Logitech MK295 perifērijas ierīču komplekta apskats

2. Nov, 2022

Logitech ir viens no pasaulē lielākajiem perifērijas ierīču ražotājiem. Ražotājs piedāvā teju visu, sākot ar vienkāršām ofisa tastatūrām, pelēm austiņām līdz pat dārgākām spēļu un mehāniskajām tastatūrām. Šoreiz Logitech mums uz apskatu atsūtījis kaut ko vienkāršāku un cenas ziņā pieejamu pilnīgi visiem – Logitech MK295 perifērijas ierīču komplektu.

Par Logitech MK295

Logitech MK295 ir ergonomisks perifērijas ierīču komplekts, kas paredzēts darbam ofisā. Komplektā iekļauta K295 membrānas tastatūra un M220 datorpele.

Logitech min, ka šīs ierīces, izmantojot Silent Touch taustiņu tehnoloģiju, spēs samazināt, klikšķu un taustiņu skaļumu līdz pat 90%. Ierīces ar datoru var savienot izmantojot Logitech USB adapteri.

Vērsim vaļā kasti un skatīsimies, kas lācītim vēderā!

Pirmā nianse, ko ievēroju – ražotājs visai interesanti kastē iepakojis USB adapteri.

Kas iekļauts komplektācijā? MK295 tastatūraM220 datorpele, USB adapteris un lietošanas pamācība.

Logitech MK295 dizains

MK295 tastatūra

Tastatūrai ir visai vienkāršs dizains – tā ir melnā krāsā ar melniem taustiņiem, uz kuriem burti ir iekrāsoti balti. Ierīce izskatās vienkārši un neuzkrītoši un to varētu nosaukt par standarta ofisa tastatūru.

Tā ir pārsteidzoši viegla un tai ir divi izvelkami puļķīši, ar kuru palīdzību varat ierīci nolikt 8 grādu leņķī.

Patīkami, ka tastatūra nav perfekts taisnstūris, bet tai pa vidu ir izliekums uz leju, kas palīdz atbalstīt roku, kad izmantojat to.

Tastatūras aizmugurē ir vieta divām AAA tipa baterijām, kas iekļautas komplektācijā, un nodalījums, kas paredzēts USB adaptera glabāšanai.

Ierīcei ir 8 papildus taustiņi, kas pilda dažādas funkcijas, kā piemēram, regulēt skaļumu, ieslēgt datoru, Home u.c. Visbiežāk šīs funkcijas ir iestatītas uz F1-F12 taustiņiem, taču šādi papildus taustiņu ir viegli saprotami un neradīs apjukumu, meklējot F taustiņu funkcionalitāti.

M220 datorpele

Uz apskatu atsūtītā Logitech M220 pele ir grafīta krāsā, un tai nav nevienas papildus pogas, izņemot pašu rullīti. Datorpelei ir standarta ergonomiskais izliekums katrā pusē un ierīces klikšķis ir ļoti kluss.

Tās apakšā ir nodalījums, kur jāievieto viena AA tipa baterija (kas arī iekļauta komplektācijā) un diezgan parocīgs USB adaptera nodalījums.

Logitech M220 datorpelei, ir visai vienkāršs dizains un pogu trūkums to padara visai neinteresantu. Nesen apskatījām Logitech Signature M650, kas ir visai līdzīga M220, taču ar daudz vairāk iespējam Logitech Options+ lietotnē, ar vairāk pogām un funkcijām.

Ikdienas lietošana

MK295 tastatūra

Ikdienā lietoju tastatūras ar mehāniskajiem taustiņiem, tādēļ šķita, ka šāda tastatūra nebūs parocīga. Taču šī membrānas tastatūra mani ļoti pārsteidza ar savu ērtību, vieglumu un galvenokārt klusumu. Rakstot uz tās, tā izklausās aptuveni šādi:

Mani patiešām pārsteidza tastatūras klusums. Tas viss pateicoties Silent Touch tehnoloģijai un faktam, ka tā ir membrānas tastatūra.

Savienot tastatūru ar datoru bija ļoti vienkārši un ātri. Ptīkami, ka datorpele un tastatūra pieslēdzas ar vienu USB adapteri. Ilgstoši rakstīt uz tastatūras ir visai ērti un taustiņu izvietojums ir pateicīgs, lai varētu rakstīt daudz un bez apstāšanās. Tastatūras darbības laiks noteikti nepievils, jo ar jaunām baterijām tā darbosies līdz pat 36 mēnešiem.

