Liriskā brīnumdare Nanoha. Mahou Shoujo Lyrical Nanoha: Reflection

Jauns zvaigžņu arheologs Juno Skraija atlido uz necivilizētu planētu Nr. 97 (tā arī – Zeme), lai savāktu zaudētus artefaktus. Dārgās Sēklas, maģiskās enerģijas krātuvi, jau iekļāvuši aizsardzības programmā un Juno, dabūjis pa kaklu, saprot, ka pats daudz nesakaros. Nav nekāda bēda – te taču ir vietējie iedzīvotāji. 9 gadus vecā Nanoha Takamati, saņēmusi mentālu saucienu pēc palīdzības, izglābj ievainoto Juno un, apspriedusi ar viņu situāciju, piekrīt palīdzēt. Taču Nanoha kopā ar Juno, kurš konspirācijas pēc pieņem sermuļa izskatu, neilgi veda maho-sjodzjo un viņas pavadoņa – dobucu dzīvi. Tikko japāņu skolniece sajūt garšu un iegūst maģiskas spējas, kā nākas sadurties ar tādu pašu meiteni vārdā Feita Testarossa, kura ir ieradusies pēc Sēklām pēc ļaunās mātes pavēles.

/

Pirmā tikšanās parāda Nanohai, ka viņai jaunajā tehnomaģijas pasaulē iedzimtais talants maz ko nozīmē pret meistaru pieredzi un māku. Tikai Feitas bruņinieciskā daba ļauj Nanohai saglabāt dzīvību. Apdomājusi situāciju, Nanoha saprot, ka vēlas iedraudzēties ar Feitu un palīdzēt viņai, taču viņa sāks ieklausīties tikai sev līdzīgajai, vai spēcīgākai. Sagatavojušies un nostiprinājusi garu, samuraju meita izsauc konkurenti uz izšķirošo cīņu, kuras laikā apkārt Zemei sāk plīst pati Telpa. Tagad jau pienāk laiks iejaukties augstākiem spēkiem, bet visiem varoņiem pienāk izšķiršanās laiks...

(Atvainojos, bet tik nesakarīgu anotāciju lasu un tulkoju pirmo reizi! Tomēr jāsniedz ziņas par vienu no populārākajām japāņu anime franšīzēm.)

https://yummyanime.com/catalog/item/lirichnaya-volshebnica-nanoha-tv

https://kissanime.ac/Anime/Mahou-Shoujo-Lyrical-Nanoha-Reflection/Movie?id=144363

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/76/Mahou_Shoujo_Lyrical_Nanoha

https://myanimelist.net/anime/17947/Mahou_Shoujo_Lyrical_Nanoha__Reflection

Viki lapa.

http://nanoha.wikia.com/wiki/Magical_Girl_Lyrical_Nanoha_Reflection

Sižets no krievu Vikipēdijas ir daudz sakarīgāks.

Seriāla centrālā figūra ir vienkārša japāņu skolniece Takamati Nanoha. Seriāla sākumā viņai ir 9 gadi un viņa mācās pamatskolas trešajā klasē. “Parasta trešklasniece”, tā viņa pati sevi sauc katrā pirmās sezonas episodē jeb, kā mēs saucam – sērijā. Viņa uzskata, ka atšķirībā no draudzenēm viņai nav nekādas īpašas spējas, viņa nezina, ko darīs nākotnē. Taču drīz vien noskaidrojas, ka viņai ir cita veida spējas – maģijā. Tieši tās palīdz viņai sadzirdēt palīgā saucienus, ko telepātiski sūta atnācējs no citas pasaules, jauns arheologs Juno Skraijs (Yūno Skraya).

Pasaulē, no kuras ir ieradies Juno Skraija, maģija tiek uzskatīta par pilnīgi parastu lietu. Ne visai tomēr saprotams, kāds šīs pasaules iedzīvotāju procents ir magi, zināms tikai, ka kārtības nodrošināšanai šajā jomā eksistē īpaša militarizēta organizācija, ko sauc par “Telpas-laika biroju” (angļ. Time Space Administration Bureau). Nanohei jau pirmajā sezonā ir jāsastopas ar šo organizāciju, bet trešajā sezonā viņa jau pati ir tās štata darbiniece. Tāpat ir zināms, ka šo pasauļu magi, lai realizētu savas maģiskās spējas, izmanto īpašas „intelektuālas iekārtas” (angļ. intelligent device). Viņi piegādā magiem ieročus un kaujas aprīkojumu, kā arī sniedz dažas papildu iespējas, piemēram, spēju lidot. Šo iekārtu ārējais izskats, kā sākotnējā, tā kaujas veidā, katrai iekārtai ir savādāks. Iekārtām ir pašām savs intelekts un tās var sazināties ar saviem īpašniekiem, kā likums, angļu valodā (lai gan saprot arī japāņu valodu, ja īpašnieki vēršas pie viņām japāniski).

