Ļoti īsas ziņas_24

1.

Latvijā iemaldās sārtais pelikāns; tas iekārtojas stārķa ligzdā

«Apollo», redakcija@apollo.lv

Svētdiena, 6. maijs (2012)
Ilūkstes novada Bebrenē iemaldījies Latvijā reti ieraugāms putns – sārtais pelikāns, vēstī Latvijas Televīzija.
Tiek ziņots, ka pelikāns iekārtojies kādā stārķu ligzdā, kur nelikās traucēts par ligzdas īsto saimnieku nervozo uzvedību.
Vietējie iedzīvotāji raidījumu «Panorāma» informējuši, ka sestdienas pēcpusdienā pelikāns paspējis iztramdīt vēl vienu stārķu ģimeni.
Noskaidrots, ka sārtie pelikāni ik pa laikam iemaldās Latvijā.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/273490/0?show_inbox=1

2.

Izdevies iemūžināt nezināmu zemūdens «monstru»

«Apollo», redakcija@apollo.lv

Piektdiena, 11. maijs (2012)
Aprīļa beigās internetā parādījies videomateriāls, kurā redzams kāds pagaidām nezināms zemūdens radījums, kas atgādina milzīgu medūzu ar ļoti izteikti redzamiem iekšējiem orgāniem, vēstī ārvalstu mediji.
Videomateriāls ievietots interneta vietnē «Youtube», taču nav zināms ne tā autors, ne kur tieši video uzņemts.
Daudzi ārvalstu mediji jau aprakstījuši radījumu kā nezināmu zemūdens monstru, taču nevienam tā arī nav izdevies noskaidrot, kas ir šis radījums. Arī «Youtube» pie šī video izvērtusies diskusija par to, kas tas varētu būt.

 

 

Versijas par to, kas tas ir par «monstru» ir dažādas – vieni uzskata, ka tas ir kāds līdz šim nezināms zemūdens radījums, taču citi domā, ka videomateriāls ir viltojums, lai maldinātu skatītājus.
Portāla «Nine News» žurnālisti prasījuši speciālistu viedokli.
Austrālijas Universitātes biologs Daniels Betčers sacījis, ka viņam nav nekādas nojausmas, kas tas ir par radījumu. Tādu «medūzu» viņš nav nekad redzējis. «Vienīgais, ko varu teikt, tas ir kāds ļoti rets un nezināms dzīvnieks,» – tā profesors.
Citi eksperti domā, ka kādam entuziastam izdevies uzfilmēt retu medūzu, kas tiek dēvēta par Deepstaria enigmatica. Cita versija – tā ir medūza Stygiomedusa gigantea, kuru pēdējo 110 gad laikā izdevies vien redzē 114 reizes.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/274204

No citurienes.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2141716/Could-mysterious-ocean-blob-deepstaria-enigmatica-stygiomedusa-gigantea.html

3.

2010-07-02
Zinātnieki atklājuši, ka valis no „Mobija Dika” ir reāli eksistējis.

Paleontologi Peru ir atraduši plēsīga, milzīgu apmēru kašalota pārakmeņotu galvaskausu, ziņo «Lenta.ru».
Zinātnieki apgalvo, ka minētais dzīvnieks ir eksistējis uz mūsu planētas pirms 13 miljoniem gadu. Pētnieki jau sen bija pārliecināti, kagigantiskie dzīvnieki patiešām ir dzīvojuši jūras dzelmē un, ka plēsīgā valzivs, par kuru stāstīts Hermana Melvila romānā „Mobijs Diks”, patiešām varēja eksistēt realitātē.
Agrāk zinātnieki bija atraduši plēsēju zobus pat 36 cm garumā. Taču šoreiz pētniekiem izdevās atrast pietiekoši labi saglabājušos kašalota galvaskausu.
Pēc dažādiem aprēķiniem, atrastā plēsoņas garums varētu sasniegt 13 līdz pat 17 metrus.
Šo kašalota sugu nosauca par godu „Mobija Dika” autoram - Leviathan melvillei. [Sinonīms - Livyatan melvillei – t.p.] Atšķirībā no mūsdienu kašalotiem, zobi tam atradās uz abiem žokļiem. Mūsdienu kašaloti ēd tikai kalmārus, senie varēja medīt pat vaļus.
Pēc paleontologu domām, senais kašalots kopā ar gigantisko 15-metrīgo haizivi Carcharocles megalodon atradās miocēna okeānu barības piramīdas pašā augšpusē.
Agrāk pētnieku grupai bija izdevies atrast vēl vienu senu plēsoņu. Zinātnieki atklāja 15-metrus garu jūras reptīli, kas dzīvoja okeānos apmēram pirms 147 miljoniem gadu.
Pēc Lenta.ru materiāliem.
Vikipēdija.

http://en.wikipedia.org/wiki/Livyatan_melvillei

4.

Stradiņa slimnīcas teritorijā mēnesi nogulējis fotogrāfa Lavrinoviča līķis
LETA
Otrdiena, 29. maijs (2012)
Paula Stradiņa slimnīcas teritorijā, neviena nepamanīts, mēnesi nogulējis vīrieša līķis, jo 12.maijā slimnīcas teritorijā tika atrastas 1958.gadā dzimušā Valda Lavrinoviča mirstīgās atliekas jau sadalīšanās stadijā, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis.
Kā liecina internetā pieejamā informācija, bojā gājušais ir plaši zināms fotomākslinieks, kurš visbiežāk fotografējis aktierus.
Policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Izmeklēšanas gaitā tiks noskaidrots precīzs nāves cēlonis.
Sadovskis sacīja, ka Lavrinovičs bezvēsts prombūtnē atradās aptuveni mēnesi.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/276054/0?show_inbox=1