2011. gada 18. jūnijs

Pie Indonēzijas Javas salas krastiem atrasta 70 miljonus ASV dolāru (34,8 miljonus latu) vērta krava ar Minu dinastijas porcelānu.
Arheoloģiskās izpētes operācijas rezultātā, kuru veica Portugāles jūras arheoloģijas uzņēmums "Arqueonautas Worldwide S.A." (AWW) kopā ar partneriem no Indonēzijas "RM Discovery Inc.", tika apstiprināta informācija par vērtīgo kravu.
"Ķīniešu tirdzniecības kuģis no imperatora Vaņli valdīšanas laika nogrima ap 1580.gadu aptuveni 150 kilometrus no Indonēzijas krasta 50 metru dziļumā," teikts kompānijas AWW sniegtajā ziņojumā.
2009.gada vidū kuģa vraku atklāja kāds zvejnieks, un Indonēzijas valdība nolīga abus uzņēmumus veikt vēsturiski nozīmīgās kravas atgūšanu. AWW vadītājs Nikolauss Sandžizels pavēstīja, ka kravas izcelšanas operācija tiks uzsākta tuvākajos mēnešos.
"Šis neparasti lielais kuģis no 16.gadsimta beigām padara šo projektu mūsu komandai neparasti izaicinošu no kulturālā, vēsturiskā un komerciālā skatu punkta," sacīja Sandžizels.
Tiek lēsts, ka kuģa vrakā atrodas 700 000 porcelāna priekšmetu, un ekspertu veiktie aprēķini liecina, ka visa krava varētu būt 70 miljonus ASV dolāru (34,8 miljonus latu) vērta. Kuģis tiek nepārtraukti uzraudzīts, lai novērstu potenciālos laupīšanas mēģinājumus.
AWW interneta vietnē atrodama informācija, ka uzņēmums ir atklājis vairāk nekā 300 kuģu vrakus Āfrikā, Āzijā un Dienvidamerikā.

http://www.diena.lv/dzivesstils/zinas/indonezija-atrasts-kuga-vraks-ar-70-miljonus-dolaru-vertu-sena-porcelana-kravu-13888926