Logitech POP KEYS tastatūras apskats

24. Okt, 2022

Ik pa laikam Logitech nāk klajā ar kādu īpašu produktu. Šoreiz ražotājs mums uz apskatu atsūtījis interesantu tastatūru – POP KEYS. Tie, kas tiešsaistē daudz tērzē un raksta komentārus, noteikti izbaudīs visas funkcijas, ko šī tastatūra var piedāvāt. POP KEYS ir ļoti interesants dizains, kas liek to pamanīt jau pa gabalu.

Par Logitech POP KEYS tastatūru un tās komplektāciju

Logitech POP KEYS, ir mehāniskā tastatūra, kas paredzēta tērzēšanai un radošam darbam. Ierīci iespējams savienot ar datoru, izmantojot Bluetooth palīdzību vai Logi Bolt USB adapteri.

Ražotājs min, ka ar šo tastatūru un tās taustiņiem iespējams piešķirt savam darba galdam personību. Tastatūru var papildināt ar tik pat krāsainu POP peli, kuru apskatīsim citā apskatā. Sāksim ar atpakošanu.

Komplektā iekļauts Logi Bolt USB adapteris, lietošanas pamācība, papildus emocijzīmīšu taustiņi, kurus varat izmantot, lai ātrāk tekstā ievietotu smaidiņus  .

2x AAA baterijas un maisiņš taustiņiem, kurus neizmantojat.

Ļoti patīkami, ka nav jāšķirsta lietošanas pamācība, lai saprastu, kā savienot tastatūru ar datoru, jo visi soļi par to, kā to izdarīt, ir parādīti, atverot ierīces kasti.

POP KEYS dizains

Tastatūra ir radīta visai interesantā dizainā – tā ir koši dzeltenā krāsā ar glītiem melniem, pelēkiem, dzelteniem un pat zelta krāsas taustiņiem. To var pamanīt jau pa gabalu un tai ir nedaudz “hipsterīgas” dizaina pieskaņas.

Paši taustiņi ir apaļas formas, tāpēc tastatūra nedaudz atgādina rakstāmmašīnu. Tai nav Numpad sadaļa, kas to vēl vairāk līdzina rakstāmmašīnas dizainam, bet tajā pašā laikā ierīcei zūd funkcionalitāte. Taustiņiem ir ļoti patīkama skaņa un, rakstot garus teikumus, patiešām rodas sajūta, ka raksti uz rakstāmmašīnas.

Ierīces darbību nodrošina divas AAA baterijas, kuras ievietojamas tastatūras aizmugurē akumulatora nodalījumā. Ar tiām tastatūra darbosies līdz pat 36 mēnešiem.

Taustiņi pēc izskata un krāsas atgādina Cherry MX brown. Pētot informāciju par tastatūru, uzzināju, ka Logitech POP KEYS izmanto TTC brown mehāniskos taustiņus.

Logitech POP KEYS sound test

Kā jau iepriekš minēju, šīs tastatūras taustiņi izskatās un skan līdzīgi kā Cherry MX Brown, kas ir skaļi, taču ne tik skaļi, kā citi mehāniskie taustiņi.

POP keys ikdienas lietošanai

Tastatūru izdevās ātri savienot ar datoru, taču, izmantojot pamācību un pieslēdzoties ar Bluetooth, sākumā nevarēja saprast, kura poga ir jāspiež savienojuma izveidei. Savukārt, pieslēdzoties ar Logi Bolt USB adapteri, tastatūra sāk darboties gandrīz uzreiz.

Ikdienā pavadu diezgan daudz laika rakstot, izmantojot short-cuts taustiņu kombinācijas programmās un spēlējot video spēles. Esmu sastapies ar dažādām tastatūrām, taču šobrīd izmantoju Razer Blackwidow Chroma tastatūru, kas, manuprāt, ir ļoti ērta, ja jāpavada daudz laiks pie datora. POP KEYS, savukārt, ir visai īpatnēja tastatūra – tā ir diezgan maza un tās dizains ļoti atšķiras no citām tastatūrām, taču tā ir pārsteidzoši ērta. Jāņem vērā, ka pie tastatūras būs jāpierod.

Izmantojot šo tastatūru, saskāros ar pāris problēmām. Kā jau iepriekš minēju, savienošanās, izmantojot Bluetooth, bija neliels šķērslis. Sastapos ar problēmu, ka SHIFT taustiņš ir mazāks nekā parasti, bet CAPS LOCK taustiņš ir lielāks nekā parasti. Tas bieži vien izraisīja situāciju, ka rakstot gribēju ieslēgt SHIFT uz īstu brīdi, bet nospiedu CAPS LOCK, kas lika turpmākajam tekstam būt lielā burta formātā. Iespējams, ka pie šādiem taustiņu izmēriem ir jāpierod, bet tas noteikti traucēja manam darba ritmam. Interesanta detaļa, ko ievēroju – Logi Options lietotnē, tastatūrai uzrādās, ka SHIFT taustiņš ir krietni lielāks nekā dzīvē.

Šī noteikti būs ērti pārnēsājama tastatūra – tā ir maza un viegli ieliekama somā. Kopumā rakstīt ar to ir diezgan patīkami, taustiņi ir atsaucīgi, it sevišķi tērzējot ar draugiem, ja neuztraucies par perfektu pareizrakstību un vēlies izmantot piedāvātos emocijzīmju taustiņus. Šī ir diezgan interesanta dizaina tastatūra, kura acīm redzami paredzēta jauniešu auditorijai.

