Ļori īsas ziņas 2013-02-24

1.

Ģenetiķis no Stenfordas izpētījis, ka cilvēka prāta spējas samazinās.
Vai kādreiz tu jūties bezpalīdzīgs, jo domā, ka tev visapkārt ir idioti? Stenfordas universitātes vadošais zinātnieks domā, ka viņš zina atbildi un ir lietas, kas labakas nevar būt.
Ģenētiķis no Stenfordas Dzeralds Krebtrijs ir publicējis pētījumu, ko viņš veica, mēģinot noteikt progresu mūsdienu cilvēces inteliģencei. Tomēr, izrādās, ka pētniecība Krebtrijam lika domāt, ka cilveces kolektīvais prāts jau ilgāku vai mazāk ilgu laiku ir lejupejošā trajektorijā un dodas no kalna lejā.
Saskaņā ar viņa pētījumiem, kas publicēti divās daļās, sākot ar pagājušā gadā izdoto "Mūsu trauslais intelekts, I daļa". Doktors Krebtrijs domā, ka neizbēgamās, ģenētiskās izmaiņas saistītas ar mūsdienīgo tehnoloģiju attīstību, kas padara cilvēkus stulbākus. Viņa nesen publicētajā analīzē ir izskaidrots, ka apmēram 5000 gēni, ko viņš uzskata par pamatu cilveces intelektam, ir mutējuši šo gadu laikā un mūsdienu cilvēkam prāts vairs nav tik spilgts kā viņa senčiem.

 

 

"Jaunākās metodes ģenētikā, antropoloģijā un neirobioloģijā prognozē, ka ļoti daudz ģēnu, kas ir mūsu intelektuālo un emocionalo spēju pamatā, ģenētiski padara šīs spējas pārsteidzoši trauslas", - viņš raksta savos pētījumos. "Analizejot cilveku mutacijas likmes un nepieciešamos gēnus, lai saglabātu cilvēku intelektualo un emocionālo līmeni, iegūst rezultātu, ka mēs gandrīz noteikti zaudējam šīs spējas", - viņš piebist savā jaunākajā ziņojumā.

http://rt.com/usa/news/intelligence-stanford-years-fragile-531/

[Nav jau brīnums, jo tehnoloģijas ir padarījušas mūsu dzīvi ērtu un nav jalauza prāts, lai izdzīvotu. Mūsu pelēkās šūniņas atmirst. Un tad - pārītis nolemj fotogrāfēties uz savvaļas degunradža fona un viens no tiem uzdur meiteni uz raga... un visas tās YouTube stulbības, ko cilvēki dara, kas pagātnes cilvekiem pat prātā nenāktu, jo viņu rūpe bija vienkārša izdzīvošana, kur izdzīvoja tikai gudrie un veiksmīgie, bet tagad izdzīvo gandrīz visi. - t.p.]

2.

Varbūt uzbūvēsim "Nāves zvaigzni"!
25 tūkstosus parakstu internetā savāca petīcija ar priekšlikumu radīt darboties spējīgu kosmisko ieroci - "Naves zvaigznes" analogu no kulta filmas "Zvaigžņu kari", tā teikt dabiskā lielumā ar visam nepieciešamajām funkcijām.
ASV prezidenta administrācija ar visu nopietnību izturējās pret šo priekšlikumu, izskatīja un atbildēja ar kategorisku "nē", argumentejot savu attiekumu ar šādiem iemesliem. Pirmkārt, "Nāves zvaigznes" izmaksas pēc pašiem aptuvenākiem aprēķiniem būtu 850 kvadriljoni dolāru. Otrkārt, Amerikai nav vajadzīgs ierocis, kas ar vienu vēzienu var iznīcināt veselas planētas. Kaut gan... nē, pagaidām tomēr nevajag. Nu un treškārt, priekš kam ir vajadzīga "Nāves zvaigzne", ko, kā mēs zinām, uzspridzināja viens vienīgs cilvēks?
No ārzemju preses materiāliem nedēļrakstā "Taini XX veka" 2013. gada 6. numura (sagatavojis Igors Ņikitins).

3.

Visums lemts bojāejai: pārsprāgs kā ziepju burbulis
TVNET, 20.02.2013.

