Ļoti īsas ziņas_32

1.

Marss atkal pārsteidz: dīvainas akmens sfēras Marsa gruntī.
NASA Opportunity Rover no Marsa uz Zemi ir pārraidījis dīvainu, sfērisku klinšu veidojumus, zinātnieki pagaidam ir neizpratnē, kas tie tādi ir.
Jaunos Marsa attēlos Opportunity tuvplānā ir nofotogrāfējis akmens atsegumus Par Kirkvudu nosauktā apvidū, ko klāj tulznām līdzīgi izcilņi, kuru izcelsmi ekspedīcijā iesaistītie zinātnieki nespēj izskaidrot. Sakumā bija viedoklis, ka tie, iespējams, ir kas līdzīgs ar dzelzi bagātiem, sfēriskiem veidojumiem - "mellenēm", ko Opportunity redzēja 2004.gadā, tačiem veidojumiem ir būtiskas atšķirības.

 

 

"Šis ir vienas no visvairāk neparastākām bildēm visā misijā," sacīja Rover misijas vadošais pētnieks Stīvs Skvīrs (Squyres) no Itakas, NY, Kornela Universitātes paziņojumā. "Kirkvuda (Kirkwood) ir saķīlēta pilna ar blīvi izvietotiem, mazajiem, sfēriskajiem objektiem. Protams, mēs uzreiz domāja par "mellenēm". Bet tas ir kaut kas atšķirīgs. Mēs nekad neesam redzējuši tik blīvu sferulu kopu kādā klinšu atsegumā uz Marsa."
Viss raksts angļu valodā ir šeit:

http://www.draugiem.lv/messages/?tab=inbox#_

2.

Režisors piedzīvo asinis stindzinošas 40 minūtes, vērojot retu dabas parādību

«Apollo», redakcija@apollo.lv

Pirmdiena, 2012. gada 17. septembris


Kriss Tendžijs Austrālijā, Alisspringsā, meklēja filmēšanas vietas savai jaunākajai kino lentei, kad viņu pārsteidza asinis stindzinošs skats. Aptuveni 300 metru attālumā virs zemes pacēlās 30 metrus augsts uguns stabs, un, kaut arī tobrīd nebija vēja, bija dzirdama skaņa, kas atgādināja iznīcinātāju, atceras režisors.
Uguns tornado izveidojas, kad silts gaiss, ceļoties augšup, saskaras ar uguni uz zemes.
Pēc režisora teiktā, uguns tornado ildzis aptuveni 40 minūtes.
Postošākais uguns tornado fiksēts 1923.gadā Japānā – toreiz «uguns stabs» 15 minūšu laikā nogalināja 38 tūkstošus cilvēku.

http://www.apollo.lv/zinas/rezisors-piedzivo-asinis-stindzinosas-40-minutes-verojot-retu-dabas-paradibu/531273?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

3.

Zinātnieki uzgājuši sensacionālus atklājumus par Kristus dzīvi\

«Apollo», redakcija@apollo.lv

Trešdiena, 2012. gada 19. septembris

Zinātnieki atklājuši pierādījumus tam, ka Jēzus Kristus bijis precējis ar Mariju Magdalēnu, ziņo «Daily Mail».
Amerikāņu zinātnieki atšifrējuši kādu senu manuskriptu, kurā tiek pieminēta «Kristus sieva». Nelielais papirusa gabaliņš var sagraut vienu no kristietības galvenajām dogmām - ka Kristus dzīvojis celibātā un nav bijis precējies.
Zinātnieku atšifrētajos senajos kristiešu rakstos Jēzus aizstāv kādu sievieti, kuru viņš dēvē par savu sievu. Septiņās teksta rindiņās Kristus ne tikai piemin savu sievu, bet paziņo «es ar viņu dzīvoju».
Zinātnieki uzskata, ka Jēzus runā par savu uzticīgo pavadoni Mariju Magdalēnu. Ja tā ir taisnība, tad Kristus attēlojumi kanoniskajos rakstos ir tālāk no patiesības nekā rakstnieka Dena Brauna bestsellers «Da Vinči kods».
Seno papirusu zinātniekiem nodevis kāds anonīms kolekcionārs, tas rakstīts senā ēģiptiešu koptu valodā. Zinātnieki lēš, ka visdrīzāk tas ir tulkojums no grieķu valodā sarakstīta teksta, kas tapis simts gadus pēc Kristus sišanas krustā.
Tāpat zinātnieki uzskata, ka oriģināls, pēc kura tapis atrastais tulkojums, ticis iznīcināts, jo bijis pretrunā ar oficiālo kristietības ideoloģiju.
Vairāki eksperti jau konstatējuši, ka atrastais dokuments ir īsts, taču vēl tiks veiktas vairākas laboratoriskas analīzes.

http://www.apollo.lv/zinas/zinatnieki-uzgajusi-sensacionalus-atklajumus-par-kristus-dzivi/531563?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

4.

Pareizticīgie aktīvisti.
22. jūlija ziņa.
Maskavā noticis pareizticīgo aktīvistu mītiņš, kurā viņi pieprasīja stiprināt sodus reliģijas zaimotājiem. Attiecībā uz nelaimīgo pankgrupu „Pussy Riot”, mītiņa dalībnieki pieprasīja viņas izlaist no cietuma ar vienu noteikumu: lai viņas savu akciju atkārto kādā mošejā un pēc tam sinagogā. Tad par viņām sāktu interesēties sitas konfesijas, bet aktīvisti likšot grupu mierā.
Vēl pareizticīgie aktīvisti runās nosodīja MIL un citas organizācijas, kas negodprātīgi izturas pret pareizticību, jo tā ir Krievijas pamatu pamats. Policijas bija maz, jo kārtību mītiņā viņi uzturēja paši. Lielākā daļa no sanākušajiem cilvēkiem bija vecāka gadagājuma un arī nenosakāma vecuma cilvēki. Bija arī mēģinājums uzbrukt korespondentam.
http://www.ridus.ru/news/40389/
[Citādā tauta nepalika parādā un internetā šodien izlasīju anekdoti:
„Pareizticīgie aktīvisti iesnieguši prokuratūrā prasību atzīt, ka Zeme ir plakana, jo pati doma, ka Zeme ir apaļa, apvaino viņu reliģiskās jūtas” - ils.]