Testi

 • Testēju ierīces Bluetooth darbības rādiusu – to var izmantot apmēram 10 metru attālumā, savukārt ar Logibolt USB adapteri, tastatūra darbojās nedaudz mazākā rādiusā.
 • Ātrrakstīšanas tests 10fastfingers.com – parasti, mans rakstīšanas ātrums ir ap 60 – 70 vārdiem minūtē, ar šo tastatūru, lietojot to apmēram 20 stundas, mans rakstīšanas ātrums bija 50 – 55 vārdi minūtē.
 • Spēļu tests – mēģināju spēlēt datorspēles ar tastatūru, kas bija diezgan neveiksmīgs pasākums… Acīmredzot, šī tastatūra vairāk domāta radošiem darbiem un rakstīšanai.
 • Ikdienas lietošanas tests – mēģināju tastatūru izmantot ilgstoši, lai redzētu vai manas rokas nogurst. Pie tastatūras noteikti ir jāpierod, bet pēc pāris stundām pie datora, mani pirksti diskomfortu nejuta.

Savienojums ar Logitech Options +

POP KEYS iespējams savienot ar Logitech Options+. Aplūkosim, kādas funkcijas varam veikt, kad ierīce savienota ar programmu.

Kad ierīce savienojusies ar Logi Options +, vajadzētu atvērties šādam logam. Nospiedīsim Feature Tour pogu, kas parādīs šīs tastatūras funkcijas.

Tekstā var ievietot emocijzīmītes, vienkārši nospiežot vienu no šīm četrām pogām.

Vai arī nospiest pogu zem tām, lai atvērtu emocijzīmīšu sadaļu, no kurienes varat izvēlēties sev vajadzīgo no pieejamā klāsta.

Feature Tour parāda, ka varam pielāgot tastatūru pēc savām vēlmēm, rediģējot taustiņu saturu. Pēc Feature Tour, esam nonākuši atpakaļ galvenajā logā un pamēģināsim rediģēt kādu taustiņu

Iespējams arī rediģēt tastatūras F1-F12 pogu funkcionalitāti.

Pie sadaļas More, iespējams iestatīt vēl dažādus uzstādījumus, piemēram, atspējot kādu taustiņu, saglabāt pašreizējos tastatūras iestatījumus un saglabāt tos vēlākam, izmantojot BackupsBackups pieejams tikai tad, ja ir Logitech konts. Zem Analytics sadaļas iespējams izslēgt analītisko datu automātisku nosūtīšanu Logitech.

Zem Easy-Switch sadaļas, ir ļoti interesanta funkcija, kas ļauj pārslēgties starp savienotajām ierīcēm, gadījumā ja izmantojat vairākus Logitech produktus dažādiem nolūkiem.

Tehniskā specifikācija

Izmēri

Platums

138.47 mm

Garums

321.2 mm

Augstums

35.4 mm

Svars

779 g

Tehniskā specifikācija

Savienojuma tips

Bluetooth low energy wireless (Bluetooth 5.1), Logi Bolt USB adapteris

Bezvadu savienojuma attālums

10 metri

Programmatūras atbalsts

Logi Options + Windows 10 vai jaunāka operētājsistēma
Logi Options + macOS 10.15 vai jaunāka operētājsistēma

Akumulators

2x AAA baterijas

Akumulatora dzīves ilgums

Līdz 36 mēnešiem

LED

Battery LED, 3 Bluetooth channel LEDs, Caps lock LED

Īpašie taustiņi

12 FN saīsnes, tostarp multivides taustiņi, balss pārnese uz tekstu,

mikrofona izslēgšana
3 kanāli Easy-Switch™
4 emocijzīmīšu īsceļu taustiņi (+4 papildu emocijzīmīšu taustiņi, lai tos mainītu),

1 emocijzīmītes izvēlnes taustiņš
Ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņš ar enerģijas taupīšanas tehnoloģiju

Krāsas

Rozā, dzeltena ar pelēku un melnu, zaļa ar baltu, violetu un dzeltenu

Kopsavilkums

Patika:

 • Estētiskais dizains, krāsu salikums.
 • Taustiņu skaņa, kas ir ne pārāk uzkrītoša, atgādina Cherry MX brown taustiņus.
 • Atsaucīgi taustiņi.
 • Programmatūras atbalsts un iespēja rediģēt taustiņus.
 • Emocijzīmīšu taustiņi.

Nepatika:

 • Dažu pogu izvietojums un izmēri.
 • 2x AAA baterijas.
 • Daži neskaidri paskaidrojumi Logi Options + programmatūrā.
 • Cena.

Kā varētu uzlabot ierīci?

 • Nomainīt dažu taustiņu izkārtojumu un izmērus.
 • Pievienot vairāk LED gaismas, tas, manuprāt, padarītu dizainu vēl interesantāku.
 • Pievienot vairāk emocijzīmīšu simbolu pogas, iespējams ieviest ko līdzīgu kā NUMPAD, tikai ar emocijzīmītēm, kas piederētos pie īpatnējā dizaina.

Latvijas interneta veikalos tastatūras cena svārstās no 100 – 130 Eur, taču oficiālajā Logitech vietnē, to var iegādāties par 109 Eur.

https://notepad.lv/logitech-pop-keys-tastaturas-apskats/