Ļoti īsas ziņas_31

1.

 

Projekta prezentācija notiks 2012. gada 19. septembrī Braiantparkā, Manhetenā. Projektā piedalās mākslinieks un ģeogrāfs Trevors Paglens, kinorežisors Verners Hercogs un dzejniece, Pulicera prēmijas laureāte Treisija Smita.

Disks tiks piestiprināts pie sakaru pavadoņa EchoStar XVI ārējās virsmas, kas 2012. gada beigās tiks ievadīts orbītā. Diska konstrukciju un apvalku izstrādāja Masačusetas Tehnoloģiskā institūta un Kārltonas koledžas speciālisti.

Projekta mērķis ir atstāt piemiņu par mūsu civilizāciju uz tiem laikiem, kad tā izzudīs. „No 1963. gada pāri par astoņsimts kosmiskajiem aparātiem atrodas ģeostacionārajā orbītā, veidojot mākslīgo Zemes pavadoņu loku ap Zemi. Šie pavadoņi kļūs par pašiem ilglaicīgākajiem cilvēces civilizācijas artefaktiem,” – rakstīts projekta organizētāju preses relīzē.

K.I.

11.09.2012   Kosmosā dosies cilvēces vēsture simts fotogrāfijās.

 

Nekomerciāla sabiedriska mākslas organizācija Creative Time sākusi projektu The Last Pictures, lai kosmosā nosūtītu krama disku, zelta apvalkā. Uz tā tiks ierakstītas simts fotogrāfijas, kas attēlos mūsdienu cilvēces vēsturi, ziņo The New York Times.

2.

 

08.09.2012    Āfrikas valstis veidos kosmosa aģentūru


Āfrikas kontinenta valstis grib pašas pētīt kosmosu, lai nebūtu atkarīgas no atzītiem līderiem šajā jomā, ziņo ukraiņu telekanāls „24”. Tādu uzdevumu kosmisko plašumu pētīšanai stāda sev Āfrikas valstu savienības ministri sanāksmē, kas notika Sudānā.

„Āfrikai ir jābūt pašai savai kosmosa aģentūrai,” – divu dienu foruma atklāšanā Hartumā sacīja Sudānas prezidents Omārs al-Baširs.

Perspektīvā aģentūra „AfriSpace” izstrādās plašu kosmisko programmu, kur noteiks uzdevumus visām dalībvalstīm.

Pirms 20 gadiem Āfrikas kontinenta valstis jau radīja starpvaldību komerciālu aģentūru, kas 2007. gadā palaida orbītā pavadoni.

Pēc trim gadiem tika palaists arī otrs, kas nodrošina plašus sakarus, radiopārraides un telesignālus visā kontinentā.

K.I.

3.

 

07.09.2012   Kazahstānas mācību grāmatā nokļūdījušies ar Gagarina dzimteni.

Pēc mācību grāmatas angļu valodai piektajai klasei, ko izdeva Kazahstānas izdevniecība „Atamur”, lidotājs-kosmonauts Jurijs Gagarins nav dzimis PSRS, ziņo Tengrinews.kz.
Tā, grāmatā, kas izdota 2010. gadā ar tirāžu 43 000 eks., testa uzdevumā ir jāatbild uz jautājumu, kāda tautība bija cilvēkam, kas pirmais veica lidojumu kosmosā, un tiek doti trīs atbilžu varianti: anglis, amerikānis vai spānis.

„Atamur” viceprezidente Gulbaršina Žarilgasimova sacīja, ka izdevniecība nav vainīga kļūdā, tas jāprasa izdevuma autoram. Viņa piebilda, ka kļūdu varēs labot tikai 2014. gadā, kad grāmatu izdos otrreiz. Izdevniecībā piebilda, ka visas grāmatas iziet Izglītības un zinātnes ministrijas ekspertīzi, ziņo Starpvalstu teleradiokompānija „Mir”.
K.I.

4.

 

30.08.2012 / 08:55  Eiropā ir uztraukti, ka krievi un ķīnieši sagrābs Mēnesi.

Kā ziņo vācu prese, ESA nolēmusi nopietni pievērsties Mēness apgūšanai. Eiropieši plāno uz turieni sūtīt nepilotējamu kosmisko kuģi. Tam jānosēžas uz Zemes dabīgā pavadoņa pola ne vēlāk kā 2018. gadā.

Šie plāni būs Eiropas atbilde krievu un ķīniešu projektiem, kas veltīti Mēness apgūšanai. Rietumos neslēpj uztraukumu, ka Maskava un Pekīna var stiept savas „sagrābjošās” rokas uz derīgo izrakteņu krājumiem tuvējā kosmosā krietni ātrāk par Eiropu. Vēl vairāk, Vācija tieši nosauc Mēnesi par starta laukumu kosmisko izejvielu „sacīkstēm”, raksta „Argumenti i fakti”.

K.I.

http://www.novosti-kosmonavtiki.ru/content/news.shtml