Ļoti īsas ziņas 2014-01-09

1.

Gabonā mācītājs noslīcis, kā Jēzus staigājot pa ūdeni
http://www.DELFI.lv | 06. janvāris 2014
Staigāšana pa ūdens virsmu nav viegla nodarbe, un, iespējams, Jēzus ir vienīgais, kam tas izdevies. Taču kāds mācītājs no Gabonas vēlējās būt otrais, tiesa, tas viņam sanāca ne tik veiksmīgi kā mūsu pestītājam.
35 gadus vecais mācītājs Franks Kabele savu draudzi no Gabonas galvaspilsētas Librevilas bija pārliecinājis, ka spēj atkārtot Jēzus darītos brīnumus, tāpēc, lai nodemonstrētu savas spējas, kopā ar ticīgajiem devās uz pilsētas pludmali.
Kā vēsta ārvalstu mediji, Kabele izteiksmīgi citējis Mateja evaņģēlija 14. nodaļu un stāstījis, ka pār viņu nākusi dievišķā atklāsme. Viņš solīja, ka ar kājām spēs noiet pa Kombo grīvu, kas parastā situācijā ar laivu šķērsojama 20 minūšu laikā.
Taču jau pēc otrā soļa mācītājs bija iegrimis dzelmē, no kuras tā arī nekad neatgriezās.

 

 


Šis nebūt nav pirmais īsteni kristīgais incidents Āfrikā. Piemēram, pagājušajā gadā kāds pašpasludināts pravietis gāja bojā Ibadanas zooloģiskajā dārzā Nigērijā, jo bija pārliecināts, ka gluži kā Daniels neskarts spēs uzturēties lauvu krātiņā.
Lai gan zoodārza darbinieki vairākkārt norādīja, ka tā nav laba doma, pravietis viņus nolamāja par progresa ienaidniekiem un, uzvilcis koši sarkanu apmetni, droši devās pie lauvām.
Izrāde ilga tikai dažas sekundes, jo lauvas "Danielu" neatpazina un sajūsminātā pūļa priekšā uzreiz saplosīja.

http://www.delfi.lv/tehnika/religija_un_mistika/gabona-macitajs-noslicis-ka-jezus-staigajot-pa-udeni.d?id=44009902#ixzz2pd3aIZAz

2.

Nodedzina savu māju.
Garīgi slims amerikānis aizdedzina savu māju un vaino pie tā Baraku Obamu un CIP, kas viņam esot implantējusi smadzenēs datoru, kas licis viņam to izdarīt. ASV medicīnas sistēma nebija ievērojusi šo garīgi slimo cilvēku, tāpēc viņš brīvi varējis darboties.

http://www.addictinginfo.org/2014/01/06/bailey-sets-house-ablaze-mental-health/

3.

Britu uzņēmums ražo ziemas jakas vistām
LETA, 3. janvāris, 2014

Britu uzņēmums atradis neparastu komercdarbības jomu – ziemas jaku ražošanu mājās turētām vistām.
Kompānijas “Omlet” dizaineri saņem pasūtījumus no visām pasaules malām. Ideja radusies tāpēc, ka pēdējos gados ziemas bijušas īpaši aukstas.
Jaciņu oderei izmantots Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) radīts materiāls flektalons, kas atstaro ķermeņa siltumu. Fluorescējošā krāsa nodrošina, ka mājputni būs drošībā diennakts tumšajā laikā.
Taču uzņēmums piedāvā arī tvīda jaciņas.
Kompānija sākotnēji ražoja vistu sprostus. Taču klienti izteica vēlmi pēc to apsildīšanas gada aukstākajos mēnešos.
“Daudzi pircēji tur vistas savā pagalmā un rūpējas par tām gluži tāpat kā par citiem mājdzīvniekiem. Pēdējos gados ziemas bijušas ļoti aukstas. Daudzi mums teica, ka vistas izskatoties nosalušas un tām vajagot mēteļus,” sacīja “Omlet” līdzīpašnieks Johaness Pols.
Viņš noraida iebildumus, ka mājputniem neesot nepieciešama papildu aizsardzība. “Tas ir ērtību jautājums,” viņš skaidro. “Varbūt tie varētu iztikt arī tāpat, bet kāpēc gan ļaut izdzīvot tikai stiprākajiem?”
Kompānija izmēģināja sešus prototipus un izvēlējās vienu dizainu, kas neapgrūtināja dzīvnieku kustības. Plecu daļai jābūt atsegtai, lai vistas un gaiļi nezaudētu līdzsvaru, un jaka nedrīkst noslīdēt par zemu, lai nesapinas kājas.
Aptuveni miljons britu mājsaimniecību tur vistas un gaiļus, liecina Dzīvnieku barības ražotāju asociācijas apkopotā informācija.

http://www.la.lv/britu-uznemums-razo-ziemas-jakas-vistam/

4.

Kreisi noskaņotās aitas
Publicēts: 21.12.2013

Starp cilvēkiem ir sastopami gan labēji, gan kreisi noskaņoti - labroči un kreiļi. Vēl pavisam nesenā pagātnē kreiļi tika uzskatīti par iznīdējamu un pāraudzināmu parādību. Izrādās, ka kreiļi ir sastopami ne tikai starp cilvēkiem, bet arī starp aitām. Piedevām aitas ir izteikti kreisas.
Andersona un Mureja veiktajā pētījumā piedalījās 309 aitas. Katra atsevišķi tā tika ielaista mākslīgi apgaismotā, slēgtā T-tipa labirintā, kur varēja izvēlēties doties pa kreisi vai pa labi, lai atgrieztos pie ganāmpulka. Mērīts tika laiks, kādu aita pavadīja ieejā (pirms labirinta) un pašā labirintā, kā arī virziens, kādu aita izvēlējās, lai izietu no labirinta.
No visām eksperimentā iesaistītajām aitām kreiso izeju izvēlējās 67,6%, bet labo tikai 32,4%. Tā kā labirints sastāvēja no diviem "T" veida sazarojumiem, pētījumā izdevās noskaidrot, ka lielākā daļa aitas, kuras pirmajā sazarojumā pagriezās pa labi, otrajā sazarojumā griezās pa kreisi, bet tās, kas jau pirmajā reizē izvēlējās kreiso virzienu, arī otrajā sazarojumā turpināja ieturēt izvēlēto ceļu.
Lai noskaidrotu, kas ietekmē šo izvēli, eksperiments tika veikts dažādos diennakts laikos, meklētas sakarības starp vecumu vai svaru. Izrādījās, ka šie faktori nekādi neietekmē aitu pārliecību. Tā kā jautājums par kreisi noskaņotajām aitām vēl ir atklāts un Andersons un Murejs cer turpināt pētījumus šajā jomā.
Tā kā, veidojot ejas aitām, atcerieties, ka lielākais vairums no tām jutīs mazāku diskomfortu, ja izvēlēsieties kreisos pagriezienus. Protams, tādejādi nāksies diskriminēt labēji noskaņotās īpatnes.

http://www.aitas.lv/jaunumi/kreisi-noskanotas-aitas.html