Higsa bozons jeb dievišķā daļiņa, kuras atklāšana Eiropas Kodolpētījumu centra (CERN) Lielā hadronu paātrinātāja eksperimentos pērn sacēla pamatīgu vētru (pozitīvā nozīmē) zinātnes pasaulē, vienlaikus ir arī nāves spriedums Visumam, kādu mēs to pazīstam.
Bozons matērijai piešķir masu un faktiski ir Visuma pamatu pamats. Tomēr Fermī Nacionālās paātrinātāju laboratorijas zinātnieks un pētnieks Džozefs Likens ir pārliecināts, ka britu fiziķa Pītera Higsa vārdā nosauktā daļiņa kļūs arī par Visuma iznīcības cēloni.
Analizējot Lielā hadronu paātrinātāja eksperimentos gūtos elementārdaļiņu sadursmju rezultātus, Likens secinājis, ka Visums ir ārkārtīgi nestabils un vienā jaukā brīdī, vairākus miljardus gadus vai pat miljardu gadu desmitus no šā brīža Visums eksplodēs jeb pārplīsīs kā ziepju burbulis. Tiem, kas līdz tam brīdim būs nodzīvojuši, sāpīgi noteikti nebūs, jo eksplozijas procesi norisināsies gaismas ātrumā un, vienkāršiem vārdiem sakot, Visums acumirklī pārstās eksistēt, vēsta Newsru.com.
Likena teorija ir krasā pretstatā ar zinātnieku vidū valdošo vienprātību par Visuma bezgalīgo izplešanos, kas galu galā, ārkārtīgi tālā nākotnē novedīs pie situācijas, kurā Visums ir bezgalīgs, auksts, izmiris tukšums.
Likena teorijas pamats ir Higsa bozona masa. Līdz tās atklāšanai masa bija tikai teorētisks lielums, kam eksperimentos ir iegūts apstiprinājums – 126 GeV jeb gigaelektronvolti. Līdz ar to sanāk, ka bozons ir aptuveni 126 reizes smagāks par protonu, kas ir daļa no jebkura atoma kodola.
Bozona un protona masu attiecība un pieņēmums, ka bozonu lauks caurvij visu Visumu, liek secināt, ka Visums ir nestabils un kosmiska mēroga nejauša notikuma brīdī var pārstāt eksistēt.
Tas gan nenozīmē, ka tagad steidzami ir jāmeklē glābiņš reliģijā vai jāgatavojas pastarai dienai – Likens pats norāda, ka gadījumā, ja bozona patiesā masa tomēr atšķirtos no aprēķinātās, kaut dažu procentu apmērā, kosmosa liktenis varētu būt pavisam citādāks.

http://www.tvnet.lv/tehnologijas/zinatnes/454500-visums_lemts_bojaejai_parsprags_ka_ziepju_burbulis

4.

Politiķis Ādolfs Hitlers piedalās vēlēšanās Indijā.
Politiķis, ko sauc Ādolfs Hitlers piedalās vēlēšanās Megalajas pavalstī, Indijas ziemeļrietumos.
Ādolfs Hitlers Lu-Maraks teica, ka viņa vecāki nezināja viņa vārda izcelsmi un, ka viņam nav nekā kopīga ar nacistu Ādolfu Hitleru.
Viņš teica aģentūrai AFP: "Varbūt maniem vecākiem patika vārds. Bet es neesmu diktators".
"Ko var darīt tagad. Mani vecāki izvēlējās šo vārdu, kad es piedzimu pirms 54 gadiem?"
Megalaja pārsvarā ir kristiešu valsts, taču ne vienmēr tā ir bijis.
Kad ciltis pievērsās kristietībai, bija tendence nosaukt savus bērnus pēc slavenu cilvēku vai angļu vārdiem, lai gan daži vecāki nezināja vārdu izcelsmi.
Vēlēšanās uzvarēt mēģina arī Hilarious Pochen, Hopeful Bamon un Frankenstein Momin.

http://www.digitalspy.co.uk/odd/news/a459968/politician-adolf-hitler-competes-in-indian-elections.html

5.

Meteorītu lietus - ASV izmēģinājumi vai nākošā kara zīme?
Vladimirs Žirinovskis uzskata, ka meteorītu lietus, kas šodien no rīta norisinājās Urālos, notika amerikāņu vainas dēļ. Liberāldemokrātu līderis paziņoja, ka ar meteorīta nokrišanu beidzās jauna Savienoto Valstu ieroča izmēģinājumi. Nedēļas sākumā ASV Valsts departamenta vadītājs Džons Kerijs bija iecerējis brīdināt Krievijas Ārlietu ministrijas vadītāju par gaidāmajiem izmēģinājumiem, taču nesastapa Lavrovu uz vietas. Oficiālie paskaidrojumi Vladimiru Volfoviču neapmierināja - viņš nosauca tos par primitīviem. Pēc politiķa domām, kosmosam ir savi likumi un nekur, nekas tāpat vien nekrīt.
Savienotās Valstis komentāros sakarā ar notikušo pieminēja arī Dmitrijs Rogozins: vicepremjers atcerējās, ka esot par Krievijas pārstāvi NATO, viņš rekomendēja organizēt šādu kosmisko objektu starptautisku novērošanas sistēmu, kas novērstu arī to krišanu uz Zemi, taču pret viņa ideju izturējās skeptiski.
Vienotās Krievijas pārstavis Sergejs Markovs pieplusēja Krievijas teritorijā, 1908. gadā nokritušo Tunguskas meteorītu un neizslēdz iespēju, ka mums uz galvas katrā mirklī var uzkrist "vēl kaut kāda komēta", jo KF ir - "Dieva atzīmēta" valsts. Vēl politologs pieļauj domu, ka meteorītu lietus ir brīdinājums par gaidāmo revolūciju vai pat karu.
http://livesmi.com/another/7215-meteoritnyy-dozhd-ispytaniya-ssha-ili-znak-gryaduschey-voyny,full.html?fr=f1&19