Ļoti īsas ziņas_25

1.

Nesagaidīja savu zvaigžņoto stundu.

28.05.2012
26. maijā, Melnburnā (Austrālijā), 84 gadu vecumā nomira biznesmenis Naidžels Peks (Nigel Peck), kas bija nolēmis kļūt par pirmo austrāliešu kosmisko tūristu. Pirms dažiem gadiem viņš par 100 000 dolāru bija nopircis biļeti uz kompānijas XCOR raķetoplānu LYNX. Lidojums ir paredzēts 2014. gada janvārī.

 

 

Peks ir pabijis gan Ziemeļ- , gan Dienvidpolā un sapņoja paraudzīties uz mūsu planētu arī no kosmosa. Taču šim sapnim nebija lemts piepildīties.
[Ja viņš lidotu, tad kļūtu arī par vecāko cilvēku pasaulē, kas devies kosmosā – t.p.]

http://www.novosti-kosmonavtiki.ru/content/z28.05.12.shtml

2.

«Apollo», redakcija@apollo.lv

Piektdiena, 1. jūnijs
«Hubble» veidotās Andromedas miglāja fotogrāfijas, kas veiktas dažādos laikos, ļauj skaidri noteikt, ka Andromedas miglājs satuvinās ar Piena ceļu ar ātrumu 400 tūkstoši kilometru stundā.
Ņemot vērā attālumu starp abām galaktikām, to saplūšana notiks pēc četriem miljardiem gadu un pilnībā beigsies pēc sešiem miljardiem gadu.
Apturēt šo procesu nav iespējams, jo galaktikām ceļā nav objektu, ka būtu par tām lielāki.
Galaktiku saplūšanas rezultātā izveidosies jauna galaktika, kurai visdrīzāk būs elipses forma.
Savukārt Saule izmainīs savu trajektoriju un, iespējams, atradīsies tālāk no galaktikas centra.
Palielināsies arī attālums starp zvaigznēm, un zvaigžņotā debess izskatīsies citādāk.
Galaktiku saplūšanas laikā notiks arī melno caurumu saplūšana.
Zinātnieki pilnībā neizslēdz iespēju, ka galaktiku saplūšanas rezultātā Saule un Zeme varētu sadurties ar citiem objektiem Andromedas miglāja, taču šāda iespēja esot ļoti niecīga.
Zinātnieki mierina - ja cilvēce pastāvēs vēl pēc četriem miljardiem gadu, tad tā mierīgi pārdzīvos arī galaktiku saplūšanu.
Vienlaikus prognozes liecina, ka pēc vairākiem miljardiem gadu ievērojami palielināsies Saules temperatūra. Ja tas notiktu tagad, tad dzīvība uz Zemes iznīktu.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/276455/0?show_inbox=1

3.

Bulgārijā atklāti divi "vampīru" skeleti
05.06.2012 LETA.
Bulgārijā arheologi atklājuši divus viduslaiku skeletus, kuru krūškurvji caurdurti dzelzs stieņiem, otrdien paziņojis Nacionālais vēstures muzejs. "Šie divi stieņiem sadurtie skeleti ilustrē praksi, kas bija izplatīta vairākos bulgāru ciematos līdz pat 20.gadsimta pirmajai desmitgadei," norādīja Nacionālā vēstures muzeja vadītājs.
Saskaņā ar pagānu uzskatiem cilvēki, kas savas dzīves laikā tika uzskatīti par ļauniem, pēc nāves varēja pārvērsties vampīros, ja vien pirms apglabāšanas netika caurdurti dzelzs vai koka mietiem.
Cilvēki ticēja, ka miets arī pienaglos mirušo pie kapa un neļaus viņam pusnaktī augšāmcelties un terorizēt dzīvos.
Kopumā Bulgārijā atklāti aptuveni 100 šādi kapi.

http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=351887:bulgrij-atklti-divi-qvampruq-skeleti&catid=155:eirop&Itemid=180

4.

Amerikāņu „šatls” Enterprise [kosmosā nav lidojis, ar to notika treniņi atmosfērā – t.p.] tika nogādāts pa Hudzonas upi uz aviācijas bāzes kuģi – muzeju Intrepid (Intrepid Sea, Air & Space Museum). Notiekošo varēja vērot visi, kas atradās upes krastos un uz izpriecu kuģīšiem.
ASV kara aviācijas un kosmonautikas peldošais muzejs Intrepid tikai izveidots 1982. gadā uz tāda paša nosaukuma aviācijas bāzes kuģa, kas aktīvi piedalījās Otrajā pasaules kara laikā.

http://russian.people.com.cn/31517/7840554.html