"Lielais Ķīnas Mūris" - filma.

Ķīnas Mūri cēla 1700 gadus, ar to saistās daudzas leģendas. Filmā ir stāstīta viena no tām. Vismaz tā saka pašā filmā. Tātad - notikumi risinās Viduslaikos, kad Ķīna Eiropai bija eksotiska, tāla zeme ar daudziem noslēpumiem. Viens no tiem - melnais pulveris, kura pagatavošanas noslēpumu, līdz ar citiem noslēpumiem, Ķīna sargā kā acuraugu. Uz turieni dodas it kā tirgotāju karavāna ar mērķi šo noslēpumu iegūt. Ceļš ir grūts: ceļa grūtības, mežonīgu cilšu uzbrukumi un noslēpums, kāpēc ir uzbūvēts Lielais Mūris. Rezultātā, līdz Ķīnai nokļūst tikai divi. Nokļūst tieši brīdī, kad beigušies kārtējā sešdesmitgade, kad Ķīnai no ziemeļiem brūk virsū retro-svešo bari. Tieši tāpēc arī ir uzcelts mūris. Abiem eiropiešiem nākas izvēlēties: palikt ķīniešu cietumā vai piedalīties mūra aizstāvēšanā. Vismaz uzreiz nogalināti viņi netiek. Figūras uz šaha lauciņa ir izvietotas.

 

 

Tiktāl pats filmas sākums, tālāk nestāstīšu, citādi sāksies sižeta pārstāsts.

Tātad, par pašu filmu. Tā ir tipiska piedzīvojumu filma, kas veidota piedzīvojumu klasikas stilā. Tas nozīmē arī to, ka tā patiks šī žanra cienītājiem. Tas ir tāds mūsdienu Stīvensons, Hagards, Sabatini, Mains Rids, Karls Mejs, Aleksandrs Dimā un Valters Skots, tikai ar Austrumu kolorītu un īstenībā - ar zinātnisko fantastiku - alternatīvo vēsturi, nevis fantāziju. Filmā nav maģija, kāda tur fantāzija bez maģijas?

Filmai ir arī sava deva ideoloģijas: Ķīna un Rietumi var saprasties, cilvēki nemaz nav tik dažādi. Kopēju briesmu priekšā mums jābūt vienotiem.

Filma ir skatāma, ar spraigu sižetu un varoņiem, kuri mainās raksturā, kaut arī - kā jau tāda žanra filmās, bez ļoti smalkas priekšvēstures. Galvenais te ir aventure - no franču valodas.

Pilnīgi noteikti 12+, jo "svešie" patiešām ir pat briesmīgāki par "Alien". Mazākiem bērniem rādīsies murgi, galu galā tas ir 3D. ASV reitings ir pat PG-13, bet Kanādā - 14A.

Filmas autori nezvērus ir aizņēmušies no Džou dinastijas laika rituālo trauku apdares motīviem - taotie.

http://kino.musu.lv/lv/filma/2477_lielais_kinas_muris/

Starp citu, ASV filmu sāks rādīt tikai no 17. februāra.

Filmas mājaslapa. Ļoti veikli visur izvairījušies no briesmoņu tuvplāniem – lielākā filmas noslēpuma.

http://www.thegreatwallmovie.com/