Logitech G303 Shroud Edition – kaut kas vairāk par vienkāršu spēļu datorpeli

28. Jūl, 2022

Ikdienā, strādājot ne tikai birojā, bet arī pavadot vakarus spēlējot datorspēlēs, izjutu vajadzību pēc jaunas datorpeles. Tā kā šobrīd uz apskatu ir atsūtīta Logitech G303 Shroud Edition datorpele, kas pēc pieejamās informācijas internetā aptuveni atbilda manām vajadzībām, nolēmu to patestēt.

Dizains un ikdienas lietošana

Pirmkārt, jau ar savu izsmalcināto iepakojumu, kas izskatās kā dzimšanas dienas dāvana, kas paredzēta personīgi man, pelei ir gaumīgs dizains un to ir visai parocīgi izpakot. Otrkārt, sākot to lietot, pārsteidza peles svars, ļoti viegla un vienkārša vadāmība. Patīkami, ka var mainīt peles darbības jūtīgumu ar pogu uz peles, nevis caur peles sistēmas iestatījumiem datorā.

Logitech G303 Shroud Edition pele paredzēta spēļu spēlēšanai, tomēr ikdienas lietošanai darbā ar dažādām programmām, tajā skaitā MS Excel, tā arī ir ļoti ērti pielāgojama un izmantojama. Peles forma ir kā futūristisks kuģis – izskats uzrunā, bet bija šaubas par funkcionalitāti. Noteikti šo datorpeli izbaudīs FPS (spēles, kur spēlētājs redz sevi no spēles tēla puses) spēļu cienītāji, jo pogas ātrums no nospiešanas līdz darbībai ir 1 ms.

Pele ir veidota no matēta materiāla, un pirmais iespaids ir tāds, ka produkts ir kvalitatīvs. Iepriekšējā apskatā par Logitech MX Master 3S peli tika minēts, ka tā darbojas uz dažādām virsmām. Logitech Shroud datorpele nav izņēmums – testa ietvaros tā arī bez aizķeršanās strādāja uz dažādām virsmām

Logitech G303 Shroud Edition peles funkcionalitāte un piedāvātās iespējas

Logitech Shroud datorpeles viens no jaunākajiem sasniegumiem ir HERO sensors, kas palīdz attīstīt iespaidīgu peles ātrumu un jūtīgumu. DPS šim sensoram var sasniegt līdz 25 000 DPI, taču Logitech Shroud G303 maksimums ir 14 000 DPI. Personīgais skatījums ir tāds, ja šis aksesuārs ir paredzēts FPS un citām Action online (tiešsaistes kaujas) spēlēm, tad vairāk par 14 000 DPI nav vajadzības. Testējot šo peli, sajūta ir tāda, ka rokās ir nonākusi ierīce, kas kalpos ilgāk, nekā standarta produkti. Standarta datorpelēm pēc aptuveni 50 000 veiktajiem klikšķiem, pogas dažkārt pārtrauc darboties.

Bez standarta pogām, uz peles var atrast DPI regulēšanai paredzētu taustiņu. Sānos papildus ir divas pogas, kuras var izmantot kā ekstras papildus funkciju iestatīšanai, aizstājot esošos klaviatūras taustiņus. Piemēram, League of legends un Dota 2 fani var tos izmantot, iestatot sev svarīgās funkcijas uz šiem taustiņiem. Tas krietni atvieglo spēles gaitu, jo spēlējot ērtāk ir nospiest kādu no šiem taustiņiem uz peles, nekā spēles gaitā meklēt un sajaukt taustiņus uz klaviatūras. Izspēlējot dažas spēles, biju patīkami pārsteigts.

Logitech G303 Shroud Edition kā sabiedrotais spēļu vidē

Logitech vienmēr ir veidojis produktus, lai tie atbilstu augstākajiem standartiem un palīdzētu spēļu cienītājiem izbaudīt spēles un sasniegt augstākās virsotnes e-sporta turnīros. Ilggadējas sadarbības rezultātā ar e-sporta profesionāli Shroud, Logitech radījis G303 Shroud Edition datora peli. Mihaels Grzesieks (Michael Grzesiek) jeb “Shroud” ir C9 Counter Strike spēles e-sporta profesionālais atlēts, kas šobrīd ir viens no ietekmīgākajiem un spilgtākajiem e-sporta kultūras pārstāvjiem.

