Ļeņins dzīvs, Ļeņins mirdz, Ļeņins spēlē ģitāru.

ļeņins spēlē ģitāru - lenonsReiz plašajā pasaulē dzīvoja kāds vīrs, izauga liels un nomira. Tad viņam sāka celt pieminekļus, un tiem sākās pašiem sava dzīve.

Šī ir biogrāfija piemineklim kurš atrodas Fremontā, Sietlā.

Tas ir 5 m augsts bronzas Ļeņina piemineklis, tā autors ir Emil Venkov, sākotnēji tika uzstādīts Slovākijas pilsētā Popradā 1988. gadā. Ne pārāk veiksmīgs brīdis, huh? Protams, nepagāja ne gads, kad tas tapa demontēts un nogrūsts pilsētiņas putekļainākajā stūri. Bet. Bet! Objekta laikabiedram, Amerikas ebrejam Lewis E. Carpenter, kurš tajā brīdī pasniedza angļu valodu Popradā, iestājās apskaidrība/īssavienojums domāšanas orgānos (bet var būt arī ne domāšanas) un viņš nopirka pieminekli samaksājot $13,000 – metāla cenu. Ar paša skulptora palīdzību objekts tapa iepakots un aizvests uz Fremontu, kopumā tas Levi izmaksāja $41,000 un visa tā rezultātā subjekts bija spiests ieķīlāt savu māju. 1994. gada 18. februārī  Lewis E. Carpenter gāja bojā autoavārijā. Žēl, bija neapšaubāmi uzņēmīgs cilvēks, visu cieņu. Objekts turpina mitināties viņa sētas pagalmā. Subjekta mīļā ģimenīte sākotnēji centās pārdot to vietējai metāllietuvei, bet, par laimi neveiksmīgi, un visādu peripetiju rezultātā  1995. gadā objekts nokļuva savā patreizējā atrašanās vietā – Fremontā -  N 34th St & Evanston Ave N stūrī, kur viņam kompāniju sastāda kodolraķetes fizelāža un Fremontas Trollis.

 

 

Tālāko objekta biogrāfiju var skatīt zemāk redzamajās fotogrammās.

Pelēkā ikdiena:

ļeņins ikdienāļeņins Fremontā

Ļeņins sekmīgi tiek iekļauts gay pride parādē kur rullē un spārda neganti:

ļeņins un geji ļeņins un gejiļeņins un gejiļeņins un gejiļeņins un geji

Uz ziemassvētkiem objekts tiek iluminēts:

ļeņins un ziemassvētkiļeņins un ziemassvētkiļeņins un ziemassvētki

Tauta mīl vectētiņu:

ļeņins un tauta

Un pat zīmē:

ļeņins skicesļeņins skices

Vectētiņš Ļeņins mimikrē par tēvoci Semu?

ļeņins un cepureļeņins un cepureļeņins un cepure

Nu - un protams politika:

ļeņins un politikaļeņins un politika

Ģimene nav atmetusi cerības to pārdot – 2005. gadā par prasīja $150,000 - 2006. gadā jau $250,000. Interesanti, cik prasa tagad.

Zināms daudzums ar ļeņinekļiem atrodas netālu no Todaižu muižas.

Tiem kam ir par maz – var doties ceļojumā un meklēt ļeņinekļus-vientuļniekus.

Sociālisma pieminekļi pasaulē – tiesa vāciski

Vai šeit var saskatīt morāles iezīmes? Darba hegemons objektus spridzina un aplej ar krāsu – plušķainā inteliģence (par kuru objekta oriģināls izteicās diezgan neatzinīgi) novieto to pilsētu parkos. Hmm, arī Fortūnai brīziem mīl parādīt dibenu. Lai gan – Barklaja de Tolli un Pētera I  Rīgas pieminekļu biogrāfijas arī ir diezgan interesantas. Galu galā - cilvēki izmanto simbolus ar kuriem saistās šie objekti, lai manipulētu ar saviem līdzcilvēkiem, vienkārši Fremontā to dara gaumīgi.

Upd.
Brjanskas apgabala Balto Krastu ciematā vandāļi izkrāsojuši Voldiņu.

ļeņins brjanskāļeņins brjanskā un menti

Čakli nelieši - ne krāsa ne baloniņš - ar OTIŅU strādājuši. Menti ņem krāsu analīzei un izskatās uzjautrinoši, īpaši tas kurš apakšā pa kreisi auro - klasisks varas vertikāles pārstāvis. Krāsu gamma gan neizprotama, bet Meistariem labāk zināms.