Laura Gajego. Idunas hronikas

Ieskats autores daiļradē un biogrāfijā.

Laura Gallego. The Idhun Chronicles

MEMORIAS DE IDHUN I: LA RESISTENCIA

Pretošanās.

Trīspadsmit gadus vecā Džeka dzīve mainās vienā mirklī: no rīta viņam bija māja mājīgā Dānijas pilsētā un mīloši vecāki - un tās pašas dienas vakarā viņš, vientuļš, nobijies, ar salauztu sirdi, atrodas pats kaut kur tālu no Zemes svešu cilvēku sabiedrībā. Drīz vien izrādās, ka zēnam bieži bija briesmīgs sapnis, ko viņš uzskatīja tikai par murgu, kas ir saistīts ar viņa jauno realitāti. Šajā sapnī asins sarkanās debesīs ar sešiem debesu ķermeņiem pacēlās baismīgas spārnotas čūskas. Vīzija izrādījās fakts no Idunas vēstures - iepriekš nezināmas pasaules.

Džeka liktenis tagad ir saistīts ar Idunu. Vakardienas parastajam skolniekam ir bīstama misija, kā arī jauni draugi: meitene no Madrides, vārdā Viktorija, jauns princis un burvis. Un, protams, nāvīgais ienaidnieks ir nežēlīgs jauneklis ar dzestru zilu skatienu.

Idunas hronikas ir fantāzijas stāsts par planētu, kurā maģija vēl nav zaudēta, un pusaudžiem, kuri cenšas izglābt šo Visuma nostūri.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/818488/

Anime.

Fantāzijas un piedzīvojumu anime "The Chronicles of Idun" no Netflix aizvedīs jūs uz realitāti ar nosaukumu "Iduna", kur nežēlīgais un viltīgais nekromants Kildešs valda pār visu. Agrāk šeit bija maģiska un plaukstoša pasaule, bet ļaunuma spēki visu iznīcināja.

Šīs anime galvenie varoņi ir parastie pusaudži, kuri ilgu laiku dzīvoja uz Zemes, bet pēc tam viņi tika izsaukti uz Idunu, lai padzītu ļaundari un viņa pakalpiņus. Jautājumu sarežģī arī tas, ka planēta Zeme var būt apdraudēta, jo gandrīz visi, kam pieder spēcīga maģija, var ceļot pa pasaulēm. Tas attiecas arī uz ļauno nekromantu, ar kuru saskaras varoņi.

Viss sākas ar faktu, ka divi nepazīstami vīrieši, kas pārvalda maģiju, ierodas viena zemes iedzīvotāja, vārdā Džeks, mājā. Viņi ātri tiek galā ar viņa vecākiem, suni vārdā "Džokers", un jau gatavojas tikt galā ar pašu pusaudzi, bet pēkšņi citi puiši, kuriem arī pieder maģija, ceļas, lai aizsargātu puisi. Pēc situācijas izvērtēšanas sargi Šeido un Alsons ar galveno varoni uzreiz tiek pārvesti uz citu dimensiju. Džeks pamostas nezināmā vietā un uzzina, ka viņa mirušie vecāki patiesībā ir no pasaules, kurā valda tirāns. Satriekts un satraukts, puisis izlēmīgi vēlas atgriezties mājās uz Zemes, bet tā vietā satiek citu bēgli Viktoriju, kura viņam uzdāvina amuletu. Pateicoties maģiskajam atribūtam, Džeks sāk saprast "alsanu" - Idunas pasaules cilvēku valodu. Pēc tam, kad puisis nokļūst dīvainā telpā, kur atrod interesantu burvju bumbu. Pateicoties viņai, Džeks redz, kā nekromants paverdzināja planētu Idunu un iznīcināja tur dzīvojošos pūķus. Kopumā galvenajam varonim nāksies saskarties ar daudzām problēmām, cīnīties par savu dzīvību un daudz uzzināt par maģisko dimensiju.

https://animaunt.org/4576-hroniki-iduna.html

Seriāls. Spānija. Režisori Andress Karions, Laura Gajego Garsija, 2020. gads.

Burvju pasauli uzvarēja nežēlīgs un viltīgs nekromants. Iduna tagad ir vēsturē, jo šo vietu vairs nevar saukt par laimīgu burvju valstību, kurā jūs varat dzīvot laimīgi. Šīs sērijas galvenie varoņi ir vienkārši pusaudži, kuri jau ilgu laiku dzīvo uz Zemes, bet tika aicināti uz Idunu, lai padzītu nežēlīgo nekromantu un uzvarētu viņa pakļautos. Turklāt Zeme var būt arī apdraudēta, jo ceļojumi starp pasaulēm ir pieejami gandrīz ikvienam, kam pieder spēcīga maģija. Ieskaitot to nelieti, ar kuru nācās saskarties galvenajiem varoņiem. Uzmanības centrā ir patiesi aizraujošs stāsts, kas pilns ar negaidītiem pavērsieniem, kas sola skatītājus iegremdēt pārsteidzošā fantāzijas pasaulē.

https://www.netflix.com/lv-ru/title/81002001

Par autori.

Laura Gallego ir YA spāņu autore, kas specializējas galvenokārt fantāzijā. Viņa studēja spāņu literatūru un valodu studijas Valensijas universitātē, un 1999. gadā viņa ieguva El Barco de Vapor Award balvu kopā ar Finis Mundi par viduslaiku romānu. Trīs gadus vēlāk viņai tika piešķirta šī pati balva par leģendu par klejojošo karali. Pašlaik viņas rīcībā ir trīsdesmit publicēti darbi, kas galvenokārt vērsti uz mazajiem lasītājiem, un tiek skaitīts ar vairāk nekā vienu miljonu eksemplāru, kas pārdoti tikai Spānijā un ar tulkojumiem sešpadsmit valodās. Viņas populārākie darbi ir: “Torņa hronikas”, “Visas Karalistes fejas”, “Uguns spārni” un īpaši trilogijas “Idunas hronikas” un “Citadeles sargi”. 2012. gadā viņas romāns “Kur dzied koki” ieguva Nacionālo bērnu un jauniešu literatūras balvu. Viņa nesen izdeva jaunu fantāzijas romānu: “Mūžīgā imperatora cikls”.

Viņas triloģijas “Memorias de Idhún” (Idunas hronikas) pirmais sējums ir pielāgots Netflix animācijas sērijai.

https://www.amazon.com/Laura-Gallego/e/B01H65BPF0/ref=dp_byline_cont_pop_book_1