Ļoti īsas ziņas_14

1.

Brīnumaina izglābšanās: zēns ASV otro reizi izdzīvo aviokatastrofā

«Apollo», redakcija@apollo.lv

Svētdiena, 26. jūnijs (2011)

16 gadus vecs jaunietis ASV šobrīd atrodas kritiskā stāvoklī, jo viņš otro reizi piedzīvojis aviokatastrofu, vēsta ārvalstu mediji.

Negadījums noticis sestdien Mičiganas štatā ASV.

Ostins Hečs kopā ar tēvu un pamāti mazgabarīta lidmašīnā lidoja uz savu lauku māju štata ziemeļos. Lidmašīna avarēja un vienīgais izdzīvojušais ir 16 gadus vecais zēns.

 

 

Jau 2003.gadā jaunietis izdzīvoja lidmašīnas avārijā. Toreiz gāja bojā viņa māte, kā arī jaunākais brālis un māsa.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/242081/0?show_inbox=1

2.

Ekvadora ar Krievijas palīdzību 2012. gadā palaidīs kosmosā savu pirmo pavadoni. 10.12.2011.
Ekvadora palaidīs savu pirmo pavadoni 2012. gada septembrī, tiek plānots, ka to orbītā uznesīs krievu-ukraiņu nesējraķete „Dņepr RS 20”, piektdien ziņoja aģentūra EFE ar atsauci uz Ekvadoras Civīlo kosmisko aģentūru.
Pavadonis ar nosaukumu NEE-01 Pegaso ir domāts zinātnisko pētījumu veikšanai kosmosā. Tas sver tikai 1, 2kg, tā garums ir 75 cm, bet augstums 10 cm. To uzbūvējuši ekvadoriešu speciālisti bez ārzemju palīdzības [kā zināms, latviešu Venta-1 faktiski nav 100% latviešu pavadonis – t.p.]. Aparāts ir apgādāts ar ar videosignālu pārraides sistēmu no kosmosa.
Gaidāms, ka kontraktu par pavadoņa palaišanu orbītā ar krievu nesējraķetes palīdzību parakstīs nākošnedēļ valsts galvaspilsētā Kito, ziņo KIA Novosti.
- K.I. 
Ziņa no saita novosti-kosmonautiki.

3.

Septiņi nāves grēki un nedaudz nenopietnas statistikas.

2009. g. 3. <st1:place><st1:city>augustā</st1:city></st1:place>, iepostējis epic.

[Par to «nenopietno statistiku» gribas iebilst. Vai tad pašnāvību skaits valstī ir kas nenopietns? - t.p.]

Katrai valstij par konkrētu grēku tika skaitīts un piešķirts indekss.  Bet to summa bija katras valsts kopējais grēcīguma indekss.

Grūtsirdību noteica pēc pašnāvību skaita uz vienu iedzīvotāju, dusmas — pēc tīšu slepkavību skaita. Pārlieku ēšanas kāri mērīja pēc gaļas un citu dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņa. Alkatību — pēc korupcijas izplatības indeksa. Miesaskāri — pēc prezervatīvu izlietošanas daudzuma, dalīta ar fertilitātes koeficientu (dzemdību skaitu uz vienu sievieti). Skaudība un pārlieks lepnums citu grēku vidū grūtāk aprakstāmi skaitļos. Skaudību noteica pēc labprātīgo migrantu skaita, kas atstāj savu valsti cerībā pievienoties to valstu iedzīvotājiem, kur labklājība ir lielāka. Lepnību noteica pēc interneta dienasgrāmatu skaita, jo tajās cilvēki regulāri, publiski izsaka savus viedokļus.

Saskaitot visu, pati grēcīgākā valsts izrādījās Baltkrievija. Otrajā vietā nostiprinājās Krievija, bet trijnieku noslēdza Kazahstāna. Tālāk sekoja: Igaunija, Ukraina, Lietuva, Latvija, Ungārija, Somālija un Somija.

Interesanti atzīmēt, ka konkrētu grēku pirmajā desmitniekā Baltkrievija ir minēta tikai divas reizes, ieņemot trešo vietu grūtsirdībā un piekto miesaskārē. Pati niknākā valsts ir Kolumbija, pati skaudīgākā — Surinama, pati badīgākā — Francija, pati grūtsirdīgākā — Lietuva, pati alkatīgākā — Somālija, pati lepnākā — Singapūra, pati miesaskārīgākā — Honkonga. Pēc žurnāla datiem [Būtu interesanti zināt, kas tas par žurnālu? - t.p.], mazāk kā citi grēko Zambijas un Beninas iedzīvotāji.

4.

Zinātnieki novēro kosmisku apmēru katastrofu
«Apollo», redakcija@apollo.lbv

Astronomi mūsu galaktikas centrā atklājuši gigantisku gāzu mākoni, kas spirālveidīgi griežas ap milzīgu melno caurumu.
Žurnālā «Nature» publicētajā rakstā teikts, ka gāzu mākoņa griešanās ātrums pakāpeniski palielinās spēcīgu gravitācijas spēku ietekmē.
Zinātnieki raksta, ka viņiem pirmo reizi būs iespēja vērot, kā kosmiskais objekts tiek sarauts gabalos un kā to aprīs melnais caurums.
Gāzu mākonis atrodas 40 miljonu kilometru attālumā no melnā cauruma un pēc astronomu aprēķiniem ies bojā divu gadu laikā.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/259016/0?show_inbox=1