Lilija Berzinska. Pasaules centrs

Īsumā par autori un viņas grāmatu.

Lilija Berzinska (dzimusi 1978. gada 18. decembrī) ir latviešu rakstniece, kas raksta galvenokārt bērniem. Latvijas Universitātē ieguvusi doktora grādu teoloģijā par promocijas darbu "Māsa Marija Stefana kā Terēzes no Lizjē tēla pārņēmēja" (2011). Strādājusi par lektori Latvijas Universitātē un Rēzeknes Augstskolā. Publicējusi grāmatas bērniem "Nezināmais zvērs" (2009), "Ziloņu dārzs" (2012), "Pļavas pasakas" (2014), "Lamzaks meklē lamzaku" (2016) un "Skelets skapī" (2018). 2015. gadā klajā nāca darbs pieaugušajiem — romāns "Putnu osta", bet 2017. gadā pasaka "Pasaules centrs". Tulkojusi vairākas grāmatas gan pieaugušajiem, gan bērniem no angļu un krievu valodas.

Grāmatas "Ziloņu dārzs" un "Lamzaks meklē lamzaku" nominētas Literatūras gada balvai, L. Berzinska saņem šo balvu 2019. gadā par grāmatu "Skelets skapī".

https://lv.wikipedia.org/wiki/Lilija_Berzinska

Pasaules centrs

Vai uz pasaules ir tāda vieta, kur beidzot drīksti būt pats — tāds, kāds esi, neizlikties, neizdabāt, necensties mantas, statusa, panākumu un citu viedokļa dēļ? Tibo saprot, ka valdzinošā Florānsa ideālo Pasaules centru iztēlotos gluži citādu — kā mūžīga karnevāla līksmi un bezrūpību. Vai tas nozīmēs vientulību?

“Lilijas Berzinskas pasakā Pasaules centrs Tibo teic — “Es gan par Pasaules centru vairāk iztēlojos vietu, kurā valda klusums.” Tieši klusumā ir šī stāsta maģija. Piepildītā, pārlaicīgā, pasakainā. Klusuma atbilde mūsu skaļajam un ārišķīgajam laikmetam. Lilija Berzinska dāvājusi  mums cilvēkmīlestības un bijības pilnu brīnumainu pasaku. Mēs esam dzīvi — signalizē Pelēkais tornis.”

Nora Ikstena

Lilija Berzinska (1978) ir rakstniece, tulkotāja, humanitāro zinātņu doktore, literatūrā debitēja ar pašas ilustrētu grāmatu bērniem Nezināmais zvērs (2009). Līdzās daudziem tulkojumiem no angļu un krievu valodas līdz šim izdots garstāsts Ziloņu dārzs (2012), kas tika nominēts Latvijas literatūras gada balvai, un krājums Pļavas pasakas (2014). 2015. gadā klajā nāca rakstnieces debijas darbs pieaugušajiem — romāns Putnu osta. 2016. gadā iznākusī grāmata Lamzaks meklē Lamzaku tika nominēta Latvijas literatūras gada balvai kategorijā Labākais oriģināldarbs bērniem.

Ar autores ilustrācijām

Jāņa Esīša vāka dizains un ilustrāciju apstrāde

https://www.dgramata.lv/dg-izdotas-gramatas/dailliteratura/originalliteratura-latviesu/romani/pasaules-centrs