Logitech Ergo M575 – ergonomiska pele ar kursorbumbu par draudzīgu cenu

7. Aug, 2023

Mūsdienās cilvēkiem, kuri ikdienā strādā ofisā vai vienkārši daudz laika pavada pie datora, aktuāli kļūst ergonomiskie produkti – galdi, tastatūras, krēsli, peles, u.c. Ja runājam par perifērijas ierīcēm, tās nereti ir ar visai interesanta izskata izliekumiem. Šoreiz Logitech ir atsūtījis visai interesantu ergonomisko datora peli – Logitech Ergo M575. Ar ko tā ir tik īpaša? Peles kreisajā malā ir kursorbumba, ar kuru var pārvietot kursoru. Turklāt, pele tiek piedāvāta par visai pieejamu cenu!

Kā jau iepriekš minēts Ergo M575 ir ergonomiska pele. Kas tad īsti ir ergonomiska pele? Ergonomiskas iekārtas paredzētas tiem, kas pie datoriem pavada garas stundas. Pareizi radītas ergonomiskas peles palīdzēs balstīt roku un plaukstas locītavu tā, lai dienas beigās tā nejustu nogurumu.

Turpretī, peles ar kursorbumbu mūsdienās nav plaši sastopamas, tādēļ tā apvienojumā ar ergonomisku peli, pavisam noteikti pievērš uzmanību. Kursorpeles nereti ir iecienījuši spēļu entuziasti, jo tās neprasa kustināt pašu peli, bet ar īsu pirksta kustību ļauj strauji pārvietot kursoru. Peles lode ir pievienota sensoriem, kas uztver, kur tā atrodas starp divām asīm.

Logitech Ergo M575 iepakojums

Kā jau ierasts, Logitech kā iepakojumu izmanto papīru, kas ražots no FSC sertificētiem mežiem, kas apzīmē atbildīgu pasaules mežu apsaimniekošanu.

Pele un tās iepakojums arī ir sertificēts kā oglekļa neitrāls. Tas nozīmē, ka produkta un iepakojuma oglekļa ietekme ir samazināta līdz nullei, jo uzņēmums iegulda oglekļa emisiju izlīdzināšanas projektos, piemēram, koku stādīšanā.

Lai piešķirtu otro dzīvi nolietotai plastmasai un palīdzētu samazināt oglekļa dioksīda pēdu, ierīces plastmasas daļas veidotas no otrreizēji pārstrādātas pēc patēriņa plastmasas – 50% grafīta krāsas pelēm un 21% pelēkbaltajām pelēm.

Ergo M575 dizains

Pēc izskata jāsaka, ka Ergo M575 ir visai oriģināla pele – tai ir ne tikai ergonomiska forma, bet arī kursorbumba (Trackball), kas palīdz ērti pārvietot peles kursoru. Ja neesat peles paliktņu cienītājs, bet nevēlaties peli lietot uz galda virsmas, iespējams, ka Ergo M575 ir piemērots risinājums, jo to nebūs nepieciešams kustināt.

Ražotājs īsā (bet ļoti krāsainā) video lieliski parāda, cik maz vieta nepieciešama, lai to pilvērtīgi izmantotu arī salīdzinoši šaurās darba vietās.

Kā jau vairumam ergonomisko peļu, arī Logitech Ergo M575 radīta ar specifiskiem izliekumiem, kas ļauj tai ērti iegult plaukstā. Peles plastmasas virsma ir matēta ar tādām kā izliektām rievām, kas rada patīkamu, augstas kvalitātes produkta sajūtu.

Logitech ERGO M575 ir uzlabotā versija, kas tika izlaista pēc M570. Ja esat Trackball datora peļu fans, iespējams esat dzirdējis par MX sērijas ERGO peli. Jāsaka, ka M575 ir budžetam draudzīgaks un visai konkurētspējīgs variants ar mazāk pogām, ievietojamu bateriju nevis iebūvētu akumulatoru un dažiem citiem kompromisiem.

