Lietuvas kons. Jubilejas kons

Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem, 1990.gadā, Lietuvā notika divi ļoti labi - vienkārši fantastiski - notikumi.

Pirmkārt, drosmīgie lietuvieši nolēma pasludināt neatkarību. Tas, bez šaubām, bija pats labākais, kas 20. gadsimta otrajā pusē varēja notikt Lietuvā.

Otrkārt, radoši cilvēki joprojām tajā pašā 1990. gadā organizēja pirmo zinātniskās fantastikas konvencija Lietuvā - Lituaniconu. Es neteikšu, ka tas ir - pats fantastiskākais, kas varēja notikt ar Lietuvu divdesmitā gadsimta otrajā pusē. (Tad notika daudzas neikdienišķas un nereālas lietas), bet tomēr kopš pirmā Lituanicona tas jau ir noticis katru gadu bez pārtraukuma - tā ir fantastika.

Mēs esam īsi pirms 2019. gada notikuma - jubilejas - trīsdesmitā Lituanicona. Mēs esam priecīgi paziņot, ka tas notiks 13. aprīlī. Un prieks, ka divi no viesiem jau provizoriski ir vienojušies par klātbūšanu, pārliecinieties, ka aizrautīgas būs ne tikai vecās zinātniskās fantastikas dvēseles - bet nav šaubu, ka tas būs ļoti vērtīgi tiem, kuri fantastiku atklāja vēlāk.

30 gadi ir vesels fantāzijas laikmets. Un laikmetam ir sākums un beigas. Tādēļ mēs oficiāli publicējam XXX Lituanicon tēmu: "EROS nāk".

Iegaumējiet šo datumu: Lituanicon 2019 will be held on 13th April 2019 in Vilnius.

No Facebook.