Logitech MX Keys S tastatūra – lielisks ikdienas sabiedrotais

6. Okt, 2023

Logitech ir ražotājs, kas piedāvā visai plašu klāstu ar dažādām perifērijas ierīcēm. Taču jāsaka, ka MX sērijas ierīces īpaši izceļas ar to pārdomātajiem dizainiem un kvalitāti. Pirms kāda laika jau apskatījām Logitech MX Keys Mini tastatūru, bet nu ražotājs mums uz apskatu ir atsūtījis tā pilno versiju ar num pad ciparu bloku – MX Keys S.

Par Logitech MX sēriju

Kas ir Logitech MX Keys sērija? Jāsaka, ka man tā asociējas ar Logitech kvalitatīvākajām datora pelēm un tastatūrām. Tā ir sērija, kas radīta radošo industriju profesionāļiem, jo piedāvā plašās funkcionalitātes iespējas, kā arī iespēju pēc saviem ieskatiem pielāgot dažādu pogu darbības. Ierīces piemērotas gan Mac, gan Windows ierīču lietotājiem.

Logitech MX Keys Mini vs MX Keys S

Kā jau liecina tastatūras nosaukums MX Keys Mini, tā ir nedaudz mazāka nekā ierastā standarta izmēra MX Keys tastatūra. Šo tastatūru būtiskākā atšķirība ir to izmērs un svars:

 

MX Keys Mini

MX Keys

Garums (mm)

295.99

430.02

Platums (mm)

131.95

131.63

Augstums (mm)

20.97

20.5

Svars (g)

506.4

810

Krāsas

Grafītarozāpelēka

Grafītamelna

Kamēr MX Keys Mini var ērti ielikt mugursomā un paņemt līdzi, strādājot no kādas kafejnīcas, MX Keys S visticamāk vēlēsieties atstāt uz sava datora galda.

Logitech MX Keys S ikdienas lietošanā

Līdzīgi kā mini modelim, tastatūras taustiņi ir no matēta materiāla un tiem ir nelieli iedobumi, kas rakstīšanu padara ērtāku un patīkamāku. Tastatūra arī veidota no pārstrādātas plastmasas, kas zemapziņā, iespējams, var piešķirt patīkamas sajūtas, atbalstot uzņēmumus, kas piekopj šādu praksi.

Noteikti gribas izcelt tastatūras lielisko spēju stingri turēties uz darba galda. Liela daļa noteikti ir saskārusies ar vieglām plastmasas tastatūrām, kas pie asākām kustībām mēdz slīdēt pa galdu. Ar MX Keys S šādu problēmu nebija. Vērts arī pieminēt, ka tastatūra ir salīdzinoši klusa un nebūs jāuzklausa no blakus esošajiem cilvēkiem pārmetumi, ka čakli darbojaties.

Tastatūra nebūs piemērotākā videospēļu entuziastiem vai tiem, kam izteikti aktuāli ir bultiņu taustiņi, bet gan tiem, kas veic pie datora ikdienišķus biroja darbus.

Dizains un funkcijas

Logitech MX Keys S ražotājs mums ir atsūtījis baltos un pelēkos toņos, kas uz darba galda izskatās visai eleganti, salīdzinājumā ar iepriekš apskatītajām tastatūrām melnā vai rozā toņos.

MX Keys S ir aprīkota ar dažādiem noderīgiem un ne tik noderīgiem, bet interesantiem īsceļiem. Ierastajā F taustiņu rindā pirmie divi taustiņi ir atvēlēti, lai varētu regulēt ekrāna spožumu. F3 un F4 taustiņš palīdzēs ērti pieregulēt tastatūras gaismas spilgtumu – ja to izmantosiet pilnā spožumā, tastatūra ar vienu uzlādi darbosies vidēji 10 dienas, bet, ja to izslēgsiet pavisam – līdz pat 5 mēnešiem. F5 taustiņu var izmantot, lai aktivizētu funkciju, kas ļauj ierunāt audio, kas pēc tam tiek pārvērsts tekstā (protams, ja šāda funkcija ir pieejama ierīcē, pie kuras tastatūra ir pievienota). Vēl šajā rindā atrodami taustiņi, kas ļauj izslēgt mikrofonu, atvērt emocijzīmes, apturēt vai pārslēgt mūziku, kā arī to pagriezt klusāk vai skaļāk.

Nedrīkst aizmirst pieminēt funkcijas, kas atrodamas num pad ciparu blokā. Visvairāk uzmanību pievērsa taustiņi, kas ļauj veikt ekrānuzņēmumu, atver kalkulatoru vai aizvērt lietotāja profilu. Cilvēki, kas internetā lasa garākas publikācijas varētu arī novērtēt taustiņus “page up“, “page down“, “home” un “end“, kas ļauj pārvietoties vietnēs uz augšu, leju vai atvērt konkrētās saites lapas lejasdaļu vai augšdaļu.

Tehniskā specifikācija

Izmēri

430.2 x 131.63 x 20.5 mm

Svars

810g

Savienojuma veids

Bluetooth un / vai Logi Bolt USB uztvērējs

Savienojuma uztveršana

10 m

Lietotne

Logi Options+

Baterija

Ar USB-C uzlādējama litija polimēru (1500 mAh)

Baterijas ilgtspējība

Līdz 10 dienām ar rūpnīcas iestatījumiem, vai līdz pat 5 mēnešiem, ja ir izslēgts tastatūras apgaismojums

Logitech Options+ lietotne

Kā jau ierasts, tastatūru var savienot ar Options+ lietotni. Tajā pieejama informācija par pašu tastatūru, iespēja mainīt un pielāgot tastatūras apgaismojumu, kā arī pēc ieskatiem mainīt dažu pogu funkcionalitāti.

Tastatūra spēj pielāgot taustiņu gaismas spilgtumu atbilstoši telpas apgaismojumam, kā arī lietotnē iespējams iestatīt laiku, pēc kura tastatūras gaisma pati izslēdzas, ja to neizmanto.

Keys jeb taustiņu sadaļā iespējams aplūkot un pielāgot taustiņu rindas funkcionalitāti.

Kopsavilkums

Logitech MX Keys S būs lieliski piemērota tastatūra, ja jums ir plašs darba galds un esiet lielu ierīču cienītājs. Tastatūru noteikti novērtēs tie lietotāji, kuri ikdienā daudz laika pavada rakstot. Noteikti ir daļa lietotāju, kam ir svarīga arī num pad ciparu bloka esamība, kas nodrošina ērtāku piekļuvi cipariem.

Latvijas interneta veikalos tastatūru iespējams iegādāties aptuveni 90 – 120 Eur vērtībā. Logitech oficiālajā maājs lapā tā pieejama par 119 Eur.

https://notepad.lv/apskati/logitech-mx-keys-s-tastatura-lielisks-ikdienas-sabiedrotais/