Latvietis izcīna 3.vietu galda spēles Katanas ieceļotāji pasaules čempionātā

Pagājušajā nedēļas nogalē, 10. un 11. oktobrī, Berlīnē norisinājās 2014. gada pasaules čempionāts galda spēlē Katanas ieceļotāji, kurā 3. vietu izcīnīja rīdzinieks Kristofers Ritovs, informē Brain Games pārstāve Silvija Maklakova.

Latviju šajā čempionātā pārstāvēja arī 2010.gada pasaules vicečempions Māris Logins, kurš šogad ierindojās 56.vietā. Par 2014.gada pasaules čempionu šogad kļuva Sanders Stroms no Igaunijas.

Ceļā līdz finālam Kristofers apspēlēja pagājušā gada Eiropas čempioni Katju Fišeri no Vācijas, kā arī pusfināla spēlē izslēdza no cīņas par godalgām arī esošo pasaules čempionu austrieti Herbertu Šageri. Finālā Kristoferam nācās mēroties spēkiem ar Japānas, Vācijas un Igaunijas pārstāvjiem.

 

 

Jāpiebilst, ka Kristofers ļoti ilgu laiku finālā atradās drošā vadībā ar deviņiem punktiem (uzvarai ir nepieciešami 10 punkti) un līdz pasaules čempiona titulam viņam pietrūka pavisam nedaudz veiksmes.

Kristofera izcīnītā trešā vieta turpina Latvijas lieliskos panākumus Katanas pasaules čempionātos. Pasaules čempiona titulu 2007.gadā izcīnīja Arni Buka, savukārt 2010.gadā Māris Logins kļuva par pasaules vicečempionu.

Pasaules čempionāts spēlē Katanas Ieceļotāji notiek rezi divos gados. Tajā piedalās katras valsts ikgadējā nacionālā čempionāta uzvarētāji.

Šogad čempionātā piedalījās 64 dalībnieki no 35 pasaules valstīm. Nākamais pasaules čempionāts notiks 2016.gadā ASV.

Spēle Katanas Ieceļotāji (oriģ. nosaukums Die Siedler von Catan) ir viena no pasaules populārākajām mūsdienu galda spēlēm.  1995.gadā izdotā galda spēle ir kļuvusi par moderno galda spēļu klasiku. Spēles gaitā katrs spēlētājs iejūtas  neapdzīvotas salas ieceļotāja lomā. Spēles mēŗķis ir iegūt 10 uzvaras punktus, izbūvējot savus ciematus, ceļus un pilsētas, savstarpēji tirgojoties ar pieejamajiem resursiem.

http://www.diena.lv/sports/citi/latvietis-izcina-3-vietu-galda-speles-katanas-iecelotaji-pasaules-cempionata-14073279