Bezvadu datorpele būs lieliski piemērota, ja nevēlaties, lai Jūs ierobežotu vadi. Logitech G303 Shroud Edition bezvadu pele dos lielāku brīvību izbaudīt mīļākās datorspēles. Lietojot peli nepilnu stundu, nerodas sajūta, ka lieto bezvadu datorpeli, bet standarta. Reaģēšanas ātrums ir iespaidīgs. Papildus tam pelei ir mehāniskie peles taustiņi (mechanical switches), kas nozīmē ilgāku datorpeles mūžu un izturību, piemēram, intensīvu spēļu sesijās vairāku stundu garumā.

Pagājušā gada ietvaros Logitech paziņoja par savas Superlight sērijas izveidi, un šajā ziņā abas ierīces, varētu teikt, ka ir vienādas. Lielākais pluss Shroud G303 pelei  ir baterijas darbības ilgums, kas ir 145 stundas. Superlight tas ir 70 -72 stundas. Sajūtas lietojot Shroud G303 datorpeli var būt divējādas – lielākas rokas īpašniekiem pele sakumā liksies maza, bet lietojot to nedaudz ilgāk par to aizmirsīsiet un tā vairs tāda neliksies. Šī pele noteikti ir piemērotāka datorspēļu  entuziastiem,  tomēr to  var izmantot arī ikdienas darba vajadzībām. Baterijas ilgums ir ideāli piemērots  biznesa lietotājiem.

Tehniskā specifikācija

Kā galvenos tehniskos parametrus var minēt:

Izmēri

Augstums

117 mm

Garums

70 mm

Platums

40 mm

Svars

75 g

Sensora tehnoloģija

Sensora tips

HERO TM

Izšķirtspēja

100 – 25 000
dpi

Maks. paātrinājums

40g

Pogas

Pogu skaits

5 (Kreisais/labais klikšķis, ritināmā poga, vidējais klikšķis, +kreisās malas pogas papildus funkciju iestatīšanai pēc lietotāja izvēles)

Atbilstība

USB atskaites ātrums

1000 Hz (1ms)

Mikroprocesors

32 bitu ARM

Akumulatora darbības laiks (patstāvīgā darbīibā)

145h

Bezvadu tehnoloģija

Lightspeed

Citi parametri

Savienojamība

Lightspeed USB-A uztvērējs

Bluetooth tehnoloģija

Bluetooth® Low Energy Technology

Bezvadu diapazons

10 m

Savienojamība ar

Windows 8 un jaunāks
macOS 10.11 un jaunāks
Interneta pieslēgums ieteicamajiem
programmatūras atjauninājumiem

Iepakojuma kastē ietilpst

Bezvadu spēļu pele
USB-C lādēšanas kabelis
Lightspeed USB-A uztvērējs
USB pagarinātājs
Lietotāja pamācība
Uzlīme

Krāsas

Melna

Cena

129 Eur

Kopsavilkums

Personīgais gala vērtējums 10 baļļu skalā ir 8,5. Ja esi ilggadējas Call of Duty / Fortnite / Apex Legends / PUBG FPS spēļu entuziasts, tad šis pirkums noteikti neliks vilties. Nevajadzēs uztraukties par taustiņu atbildes laiku, jo darbības ātrums (Switch latency) ir lielisks.

Patika:

  • Pele ir ļoti viegla un vienkārši vadāma;
  • Peles speciālais nodalījums Bluetooth adaptera uzglabāšanai – izvairīšanās no adaptera pazaudēšnas;
  • Baterija darbības laiks – 145 stundas pie intensīvas lietošanas, kas lieliski noderēs datorspēļu vakariem;
  • Kvalitatīvi materiāli – darbošanās ilgums bez potenciāliem bojājumiem;
  • Matēts korpuss – personīgi nesvīst rokas.

Varēja būt labāk:

  • Nav domāta MMORPG (masveida vairāku spēlētāju tiešsaistes lomu spēles) spēlēm;
  • Cena – atbilst jaunākajām tehnoloģijām, paredzēta parasto datorspēļu cienītājiem;
  • Pele ir piemērota arī biznesa lietotājiem, jo baterijai ir salīdzinoši ilgs darbības laiks, taču birojā apkārtējiem var likties kaitinoša peles klikšķināšana;
  • Ideāli ieguļ plaukstā, tomēr cilvēkiem ar mazāka izmēra plaukstām lietošana var sagādāt neērtības. 

https://notepad.lv/logitech-g303-shroud-edition-kaut-kas-vairak-par-vienkarsu-spelu-datorpeli/