Juno Skraijs (parasti dēvēts par Juno-kunu) arī bija mags. Taču acīmredzot, bez lielas pieredzes izmantot maģiju kaujas apstākļos. Pamatā viņa aizraušanās ir arheoloģija. Reiz viņš uzduras īpaši bīstamu artefaktu krātuvei, ko sauc par «Jewel seeds» (viens no iespējamiem tulkojumiem: «dārgās sēklas»). Viņš nespēj tās saturēt un tās aizlido Visumā, konkrēti – nonāk uz Zemes. Šiem artefaktiem ir spēja pārvērsties bīstamos monstros.Cīņā ar tādu monstru Juno-kunu ievaino: tad viņš arī telepātiski sauc pēc palīdzības, šo saucienu izdzird Nanoha.

Juno-kuns nodod viņai savu intelektuālo iekārtu, ko sauc «Raising Heart» un māca viņai maģijas izmantošanas pamatus. Sākumā domāts, ka Nanoha tikai palīdzēs Juno tajā periodā, kamēr viņš izārstēs savas rētas, taču Nanoha uzrāda visai izcilas spējas, tāpēc viņu sadarbība turpinās. Lai nerastos pārpratumi (kur pēkšņi mazai meitenei uzradies draugs – pieaudzis puisis – Juno izskats uz Zemes ir – neliels sermulis.

Drīz tomēr izrādās, ka nanoha ar Juno nav vienīgie, ko interesē «sēklas». Tās medī vēl viena brīnumdare Feito Testarossa (Fate Testarossa), tāda paša vecuma meitene kā Nanoha, tikai pieredzējušāka. Taču, spriežot pēc skumjās sejas izteiksmes, viņai šī nodarbe nesagādā nekādu prieku. Tagad Nanohas priekšā ir jauns uzdevums, ne vien savākt «sēklas», bet arī palīdzēt savai jaunajai paziņai... Par spīti tam, ka pirmajā tikšanās reizē Feito divcīņā gandrīz izdodas Nanohu nogalināt... viņu izglābj Juno.

Sižets ir tik populārs, ka pēc tā ir veidoti vairāki seriāli un filmas.

Magical Girl Lyrical Nanoha (jap. 魔法少女リリカルなのは, maho: sjo:dzjo ririkaru Nanoha) ir režisora Akijuki Simbo anomeseriāls, ko no 2004. gada oktobra līdz decembrim translēja TV, tajā bija 13 epizodes.

Faktiski „Nanoha” ir atzars no datorspēles un OVA Triangle Hearth, taču serials iegūst jūtami lielāku popularitāti, kā oriģinālais darbs. Bez pirmā seriāla Mahō Shōjo Ririkaru Nanoha, tiek izlaisti divi turpinājumi: Mahō Shōjo Ririkaru Nanoha A’s (13 sērijas, ko translē 2005. gada oktobrī – decembrī) un Mahō Shōjo Ririkaru Nanoha StrikerS (26 sērijas, no 2007. gada aprīļa līdz septembrim) un divas anime filmas (Mahō Shōjo Ririkaru Nanoha The MOVIE 1st (2010. gads) un Mahō Shōjo Ririkaru Nanoha The Movie 2nd A's (2012. gads)). Tāpat uz minētā sižeta bāzes tiek izdota manga, ranobe un CD drama.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Magical_Girl_Lyrical_Nanoha

Saraksts:

Spēle ”Triangle Heart” („Sirds trijstūris”), izstrādātājs „Ivory Janis” 1999.

Anime seriāls ”Triangle Heart” („Sirds trijstūris”), režisori Saga Satosi (1 līdz 5), Simbo Akijuki (6 līdz 9), 2000-2003.

Anime seriāls „Maģiskā meitene, liriskā Nanoha” (Mahou Shoujo Lyrical Nanoha).  Režisors Akijuki Simbo. 2004.

Anime seriāls „Liriskā brīnumdare Nanoha: Asi” (Mahou Shoujo Lyrical Nanoha A’s). Režisors Kusakava Keidzo, 2005.

Anime seriāls «Magical Girl Lyrical Nanoha StrikerS». Režisors Kusakava Keidzo, 2007.

Animācijas filma «Magical Girl Lyrical Nanoha The Movie 1st». Režisors Kusakava Keidzo, 2010.

Spēle «Magical Girl Lyrical Nanoha A's Portable: The Battle of Aces», izstrādātājs “Namco Bandai”, 2010.

Spēle «Magical Girl Lyrical Nanoha A's Portable:The Gears of Destiny», izstrādātājs “Namco Bandai”, 2011.

Animācijas filma «Mahou Shoujo Lyrical Nanoha The Movie 2nd A's». Režisors Kusakava Keidzo, 2012.

Animācijas seriāls «Magical Girl Lyrical Nanoha Vivid». Režisors Ito Juki, 2015.

Animācijas seriāls «ViVid Strike Izšķirošais trieciens!». Režisors Nisimura Dzjundzi, 2016.

Animācijas filma «Magical Girl Lyrical Nanoha Reflection». Režisors Cudzuki Maki, 2017.

Animācijas filma «Magical Girl Lyrical Nanoha Detonation», Režisors Hamana Takajuki, iznāks 2018. oktobrī.