Logitech G Pro X Superlight 2 – vēl vieglāka datorpele spēļu entuziastiem

27. marts, 2024

Dažkārt šķiet, ka internetā atrodams pārlieku liels piedāvājums ar dažādām pelēm. Pēc skata tās varētu iedalīt ikdienas jeb tradicionālā tipa pelēs, ergonomiskajās pelēs, kas izceļas ar dažādiem izliekumiem, lai pasargātu mūsu plaukstu locītavas un elkoņus, kā arī spēļu pelēs, kas nereti izceļas ar ievērojamiem, krāsainiem dizainiem, kas dažkārt vēl tiek papildināti ar gaismām un kaudzi pielāgojamām pogām. Pavisam nesen uz apskatu no Logitech G saņēmām Superlight 2 peli, kas pēc skata ir eleganta un pieturās pie spēļu pelēm neraksturīgā minimālistiskā dizaina. Tomēr, paņemot peli rokās, uzreiz ir skaidrs – tā nav standarta spēļu pele.

Logitech G Pro X Superlight 2 dizains

Jau sākot ar iepakojumu, tā dizainu un detaļām – Pro X Superlight 2 ir visai eleganta ierīce. Datorpeles kastē viss sapakots pa plauktiņiem un ir ērti atrodams.

Pati pele ir visai minimālistiska – tai ir plūstošs dizains 2 klikšķi, rullītis un 2 papildus pogas. Uz apskatu saņēmām melno peles versiju, bet tā pieejama arī baltā vai koši rozā krāsā. Melnā peles versija pie lielākas gaismas daudzuma izskatās tumši pelēka.

Vienā no peles sāniem izvietots balts Superlight uzraksts, bet augšpusi rotā G burts, kas liecina par Logitech G jeb ražotāja spēļu entuziastiem paredzētajām ierīcēm.

Patīkami, ka kā jau vairumam Logitech datorpeļu, arī šīs aizmugurē ir nodalījums, kur ikdienā paslēpt un glabāt USB uztvērēju.

Superlight un Superlight 2

Pirms pusotra gada apskatījām Logitech G X Pro Superlight izteikti vieglo peli, kas pielāgota spēļu entuziastiem. Pavisam nesen uz apskatu saņēmām peles otro versiju un, ja šķiet, ka Superlight jau bija tuvu pilnībai, tad Superlight 2 ir tikusi pie dažiem uzlabojumiem – samazināta svara, jutīgāka sensora, ilgāka baterijas darbības laika un pieejamāka uzlādes risinājuma.

Visvairāk vēlētos izcelt uzlādes risinājumu – pirmo peles versiju bija nepieciešams uzlādēt ar specifisku MicroUSB uzlādes tipa risinājumu, taču otrai peles versijai ražotājs jau veicis uzlabojumus un pielāgojis standarta populāro USB-C tipa uzlādes risinājumu.

Superlight 2 aprīkota ar jaunāku Hero 2 sensoru. Salīdzinot ar peles pirmo versiju, tas var nodrošināt līdz pat 32 000 dpi (Superlight dpi maksimums ir 25 000), kas uz papīra izklausās labi, bet realitātē ne visiem būs nepieciešams. Piemēram, ikdienā sniedzot priekšroku FPS spēlēm pārsvarā izmantoju 800 dpi iestatījumus.

Kopumā ne izskata ziņā, ne ikdienas lietošanā būtisku atšķirību starp jaunāko un iepriekšējo peles versiju nemainīju. Vai ir kas tāds, kas liktu izvēlēties peles jaunāko versiju? Jā – USB-C tipa uzlādes risinājums!

Savienojamība ar Logitech G HUB programmu

Tāpat kā citām Logitech G speļu pelēm, arī Superlight 2 var plaši pielāgot G Hub lietotnē. Lietotnē, kā jau vairumam Logitech datorpeļu, iespējams pielāgot sensora jutību.

Lai gan pele neizceļas ar RGB gaismām vai ievērojamu pogu skaitu, tai tik un tā var iestatīt dažādus spēlētāju profilus dažādām spēlēm.

Arī 5 esošās pogas iespējams pielāgot pēc savām vēlmēm, piemēram, spēlēm, ikdienas darbiem vai video apstrādei.

Logitech Pro X Superlight 2 spēļu vidē

Logitech Pro Superlight 2 malā izvietotas 2 pogas. Ikdienas darbiem un dažādām FPS spēlēm tās ir pilnībā pietiekamas. Tomēr, daļai lietotāju, kas iecienījuši MMO tipa spēles, divas pogas varētu šķist par maz.

Spēlēs peli datoram pievienoju ar vadu. Lai gan patīkami, ka mainījies savienojuma tips no MicroUSB uz USB-C tipa, jaunais vads ir visai smagnējs un ciets. Lai uzlabotu spēļu pieredzi, būtu patīkami redzēt mīkstāku, vieglāku un kvalitatīvāku vadu.

Vienalga, vai ikdienā peli izmantojat ar paliktni vai bez – to var lietot uz dažādām virsmām. Peles vieglā konstruksvija ir priekšrocība FPS spēļēs, jo ļauj to ērti un ātri manervrēt, bet Hero 2 sensors nodrošina precīzas kustības un nemanāmu reakcijas laiku.

Tehniskā specifikācija

Kā būtiskākās tehniskās specifikācijas iezīmes ražotājs norādījis:

Izmēri

125 x 63.5 x 40 mm

Svars

< 60 g

Sensora tips

HERO™

Sensora jutība

100 – 32 000 dpi

Pogu skaits

5 pogas – labais un kreisais klikšķis, rullītis ar klikšķi un divas pogas pie īkšķa, kuras iespējams pielāgot G HUB programmā pēc saviem ieskatiem

Akumulatora tips

Iebūvēts, atkārtojami uzlādējams

Akumulatora darbības laiks

Ar pilnu uzlādi līdz 95 stundām (baterijas kalpošanas ilgums var atšķirties atkarībā no lietotāja peles lietošanas paradumiem un uzstādītajiem parametriem).

Savienojamība

LIGHTSPEED USB uztvērējs

Atbalstītās sistēmas

Vismaz Windows 10 vai jaunākas sistēmas versijas

Komplektācijā iekļauts

PRO X SUPERLIGHT 2 pele, LIGHTSPEED USB uztvērējs, USB-C uzlādes kabelis (no USB-A uz USB-C), lietošanas instrukcija

Krāsas

Baltamelnarozā

Kopsavilkums

Superlight 2 ir Logitech G Pro sērijas datorpele, kas paredzēta profesionāliem spēlētājiem, kuri meklē īpaši vieglu datorpeli ar augstu precizitāti un veiktspēju. Tai ir elegants, minimālistisks dizains un ergonomika, kas to padara par ērtu sabiedroto spēlēm vairāku stundu garumā.

Patika:

  • Izteikti vieglais peles svars;
  • Minimālistiskais, elegantais dizains, kas neliecina, ka tā ir gaming pele;
  • Kvalitatīva uzbūve.

Varētu būt labāk:

  • Pelei ir visai skaļi klikšķi;
  • Nav Bluetooth savienojamības iespējas;
  • Pogu skaits (MMO tipa spēlēm vairāk pogas būtu noderīgas).

Latvijas interneta veikalos Logitech G Pro X Superlight 2 var iegādāties, sākot no 135 Eur. Logitech oficiālajā mājaslapā tā šobrīd (27.03.2024.) pieejama par 169 Eur.

https://notepad.lv/apskati/logitech-g-pro-x-superlight-2-vel-vieglaka-datorpele-spelu-entuziastiem/