M220 datorpele

Godīgi runājot, šī ierīce mani īpaši neuzrunā, jo tai nav nevienas papildus pogas. Man kā Razer Naga lietotājam tas ir nepieņemami. Taču tas nenozīmē, ka datorpele ir slikta! Tā ir diezgan ērta un to ir viegli turēt rokā, pateicoties ergonomiskajam izliekumam katrā pusē.

Līdzīgi kā tastatūra, M220 pele izmanto Silent Touch tehnoloģiju, kas padara to pārsteidzoši klusu. Izmantojot ierīci, plaukstai nerodas noguruma sajūta un to var izmantot ilgi. Ierīcei ir tikai viena poga – rullītis un, manuprāt, tas ir diezgan atsaucīgs, bet nedaudz traucējoši šķita, ka pats rullītis ir krietni skaļāks par peles klikšķi. Peles klikšķis un rullītis izklausās šādi:

Datorpeli iespējams savienot ar Logitech Options+ lietotni, kur varam veikt izmaiņas peles iestatījumos. Kopumā, ja nepieciešama salīdzinoši lēta, vienkārša un kvalitatīva ofisa datorpele, šis ir ļoti labs variants

M220 savienojums ar Logitech Options+

M220 datorpeli iespējams savienot ar Logitech Options+ lietotni, kurā var veikt nelielas izmaiņas peles funkcionalitātei. Savienojot ierīci ar datoru, Logitech Options+ lietotnē vajadzētu parādīties šādām logam.

Šeit iespējams atjaunot noklusējuma režīmu.

Uzspiežot Point & Scroll, atveras neliels logs, kur var izmainīt peles kustības ātrumu, ieslēgt vai izslēgt Smooth Scrolling, vai pat izmainīt rullīša virzienu.

Pie papildus iestatījumiem neko daudz neatradīsim, varam uzzināt šo to par ierīci, sazināties ar Logitech atbalstu, izveidot dublējumus un ieslēgt vai izslēgt analītisko datu nosūtīšanu Logitech.

Tehniskā specifikācija

MK295 tastatūra

Izmēri

Augstums

18 mm

Platums

441 mm

Svars (ar baterijām)

498 g

Citi parametri

Bezvadu attālums

10 metri

Savienojuma tips

Nano USB adapteris

Gaismas

Caps-Lock indikatora gaisma

Akumulators

2x AAA baterijas, ar darbību līdz 36 mēnešiem

Papildus specifikācijas

Izturīga pret mitrumu, regulējams tastatūras augstums, Silent touch taustiņu tehnoloģija, ieslēgt/izslēgt poga

M220 datorpele

Izmēri

Augstums

39 mm

Platums

18.7 mm

Svars (ar bateriju)

75.2 g

Citi parametri

Dizains

Izliekta un kompakta forma

Akumulators

1x AA baterija, ar darbību līdz 18 mēnešiem

Savienojuma tips

NANO USB adapteris

Bezvadu attālums

10 metri

Papildus specifikācijas

Gluda, atsaucīga kursora vadība, Silent Touch tehnoloģija

Kopsavilkums

K295 tastatūra

Patika:

 • Ergonomiskais izliekums tastatūras apakšā.
 • Mīksti un klusi taustiņi.
 • Papildus pogas virs F1 – F12 pogām.
 • Patīkams taustiņu materiāls.

Nepatika:

 • Ierīci nav iespējams savienot ar Logitech Options+.
 • Ierīci nevar uzlādēt ar USB-C, tā darbojas tikai ar AAA bateriju palīdzību.
 • Ierīci nav iespējams savienot ar Bluetooth palīdzību.

M220 datorpele

Patika

 • Ērtais ergonomiskais izliekums peles abās pusēs.
 • Silent Touch tehnoloģija, kas ierīci padara īpaši klusu.
 • Papildus nodalījums AA baterijai un USB adaptera uzglabāšanai.
 • Logitech Options+ savienojamība.

Nepatika

 • Datorpelei nav nevienas papildus pogas.
 • Peles rullītis ir krietni skaļāks par labo vai kreiso klikšķi.
 • Ierīci nav iespējams savienot ar Bluetooth palīdzību.

Cena un pieejamība

Latvijas interneta veikalos Logitech MK295 komplekta cena variē no 29 līdz 45 EUR, komplektu iespējams iegādāties arī Logitech oficiālajā vietnē par 49.99 Eur.

M220 datorpeli iespējams iegādāties arī atsevišķi. Latvijas interneta veikalos tās cena vidēji ir no 20 līdz 30 Eur vai 27.99 Eur Logitech oficiālajā vietnē.

https://notepad.lv/logitech-mk295-periferijas-iericu-komplekta-apskats/