Ļoti īsas ziņas_20

1.

Ministru kabineta nolādēšana.
Ziņa no izdevuma "Mir Zazerkaļja" 2011. gada pirmā numura.
Rumānijas ministri ir uzsaukuši sev nelaimi. Vietējā raganas ir nolādējušas valdību.
Viss no tā, ka augstu stāvošie ierēdņi bija nolēmuši pielīdzināt raganas un pareģotājas uzņēmējiem. No šāda likteņa neizbēga arī astrologi un balzamēšanas speciālisti. Rezultātā, jaunizceptajām “biznesvumenēm” būtu jāmaksā ienākuma nodoklis pat 16% apmērā no peļņas, turklāt, daļu no nopelnītiem ienākumiem vēl vajadzētu atskaitīt pensijas fondiem un medicīnas apdrošināšanas fondam.

 

 

Raganu, kuras Rumānijā, starp citu, nav mazums un kurām daudzi uzticas, dusmas plūda pāri malām. Sākumā dāmas Donavas krastā sarīkoja īstu Valpurģa nakti un izlēja upē indīgo mandragoru novārījumu, kam pēc buršanās dalībnieču uzskata piemīt “nāvīgs spēks”, lai uzliktu ļaunu aci. Pēc tam viņas uzrakstīja paziņojumu, kurā atzinās, ka stihisku nelaimju laikā viņas vienmēr ir atbalstījušas valdību (acīmredzot – veltīgi?). Neapmierinātās burves pažēlojās, ka viņu peļņa jau tā ir “tīrie graši”, bet jaunais likums viņas vienkārši “izspiedīs no biznesa”. Viena no raganām pat skaļi atzinās, ka politiķi “zog, bet pēc tam nāk pie mums un lūdz uzlikt lāstus saviem ienaidniekiem”.
“Mēs uzsūtam ļaunu, kas kaitē mums”, - nobeigumā “brīdināja” nepiesardzīgos ministrus rumāņu raganu pārstāve Bratara Buzeja.
Interneta resursi krievu valodā.

http://www.bbc.co.uk/russian/life/2011/01/110106_witch_curse_romania.shtml

Līdzīga ziņa angļu valodā.

http://washingtonexaminer.com/blogs/beltway-confidential/2011/01/romanian-witches-start-mandrake-party

http://www.allvoices.com/contributed-news/7812175/image/70083011-romanian-witch-bratara-buzea

2.

Brazīlijā no kosmosa nokritusi nezināmas izcelsmes lode
«Apollo», redakcija@apollo.lv, Piektdiena, 24. februāris (2012)

Brazīlijas ziemeļos, Maranjanas štatā, nokritis nezināmas izcelsmes metālisks lodveida objekts, kura diametrs ir aptuveni viens metrs, bet smagums 30 kilogrami, ziņo ārvalstu mediji.
Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka kosmiskais objekts nokritis 22.februāra rītā pulksten 6 pēc vietējā laika. Iedzīvotāji dzirdējuši spēcīgu blīkšķi un sprādzienu.
Lode esot veidota no metālu sakausējuma, tajā redzama arī neliela atvere. Lodes iekšienē atrodas nezināma masa.
Zinātnieki lēš, ka tā varētu būt kāda zemes mākslīgā pavadoņa sastāvdaļa.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/265969/0?show_inbox=1

3.

Uz Ķīnas kosmisko staciju dosies trīs astronauti
20.02.2012 (209/0)

Nākamās Ķīnas pilotējamās misijas laikā uz eksperimentālo kosmiskās stacijas moduli dosies trīs astronauti.
Kosmosa kuģis Shenzhou 9, kuru laika posmā no 2012. gada jūnija līdz augustam orbītā nogādās nesējraķete Long March 2F, manuāli tiks savienots ar Tiangong 1, kurš startēja 2011. gadā. Paredzēts, ka Ķīnas astronauti modulī veiks virkni zinātniskus eksperimentus. Šobrīd nav zināms, cik gara būs misija.
2011. gadā notika attālināti kontrolēta automatizētā kosmosa kuģa Shenzhou 8 saslēgšanās ar eksperimentālo kosmiskās stacijas moduli.
Šogad plānotas divas misijas, kuru ietvaros notiks savienošanās ar orbitālo moduli. Ķīna ir paziņojusi, ka apdzīvojama kosmiskā stacija tiks pabeigta aptuveni 2020. gadā. Tā būs krietni mazāka par 16 valstu apgādībā esošo Starptautisko kosmisko staciju.
Ķīnas progress kosmosa izpētē ir ļoti stabils. 2003. gadā tā kļuva par trešo valsti pasaulē, kura pati saviem spēkiem ir nogādājusi cilvēku kosmosā. Tai sekojušas vēl divas pilotējamas misijas. Nākamgad varētu startēt Mēness izpētei paredzēts visurgājējs.

PhysOrg

http://starspace.lv/public/uz_kinas_kosmisko_staciju_dosies_tris_astronauti_20022012.html