Ļori īsas ziņas 2013-02-10

1.

Sērs Deivids Atenboro, kas pazīstams visā pasaulē ar savām dabaszinātnes programmām, kas rādītas arī pie mums, saņemot draudu vēstules no ticīgiem cilvēkiem. Īpaši pēc pēdējās programmas, kas veltīta Čārlza Darvina evolūcijas teorijai. „Viņi sola man, ka es sadegšot ellē, jo dokumentālajā filmā neesmu pieminējis Dievu un to, ka viņš ir radījis augus un dzīvniekus”, saka pats autors.
"Viņi tad vienmēr piemin skaistas lietas, piemēram, kolibri, ko noteikti radījis Dievs. Es vienmēr atbildu, sakot, ka es domāju, par maziem bērniem Austrumāfrikā ar tārpu izgrauztām alām acu ābolos. Minētais tārps nevar dzīvot nekur citur, kā vien graužot alas acu ābolos. Es uzskatu, ka grūti to saskaņot ar jēdzienu dievišķums un Radītāja labvēlība".

 

 

http://www.telegraph.co.uk/news/celebritynews/4347520/Sir-David-Attenborough-religious-viewers-send-me-hate-mail-for-not-crediting-God.html

2.

Kazaņā uzbūvēs tatāru „Disnejlendu”
2013. gada 6. februārī.

Viena tūristu visvairāk apmeklētākām pilsētām Krievijā ir Kazaņa, kas liks priekšā saviem apmeklētājiem vēl vienu izklaidi – atrakciju parku, kas būs taisīts pēc „Disnejlendas” analoga.
Tomēr, parks būs veltīts nacionālajām kultūras vērtībām un tatāru folklorai. Parkam jau ir izdomāts nosaukums „Šurale-lenda”. Te tiks uzbūvētas vairākas interaktīvas zonas, kur apmeklētāji varēs iepazīties ar pasaku tēliem – Šurale, Šaitanu, Bičuru, Su Anasi. Tematiski noformētos laukumos strādās animatori. Pašlaik tiek izstrādāta parka koncepcija, tiek gatavots skiču projekts. Par to stāsta Kazaņas administrācijas portāls.
Citu jaunievedumu tūristiem vidū - labiekārtotas gājēju zonas, norādes un informācijas kioski.
Bez tam, kā ziņo kazanpress.ru, notiek darbs ar pilsētas ekskursiju gidiem, lai sagatavotu jaunu maršrutu ar sākumu no pieciem pilsētas punktiem: Upju osta, Universiādes ciemats, Valsts tele-radio kompānija „Korston”, „Kazan-arena” un viesnīca „Tatarstan”. Tas aptvers vēsturisko centru, ieskaitot Kazaņas kremļa un Vectatāru slobodas apmeklēšanu.

http://travel.mail.ru/news/65124/?readMore=1

P.S.
1) Šurale ir antropomorfs, mītisks radījums tatāru un baškīru pasakās, kas personificē meža garu.
2)Šaitans islamā ir ļaunais gars, dēmons, velns, neticīgais džins.
3)Bičura ir mītisks tatāru pasaku un mītu varonis – mājas gariņš, parasti, maza cilvēciņa izskatā, tērpies sarkanā kreklā.
4)Su Anasi tatāru mitoloģijā ir ūdensvīrs, ūdens gars. Divas versijas: vai nu pa pusei cilvēks, pa pusei zivs, vai arī cilvēka izskatā, bet dzīvo ūdenī.
Fakti no Vikipēdijas.