Ļoti īsas ziņas 2013-06-29

1.

Vīriešu potenciālā mīļākā: Natālija Portmane
TVNET, 25.06.2013.

Psihologi sastādījuši potenciālās mīļākās prototipu jeb raksturojuši tādas sievietes tēlu, kāda visbiežāk krāps savu partneri. Tās ir sievietes, kurām ir īpaši izteiksmīgi un sievišķīgi vaibsti.
Kā noskaidrojuši Stirlingas Universitātes psihologi, tieši vissievišķīgākās sievietes ir potenciāli neuzticīgākās, raksta The Daily Mail. Izteiksmīgākās pazīmes - šaurs zods, izteikti vaigu kauli un nedaudz apaļi vaigi. Pēc viņu domām, šādas iezīmes raksturo sievietes veselību, jaunību un sievišķību, augstu estrogēna līmeni, kas norāda uz reprodukciju. Lielisks piemērs esot aktrise Natālija Portmane. Tieši viņu daudzi vīrieši redzēja kā kaisles objektu. Psihologi atklāj, ka aptaujātie vīrieši uz šāda tipa sievietēm aptaujā norādīja kā uz vienas nakts sakariem vai īstermiņa attiecībām. Procentuāli mazāk vīriešu izvēlējās puiciskās sievietes - piemērs ir dziedātāja Pink. Aptaujā piedalījās 393 vīrieši, no kuriem 207 ir attiecības.

 

 

http://www.tvnet.lv/sievietem/attiecibas/469181-viriesu_potenciala_milaka_natalija_portmane

[Ja uzmanīgāk palasa, tad top skaidrs, ka izpētīts tikai vīriešu viedoklis par to. Vai tas tā patiešām ir, tas jau ir cits jautājums? – Rezultātā, mēs redzam to, ko sauc par „preses pīli” – ila piezīme.]

2.

”Kristīga zvaigžņotā debess”.
Vācu zinātnieks Jūliuss Šillers 1627. gadā izdeva zvaigžņu atlantu, kas saucās Coelum Stellatum Christianum (Kristīga zvaigžņotā debess). Viņš uzskatīja, ka ir pienācis laiks atbrīvot debesis no pagāniskiem nosaukumiem. Pagāniskos tēlus viņš aizstāja ar bībeliskiem tēliem. Grāmatā The Mapping of the Heavens ir paskaidrots, ka viņš atvēlēja ”debess ziemeļpuslodi Jaunajai Derībai, bet dienvidpuslodi Vecajai Derībai”. ”Dienvidpuslodē Šillers izmantoja veselu plejādi Vecās Derības tēlu — Indiānis un Pāvs tika aizstāts ar Ījabu, Centaurs pārvērsts par Ābrahāmu un Īzāku.” Ziemeļpuslodē ”Kasiopeja kļuva par Mariju Magdalēnu, Persejs par sv. Pāvilu, bet divpadsmit zodiaka zīmes tika pavisam vienkārši aizstātas ar divpadsmit apustuļiem”.
Šajā pārdēvēšanā neskarts palika tikai viens mazs zvaigznājs. Tas bija Baloža zvaigznājs, kas attēlojot balodi, kuru palaida Noa, lai tas meklētu sauszemi.

http://wol.jw.org/lv/wol/d/r49/lp-lt/102000045

Oriģinālais zvaigžņotās debess atlants, ko izdeva minētais zinātnieks. Tomēr, viņa jaunievedums, kā par brīnumu, neieviesās. Tas radītu pārāk milzīgas problēmas visās jomās, kurās izmantoja zvaigžņu kartes. Pat kristīgā baznīca saprata, ka ideja ir skaista, taču absurda.

http://www.atlascoelestis.com/epi%20schiller%20cellario.htm

3.

Astronomi atklājuši jaunas apdzīvotas planētas tikai 22 gaismas gadu attālumā.
2013. gada 26. jūnijā.

Astronomi atklājuši saules sistēmu ar vairākām planētām, trīs no kurām var būt apdzīvojamas – jo atrodas zonā ap zvaigzni, kur varētu pastāvēt šķidrs ūdens, padarot tās par iespējamiem kandidātiem dzīvības klātbūtnei.
Gliese 667C ir zvaigzne, ap kuru riņķo no piecām līdz septiņām planētām, un ir daļa no trīskāršas zvaigžņu sistēmas, kas pazīstama kā Gliese 667.
Viss raksts – šeit:

http://www.disclose.tv/news/Astronomers_discover_new_habitable_planets_just_22_lightyears_away/90261

4.

Brīnumbērns, kurš gudrāks par Obamu un Kameronu
TVNET, 27.06.2013.

Divgadīgais Adams Kirbijs (Adam Kirby) kļuvis par otro jaunāko «Mensa» pārstāvi. Tā ir pasaulē vecākā un prestižākā biedrība cilvēkiem ar augstu IQ līmeni.
Mazais puisēns jau zina japāņu, spāņu un franču valodu, kā arī izlasījis Šekspīra lugas, ziņo «The Sun».
IQ testā Adams ieguvis 141 punktu, kas ir par 10 punktiem vairāk nekā diviem ievērojamiem un vareniem politiķiem – ASV prezidentam Barakam Obamam (Barack Obama) un Lielbritānijas premjerministram Deividam Kameronam (David Cameron).
Adama vecāki uzreiz pamanījuši, ka viņu dēls ir īpašs un atšķirīgs no citiem viņa vecuma bērniem.
Podiņmācību zēns apguvis pats jau gada vecumā.
Adams pārsteidz arī ar citām spējām – viņš māk nosaukt pa burtiem 100 vārdus, apgūst periodisko tabulu, spēj salikt pieaugušajiem domātu puzli, kurā attēlota pasaules karte.

http://www.tvnet.lv/sievietem/attiecibas/469488-brinumberns_kurs_gudraks_par_obamu_un_kameronu

5.

Ticībai nav vajadzīgi pierādījumi.

Internetā ir publicētas atbildes uz zinātniskās viktorīnas jautājumiem, kas tikuši uzskatīti par pareiziem kādā, sākumā nenosauktā, bet vēlāk atpazītā, privātā Kristīgā Akadēmijā, Dienvidkarolīnā. Kāds tēvs atklājis, ko māca viņa meitai, kad viņa izdzirdējusi TV, ka dinozauri dzīvojuši pirms miljoniem gadu, apjukusi, jo viņai skolā mācīts, ka - pirms dažiem tūkstošiem gadu un kopā ar cilvēkiem.
Diemžēl, raksts ir garš un saite neļauj to kopēt, tāpēc, lai iztulkotu kārtīgi, būtu vajadzīgs liels laiks teksta ierakstīšanai ar roku kādā tulkošanas programmā (nezinu tik labi angļu valodu, lai būtu drošs, ka sapratu pareizi). Tādēļ, te būs saite uz raksta oriģinālu:

http://www.snopes.com/photos/signs/sciencetest.asp

Pie reizes saprotot, vai tas nav aprīļa joks vai tikai reāls uzbrauciens kreacionistiem no ateistu puses, vai arī patiešām tā tiek mācīts minētā skolā, no kuras tēvs tagad domā savu meitu ņemt laukā.
Viktorīnas testa lapas ar atbildēm pievienoju. Gribētu zināt, kā tur īsti ir bijis?

quiz2

TYpLJpOh.jpg27