Ikdienas lietošana

Ergo M575 iespējams savienot gan ar Windows, gan ar Mac ierīcēm, turklāt, savienošana ir ātra un nerada galvassāpes. Lai gan sākumā šķita, ka šī ir kārtējā pele, kas radīta tikai, lai izceltos, biju pārsteigts, ka oriģinālā pieeja ar kursorbumbu, patiesībā ir visai ērta un pie tās var salīdzinoši ātri pierast.

Par peles augsto kvalitāti liecina arī atsauksmes internetā. Piemēram, Lielbritānijas Amazon to novērtējuši 19 100 pircēji, kas pelei vidēji piešķīruši 4.5 no 5 zvaigznēm. Jāsaka, ka tas ir visai augsts reitings. Pozitīvajās atsauksmēs bieži tiek minēts, ka pelei ir lieliska kvalitātes un cenas attiecība, tā ir eleganta, ērta un izcili pilda savu paredzēto ergnonomitātes funkciju. Dažas ne tik pozitīvas atsauksmes norāda, ka pelei mēdz būt problēmas ar Bluetooth savienojumu (testa ietvaros šādas problēmas nemanīju).

Pele enerģijas ieguvei diemžēl izmanto vienu AA tipa bateriju, ko, mūsdienās, manuprāt, būtu nepieciešams aizvietot ar akumulatoru, kuru varētu uzlādēt ar USB-C tipa lādētāju. Kā jau ierasts, peles aizmugurē iespējams to ieslēgt un izslēgt, kā arī nodalījumā blakus baterijai ir vieta kurā var ērti ievietot USB uztvērēju, lai tas nepazustu.

Logitech Options+ lietotne

Options+ lietotnē, kā jau ierasts, iespējams pielāgot peles pogu funkcionalitāti. No piecām Ergo M575 peles pogām trīs (peles rullīti un divas papildus pogas) iespējams programmēt jeb pielāgot to funkcionalitāti pēc saviem ieskatiem.

Peles papildus divām pogām var izvēlēties kādu no garajā sarakstā pieejamajām funkcijām, piemēram, interneta pārlūkprogrammā doties soli atpakaļ, izslēgt ierīces skaņu vai atvērt kādu failu, mapi vai programmu.

Lietotnē iespējams arī pielāgot kursorbumbas jutību, lai ar to varētu ātrāk vai lēnāk pārvietot kursoru.

Tehniskā specifikācija

Pele

Peles izmēri

134 x 100 x 48 mm

Peles svars (ar baterijām)

145 g

USB uztvērējs un sensors

USB uztvērēja izmērs

18,7 x 14,4 x 6,1 mm

USB uztvērēja svars

1,8 g

Sensoru tehnoloģija

Precīza optiskā izsekošana, DPI: 400 – 2000

Pogas un rullītis

Pogu skaits:

5 pogas, kuras var pielāgot pēc savām vēlmēm (Kreisais/labais klikšķis, atpakaļ/uz priekšu, ritenītis ar vidējo klikšķi)

Akumulators

Baterijas

1x AA

bateriju darbības laiks

līdz 24 mēnešiem (darbības laiks var atšķirties atkarībā no lietotāja paradumiem un datora)

Savienojums

Savienojuma veids

2,4 GHz bezvadu savienojums

Bezvadu savienojuma diapazons

10 m (bezvadu diapazons var atšķirties atkarībā no lietotāja, vides un datora)

Papildaprīkojuma programmatūra

Logitech Options +

Kopsavilkums

Patika:

  • Ergonomiskais dizains;
  • Kvalitatīvi materiāli;
  • Savienojumam var izmantot USB uztvērēju vai Bluetooth;
  • Lieliski piemērota šaurām darba vietām.

Varētu būt labāk:

  • Pele nesaglabā iestatītos iestatījumus, ja maina ierīces, tie jāiestata no jauna;
  • Tiek izmantota AA baterija, peles uzlādei varētu izmantot c-tipa uzlādi un iztikt bez maināmām baterijām.

Logitech oficiālajā vietnē Ergo M575 peli iespējams iegādāties par 55 Eur, bet Latvijas interneta veikalos tā pieejama vidēji par 40 – 60 Eur.

https://notepad.lv/apskati/logitech-ergo-m575-ergonomiska-pele-ar-kursorbumbu-par-draudzigu-cenu/