Lī Viksena. Par Lapsu

Apraksts par autori un viņas daiļtadi

Dzimusi 1988. gada 18. februārī, Iževskā.

Īstais vārds - Poļina Jurjevna Gladiša - jauna rakstniece no Iževskas. Viņa uzauga žurnālistu ģimenē. Beidza Udmurtijas Valsts universitātes Sociālo komunikāciju institūtu ar PR grādu. Viņai izdevās strādāt plašsaziņas līdzekļos un apprecēties. Visu mūžu viņa nekad nešķīrās no grāmatām. Poļina nolēma, ka vēlas rakstīt grāmatu 25 gadu vecumā. Jaunajai meitenei nebija personīgās dzīves, viņai bija brīvais laiks. Turklāt viņa negāja pastaigāties un neinteresējās par TV šoviem. Poļina vēlējās uzrakstīt fantāzijas stāstu, kas būtu interesants tādiem cilvēkiem kā viņa. Iesācēja autore literārajā tirgū neredzēja personāžus, kas būtu cienīgi par piemēru sava vecuma meitenēm. Mūsdienu grāmatās pārāk daudz uzmanības tiek veltīts mīlestības pārdzīvojumiem, saka Gladiša. Viņas grāmata ir reālistiska žanra fantāzija. Salīdzinot, tas nav Tolkiens, ne rūķi un ne elfi, bet drīzāk “Troņu spēles”. Viņa ātri uzrakstīja grāmatu - 2–2,5 mēnešu laikā. Viņa katru dienu tai veltīja stundu. Neatkarīgi no garastāvokļa, meitene rakstīja, dažreiz pat nācās piespiest sevi. Un iedvesma nāca jau šajā procesā. Rakstīšanas laikā man bija jālasa daudz papildu literatūras. Biežāk - enciklopēdijas. Tāpēc, ka meitene bija virspusēji pazīstama ar Viduslaiku tēmu. “Es tiešām nejutos kā sevi apkaunojusi”. Poļina Gladiša veselu gadu nevienam nerādīja uzrakstīto grāmatu, jo baidījās, ka viņu kritizēs un izsmies. Tad viņa nolēma parādīt manuskriptu izdevējiem Maskavā. Bet nepietika dūšas, un meitene atnesa grāmatu atpakaļ. Meitene rakstīja izdevējam no Jekaterinburgas, taču viņu grāmata neinteresēja. Vīrietis ieteica sazināties ar AST. Galvenais vadītājs atbildēja, ka galvenajam redaktoram ir nosūtījis Poļinas grāmatu. Meitene domāja, ka viņi sāks spēlēt futbolu no viena uz otru, un nolēma par to aizmirst. Bet pēc nedēļas, pulksten 3:00, jaunais autors saņēma pozitīvu atbildi. Pēc tam sākās grūts gads - rediģēšanas laiks. Grāmatā tika izdarīti vairāki labojumi un ar katru konsultēja Polinu. Galvenā problēma bija tā, ka viņas grāmata neietilpa esošajos fantāzijas tirgus virzienos. Publikācijai tika izvēlēts vārds Lī Viksena, un grāmatas nosaukums bija “Mans vārds ir Lapsa”. Poļinai tas ne visai patika, bet grāmatas izlaišanas labad viņa bija gatava uz jebko. Publikācijai ilustrācijas zīmēja Polinas māsa Saša. Viņi ilgi strādāja pie vāka. Viņi 3 mēnešus meklēja piemērotu fotoattēlu un pēc tam vienojās par cenu. Tātad, ar visām izmaiņām un labojumiem, izlaišanas datums tika atlikts 5 vai 6 reizes. Grāmata "Mans vārds ir Lapsa" rakstniecei nav pēdējā. Viņa iecerēja triloģiju. Jau gatavs otrajam, darbā - trešajam. Meitene atrod iedvesmu un sižetus parastajā dzīvē.

[Dabiski, tagad triloģija ir pabeigta – t. p.]

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/664902-li-viksen

Bibliogrāfija.

Cikls"Lapsas pils"

1. Mani sauc Lapsa (2016) 2. Vilku mednieks (2017) 3. Vārds Lapsai (2018)

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/664902-li-viksen

Mani sauc Lapsa.

Izliekoties par zēnu-karavīru, meitene Lapsa (Lisa) iestājas dienestā Sārtās Rozes leģionā. Viņai nerūp pasaules liktenis: lai tikai būtu kaut kas, ko ēst un kur gulēt. Bet viss mainās, kad Lapsa atrod skolotāju skarbā ārzemju komandiera Atosa personā un uzzina briesmīgo noslēpumu, ko glabā leģiona ģenerālis - skaistā un baisā lēdija Alaila ... "Mans vārds ir Lapsa" - tas ir stāsts par meiteni, kas skrien no pagātnes pretī kara šausmām. Šīs ir durvis uz plašo nezināmas valstības pasauli, kurā dienas laikā plosās kari, bet ugunskura gaismā tiek stāstītas brīnumainas pasakas.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1001488952-menya-zovut-lis-li-viksen

Vilku mednieks.

Divsimt gadu vecās Karalistes pasaulē pa pilsētām klīst vilku mednieks - neveiksmīgs mednieks, kurš visur savā ceļā atmasko sabojātas aristokrātijas un izmisušās buržuāzijas tumšās lietas. Un jo tālāk viņš iet, jo grūtāk viņam ir saglabāt cilvēcību sevī. Un tagad noslēpumains burvis ar savu līgavu pieņem darbā algotni, lai dotos uz pašu tumsas sirdi, uz Tumsas Apvidu, lai cīnītos ar Iesūcēju. Mednieka un ceļotāju ceļi krustojas, neskatoties uz laiku, kas viņus šķir. Un Karalistes liktenis izdarīs jaunu loku. Vēlreiz apmeklējiet Karalistes valstību, izlasot ilgi gaidīto romāna “Mans vārds ir Lapsa” turpinājumu.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1002055652-ohotnik-na-volkov-li-viksen

Lapsas vārds.

Stāsts drīz beigsies. Lai glābtu Valstību, drosmīgajai Lisai būs jāatrisina noslēpumaino vēstījumu mīklas, jāsavij kopā vārdi un likteņi, jātiekas ar veciem draugiem un ienaidniekiem un jāpārbauda, cik viņa ir spēcīga, vairāk nekā vienu reizi. Vai Lapsa ir gatavs uzzināt patiesību, lai cik briesmīga tā arī nebūtu? Vai viņa spēs saglabāt savu īsto vārdu un samierināties ar to? Patiešām, galvenā cīņa ir cīņa ar sevi ... Kad pasaule karājas mata galā un tumsa kļūst melnāka nekā nakts, paliek tikai zirgu apseglot un doties prom, un tikai Voija zina, cik daudz durvju būs jāatver, pirms kāda no tām vedīs uz mājām.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1002750925-imya-dlya-lis-li-viksen