Ļena Eltanga. Akmens kļavas

Apraksts par autori un viņas grāmatu

Romāna darbība risinās pansijā "Akmens kļavas", kas atrodas izdomātā ciematiņā Velsā. Tā sižets ir virtuoza detektīvmīkla, kuras krāšņā, bagātā izteiksmes forma priecēs katru valodas gardēdi. Raganīgās pansijas noslēpumi, Īrijas līča dzestrā dvesma, Velsas senās leģendas, mīlas stāsts amplitūdā no kaislības līdz naidam, mīklainā nāve, kuras - iespējams - nemaz nav bijis... tā ir grāmata prātamežģis, kuras varoņi maina maskas un jauc pēdas tik meistarīgi, ka atklāt pagātnes noslēpumus viņiem ir tikpat svarīgi, kā saprast tagadnes jēgu.

No krievu valodas tulkojusi Maira Asare.

https://www.janisroze.lv/lv/jana-rozes-apgads/jra/jra/akmens-klavas.html

Ļena Eltanga (dzimusi 1964. gadā Ļeņingradā) ir krievu dzejniece un prozas rakstniece.

Viņa dzimusi Ļeņingradā un absolvējusi Irkutskas Valsts universitātes Filoloģijas un žurnālistikas fakultāti. Kopš 1991. gada viņa dzīvo Viļņā (Lietuva).

Viņa nodarbojās ar žurnālistiku un tulkošanu. Viņa debitēja dzejoļu krājumā 2003. gadā, un 2006. gadā tika izlaists viņas pirmais romāns "Kumanikas aizbēgšana", kas tika iekļauts Andreja Belija balvas "īsajā sarakstā", balvas "Nacionālais bestsellers" "īsajā sarakstā" un Nacionālās literatūras balvas "garajā sarakstā" "Lielā grāmata". 2006.-2007. gada sezonā.

2008. gadā tika izdots autores otrais romāns "Akmens kļavas", par kuru tika piešķirta Jaunā literārā balva-2009. 2012. gadā romāns tika tulkots lietuviešu valodā (tulk. Vladas Braziunas), vēlāk - arī latviešu valodā.

Rakstnieka trešais romāns "Citas bungas" tika izlaists 2011. gadā, un tajā pašā gadā tam tika piešķirta "Krievijas balva". 2012. gadā romāns “Citas bungas” tika iekļauts Nacionālās literārās balvas “Lielā grāmata” “īsajā sarakstā”.

Ceturto romānu - "Kartahena" - 2015. gadā izdeva Ripol Classic. Romāns tika tulkots arābu valodā 2017. gadā, un šobrīd tas tiek tulkots angļu valodā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BB%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B3,_%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B0