Logitech K360 tastatūras apskats

24. Aug, 2022

Vienalga vai esat stacionārā vai portatīvā datora lietotājs, tastatūra ir visai noderīga perifērijas ierīce. Tāpat kā jau viss, arī tastatūras ir pieejamas dažādās cenu kategorijās. Šoreiz Logitech mums uz apskatu atsūtīja budžeta klases bezvadu tastatūru. K360 ir visai vienkārša, melna bezvadu tastatūra ar dažiem papildus taustiņiem un funkcijām. Kāda tā ir ikdienas lietošanā?

Logitech budžeta klases tastatūras

Logitech ir diezgan liels ražotājs perifērijas tirgū. Uzņēmums piedāvā vairākus desmitus tastatūru dažādās cenu kategorijās, sākot no dažiem desmitiem eiro līdz pat trīs ciparu skaitļiem. Starp tām sev nepieciešamo varēs atrast teju katrs – mehāniskās tastatūras, ergonomiskās tastatūras, vadu tastatūras, bezvadu tastatūras un vēl un vēl. Visticamāk, ka vairumā ofisu un māju ir bijusi vismaz viena no tām. Kamēr dārgākā gala tastatūras ieguvušas interesantākus dizainus, dabai draudzīgākus materiālus, plašāku funkcionalitāti un ergonomiskākus taustiņus, budžeta klases tastatūras visbiežāk ir aprīkotas ar pašu minimumu.

Logitech K360 tastatūras ikdienas lietošana

Izņemot no kastes, K360 likās kā parasta budžeta klases tastatūra. Jāsaka, ka tikai pēc brīža ievēroju, ka tā saņēmusi dažus papildus taustiņus, kuru funkcionalitāte parasti paslēpta zem kāda F taustiņa. Visai noderīgi, bet sākumā nedaudz mulsinoši.

Uz tastatūras izvietoti papildus skaļuma regulēšanas un multimediju failu pārvaldības (uz priekšu, atpakaļ, pauze) taustiņi. Salīdzinot ar pārējiem tastatūras taustiņiem, tie ir visai cieti un stingri.

F tasutiņu rindā izvietotas dažādas funkcijas – iespēja atvērt sistēmā uzstādīto noklusējuma e-pastu, ieslēgt mūziku, izslēgt datoru, un citas. Ražotājs norāda, ka tastatūra nav saderīga ar Options programmu, kurā parasti iespējams pielāgot Logitech perifērijas ierīču funkcionalitāti. Apskata ietvaros mēģināju instalēt vairākas Logitech perifērijas ierīču programmas, kas atpazina tastatūru, taču neļāva ar to veikt nekādas darbības.

Dizains un materiāls

K360 tastatūrai ir visai vienkāršs un ierasts dizains. Fn taustiņš un F taustiņu rindas funkcijas izceltas dzeltenā krāsā, kas piedod tiem nelielu, neuzkrītošu akcentu. Ražotājs nemin, no kāda materiāla tastatūra ir veidota, bet to paņemot rokās, šķiet, ka no vienkāršas plastmasas, kas to padara arī visai vieglu. Ražotāja vietnē tā novietota kompakto tastatūru sadaļā un jāsaka, ka tā ir tikai nedaudz liekāka kā mana 13 collu portatīvā datora tastatūra.

Jau izņemot no iepakojuma, uz tastatūras spīdīgās virsmas uzreiz parādījās pirmie putekļi, kurus var ļoti izteikti pamanīt. Kā cilvēkam, kam patīk uzturēt savu datora galdu kārtībā, šis veicināja mani vairākas reizes dienas laikā cīnīties ar uz tastatūras nonākošajiem putekļiem, kas šķita visai neiespējami.

Tehniskā specifikācija

Kā būtiskākās tehniskās specifikācijas iezīmes ražotājs norādījis:

Izmēri

Augstums

156 mm

Garums

380 mm

Platums

25 mm

Svars

480 g (ar baterijām)

Baterija

Baterijas tips

2 AA tipa baterijas (iekļautas komplektācijā)

Bateriju darbības laiks

Līdz 36 mēnešiem (baterijas kalpošanas ilgums var atšķirties atkarībā no lietotāja lietošanas paradumiem)

Citas funkcijas

Taustiņu izgaismojums

Nav

Uztvērējs

Logitech Unifying protocol (2.4 GHz)

Taustiņu darbības ilgums

Līdz pat 10 miljoniem sitienu

Bezvadu diapazons

10 m

Atbalstītās sistēmas

Vismaz Windows 10, Windows 11 vai jaunākas sistēmu versijas

Komplektācijā iekļauts

Tastatūra, Logitech uztvērējs, 2 AA baterijas (iepriekš uzstādītas), lietošanas pamācība

Krāsas

Melna

Kopsavilkums

Logitech K360 ir visai vienkārša bezvadu budžeta klases tastatūra. Ja meklējat kaut ko pavisam vienkāršu un budžeta klasē, tad šī tastatūra būs visai parocīga.

Patika:

  • Svars un izmērs (viegla un kompakta tastatūra);
  • Visai viegli un ātri uzstādāma;
  • Kompaktā izmērā izvietota arī ciparu tastatūra;
  • Tastatūras aizmugurē ir neliels paaugstinājums, kas to piepaceļ no galda;
  • Pieejama dažādām valodām.

Varēja būt labāk:

  • Materiāls, no kura veidota tastatūra (pievelk putekļus un tos ir grūti notīrīt);
  • Taustiņu kvalitāte (nebija pārliecības, ka taustiņi tiešām izturēs 10 miljonus sitienu);
  • Taustiņi ir visai skaļi un varētu šķist mazi lielāku roku īpašniekiem;
  • Savienošanai ar datoru jāizmanto papildus uztvērējs, kas aizņem datora portu;
  • Saderīga tikai ar Windows 10 vai 11.

Latvijas interneta veikalos Logitech K360 bezvadu tastatūru iespējams iegādāties cenu kategorijā no 35 līdz 50 Eur. Ražotāja vietnē tā pieejama par 46 Eur, kur arī iespējams to izvēlēties dažādās valodās.

https://notepad.lv/logitech-k360-tastaturas-apskats/