Ļoti īsas ziņas 2015-03-28

1.

Oukvilas mistērija.

1994. gada 7. augustā uz mazu Amerikas pilsētiņu vairākas reizes nolīst kopā ar lietu neparasta želejveidīga substance. Cilvēki ir nesaprašanā, kas tā tāda ir. Daži ņem vielu rokās, pārnes mājās. viss būtu labi, bet pēc kāda laika cilvēki viens pēc otra saslimst ar nezināmu slimību.
Viela tiek pētīta un atklājas neparasta lietas: tur atrod cilvēku baltos asinsķermenīšus un vairākas baktērijas. Rodas visdažādākās teorijas. Viena, ka viela ir atkritumi no kādas pasažieru lidmašīnas, kas nejauši nometusi tos virs apdzīvotas vietas. Taču šādas vielas lidmašīnās iekrāso zilas. Mīklainā želeja ir balta. Vēl viena teorija rodas tad, kad aizdomas krīt uz mācībām jūrā, kad sprādzienu rezultātā gaisā varēja izmest medūzu atliekas. Taču no kurienes tur asinsķermenīši? Daudzi iedzīvotāji atceras, ka kādu laiku pirms notikuma pār pilsētiņu lidojuši militārie helikopteri. Rodas teorija, ka tas ir slepens militārs eksperiments ar domu, ka nomaļajā pilsētiņā to neviens neidentificēs. Protams, militāristi visu noliedz un aizliedz uzsākt izmeklēšanu. Vienīgais pozitīvais moments šajā notikumā tas, ka visi slimnieki atveseļojas. Taču Oukvilas noslēpums tā arī paliek neatklāts.

 

 

http://unsolvedmysteries.wikia.com/wiki/Oakville_Blobs

2.

Zibens iededzinātā seja logā.

Sens spoku stāsts.

Alabamā (ASV) 1876. gada 16. novembrī nodega Kāroltonas Pikensa apgabala tiesas ēka.
Pilsētas iedzīvotāji bija pārliecināti, ka vainīgs ir bijušais vergs, melnādainais Henrijs Velss. Divus gadus vēlāk, 1878. gada janvārī viņu aiztur un iesloga jaunajā tiesas ēkā, jo pilsētnieki par katru cenu grib viņu nolinčot. Piketi pie ēkas turpinājās caurām diennaktīm. Pārbijies Vells vēroja viņus caur loga stiklu. Leģenda stāsta, ka pērkona negaisa laikā, 30. janvārī viņš mēģināja bēgt, taču ticis nogalināts. Citi saka, ka viņu nospēris zibens. Vērojot pūļa trakošanu, nelaimīgais, savu vainu neatzīstot, nolād pilsētu.

Tiesu ēkas mansarda loga apakšā uz rūts atklāj nospiedumu, kas atgādina mirušā seju. Nekādi līdzekļi nepalīdz to nomazgāt. Pilsētnieki ir pārliecināti, ka zibens fotogrāfiski ir radījis uz tā Velsa portretu. Zinātnieki savukārt apliecina, ka tas būtu iespējams tikai tad, ja stikls būtu pārklāts ar gaismas jūtīgu materiālu.

Pārsteidzoši, bet šī ir palikusi vienīgā rūts, ko 100 gados nav iznīcinājušas ne vētras, ne krusa. Vēl tagad šis attēls logā esot redzams.

Vai lāsts ir iedarbojies, to raksts nestāsta.

Skeptiķi tic, ka Vells pēc citām liecībām ir nogalināts bez saistības ar logu, kas tajā laikā nemaz vēl neesot bijis iestiklots, kad Velsu janvārī noķer un nogalina.

http://www.atlasobscura.com/places/henry-wells-lightning-portrait

http://www.exploresouthernhistory.com/faceinthewindow.html

www.courthousewindow.com/the-story.html
Viens no skaidrākajiem attēliem ir te.

https://logicalinks.wordpress.com/2010/08/30/reflections-of-the-past/