Ļori īsas ziņas_2013-01-27

1.

Arhitekts gatavojas izprintēt gatavu ēku
TVNET, 22.01.2013.

Holandiešu arhitekts Janjaps Ruisenārs ir nobriedis ambiciozam projektam – pilna izmēra ēkas uzbūvēšanai, izmantojot tikai un vienīgi tā dēvēto 3D printeri.
Par Landscape House jeb Ainavas ēku dēvētais holandieša projekts ir divu stāvu būve astotnieka formā, un tā lieliski iederas apkārtējā vidē, vēsta CNet.com.
Ēkas aprakstā arhitekts norāda, ka tā būtībā ir viena virsma, kas ir izliekta bezgalīgas lentes formā; tajā griesti kļūst par grīdu un grīda – par griestiem.
Landscape House būvniecībai tiks izmantots par D-Shape dēvēts 3D printeris, kura izstrādātājs ir Enriko Dini. D-Shape stereolitogrāfijas procesā izmanto smiltis un saistvielu, radot iespēju būvniekiem iegūt vissarežģītāko formu struktūras, kas ir tikpat izturīgas kā betons.
Kā vēsta Los Angeles Times, printeris klās tūkstošiem smilšu slāņu, lai radītu 6 x 9 metrus lielus konstrukcijas blokus. Tie pēcāk tiks izmantoti ēkas montēšanai.

 

 

Landscape House būs pirmais šāda tipa un šāda mēroga veidojums pasaulē un būvniekiem izmaksās starp 5 un 6 miljoniem ASV dolāru.
Ēkas printēšanu plānots pabeigt 2014.gadā.

http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozares_jaunumi/450854-arhitekts_gatavojas_izprintet_gatavu_eku

2.

Bībele sajauc galvu.
Teksasas pavalsts skolās atklāti gadījumi, kad bērni mācījušies, ka ebreji praktizē „kļūdainu reliģiju”, bet melnādainie ir „cēlušies no Hama”.
Dienvidu Metodistu universitātē reliģisko studiju profesors konstatēja gadījumus, kad studējošie burtiski interpretēja Bībeli un tādā veidā ieguva rasistisku informāciju uz ticības bāzes.
Jaunais ziņojums, ko izplatīja Texas Freedom Network Education Fund (Teksasas Brīvās Izglītības Fonda Tīkls?) atklāj, ka vairākās valsts skolu klasēs, ietekmējoties no Bībeles vēstures, ir konstatēts, ka nodarbībās mācīšanās notiek no labējo, fundamentālistu-kristiešu viedokļa.
Dienvidu Metodistu universitātē reliģisko studiju profesors Marks Čensijs (Chancey) konstatēja gadījumus, ka studējošie burtiski interpretēja Bībeli, sakot, ka Zeme ir aptuveni 6000 gadus veca un, ka jūdaisms ir "kļūdaina un nepilnīga reliģija"...
Pilns teksts šeit:

http://www.alternet.org/texas-public-school-teaching-kids-jews-practice-flawed-religion-and-blacks-are-descended-ham